Skala niebezpieczeństwa:  
  (31/100)

Usuń Critical ERROR scam (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Malware

“Critical ERROR”- fałszywe ostrzeżenie podszywające się pod Microsoft 

Przykłady oszustwa "Critical ERROR"

„Critical ERROR” to oszustwo, które nic nie ma do rzeczy z Microsoftem. Wiadomość ta była wykorzystywana do straszenia ludzi zmyślonymi problemami na przeglądarkach Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox i innych. Próbując sprawić, by użytkownicy myśleli, że ich informacje są zagrożone, oszuści wyświetlają czerwony ekran błędu podczas przeglądania sieci przez użytkownika. Pod żadnym pozorem nie daj się złapać na te błędy – należą one do oszustów, którzy zrobią wszystko, by wyłudzić pieniądze i dane z karty kredytowej bądź zainfekować komputer malware'm.

Nazwa Oszustwo „Critical ERROR”
Typ Wirus fałszywego wsparcia technicznego
Odmiany
 • Google Chrome Critical ERROR;
 • Microsoft Edge Critical ERROR;
 • Mozilla Firefox Critical ERROR;
 • Internet Explorer Critical ERROR.
Oznaki Tworzy czerwone ostrzeżenia na przeglądarkach, które informują o ryzyku kradzieży danych. Nakłaniają ofiarę do kontaktu z fałszywym wsparciem technicznym Microsoftu. 
Wykorzystywane numery +1(888)-780-0587; +1(800)-757-326; +1(888)-562-5234; +1(877)-556-6888; +1(877)-777-8951

Użytkownicy mogą staać się ofiarami fałszywego wsparcia technicznego „Critical ERROR”, gdy przeglądają zzainfekowane bądź ryzykowne strony. Jeśli przeglądarka jednak stale otwiera nowe karty czy okna z takimi wiadomościami, jest to spowodowane przez potencjalnie niepożądany program, zwykle adware.

Adware odpowiedzialne za „Critical ERROR” jest stworzone tak, by przekierowywać użytkowników na fałszywą stronę wyświetlającą ostrzeżenie o infekcji komputerowej i namawiającej do kontaktu z podanym numerem telefonu. Przestępcy mogą podszywać się pod techników Microsoftu i:

 • sprzedać Ci bezużyteczną aplikację, by wydostać informacje o karcie kredytowej;
 • przekonać Cię do instalacji programu do dostępu zdalnego, by „szybciej rozwiązać problem”;
 • pobrać malware, ransomware lub spyware na Twój komputer.

Oszuści są dobrze obeznani z psychologią i świetnie korzystają z technik socjoinżynierii. W efekcie możesz nawet nie zauważyć, jak dobrze słuchasz się ich poleceń i dajesz im wszystko, o co proszą. W tym celu nie powinieneś dzwonić do nich nawet pod pretekstem żartów. Jeśli przekierowani występują nadal, powinieneś podjąć wszystkie niezbędne kroki, by usunąć wirusa „Critical ERROR” z urządzenia.

By szybko i łatwo oczyścić komputer, powinieneś skorzystać z profesjonalnego oprogramowania anty-malware. Programy takie, jak ReimageIntego są świetną opcją, jeśli chodzi o usunięcie „Critical ERROR”.

Prezentacja oszustwa "Critical ERROR"Oszustwo "Critical ERROR" może atakować użytkowników Google Chrome,Mozilli Firefox, Internet Explorera i Microsoft Edge

Wersje oszustwa „Critical ERROR”

Mozilla Firefox Critical ERROR. Ta wersja fałszywego wsparcia technicznego jest stworzona, by wmówić użytkownikom Firefoksa, że ich osobiste dane są w niebezpieczeństwie. Złośliwa strona dostarcza fałszywy panel wymagający podania nazwy użytkownika i hasła. Żadne z wpisanych danych jednak nie działają – jet to trik, który ma przekonać do kontaktu z fałszywym wsparciem technicznym.

Oszuści wykorzystują numery +1 (877) 556-6888 oraz +1 (877) 777-8951. Wiadomość zawiera też kod błędu, obecnie informując o błędach 0xKB1546764 i 0xKB6301092. Żaden z tych błędów nie jest jednak prawdziwy – dzwonienie na te numery nie jest więc zalecane.

Internet Explorer Critical Error. Użytkownicy IE mogą dowiedzieć się natomiast, że ich komputery zostały zainfekowane wirusem RDN/Trojan.worm![rand]. By chronić ich hasła, informacje, historię przeglądarki i karty kredytowe przez ujawnieniem lub sprzedażą, użytkownicy ci mają zadzwonić pod numer +1 888 780 0587.

Numer ten nie należy jednak do Wsparcia Technicznego Microsoft tak, jak jest mówione. Z tego powodu połączenie może być drogie (wbrew temu, co jest napisane), a oszuści mogą wyłudzić twoje dane i pieniądze bądź uzyskać dostęp do komputera.

MS Edge pod wpływem oszustwa

Microsoft Edge Critical ERROR. Cyberprzestępcy poszywają się pod oficjalnych techników Microsoftu, którzy informują o wykrytych wirusach na komputerze. Proszą też o kontakt pod numerem 1-844-734-4622 w celu uzyskania pomocy przydatnej w naprawie urządzenia.

Microsoft nie dostarcza jednak ostrzeżeń bezpieczeństwa na przeglądarkę internetową. Z tego powodu wiemy, że okienko to jest stworzone przez cyberprzestępców posiadających ukryte cele, takie jak sprzedaż bezużytecznego oprogramowania bądź uzyskanie zdalnego dostępu do komputera i instalacji na nim malware.

Google Chrome Critical Error. Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką w sieci – nie dziwi więc, że użytkownicy Chrome'a także mogą stać się ofiarami oszustwa „Critical ERROR”. Odmiana przeznaczona dla nich prawie niczym nie różni się od poprzednich. Oszuści grożą, że prywatne informacje o użytkowniku mogą być w niebezpieczeństwie oraz, że muszą zadzwonić pod numer + 1 (888) 562-5234, by uzyskać pomoc.

Przekierowania na złośliwą stronę wyświetlającą fałszywe ostrzeżenie są zwykle wywoływane przez adware. Przez to użytkownikom zaleca się sprawdzić zabezpieczenia komputera oraz wyeliminować potencjalnie niepożądaną aplikację. Dzwonienie na fałszywe „wsparcie techniczne” nie pomoże rozwiązać problemu.

Fałszywy błąd krytyczny Google Chrome

Użytkownicy często instalują adware przekierowujące na stronę oszustów bez ich wiedzy

Jak już zapewne wiesz, wiele programów adware może być odpowiedzialnych za przekierowania na stronę fałszywego wsparcia technicznego „Critical ERROR”. Infiltracja może sprawiać wrażenie zastanawiającej. Eksperci z Wielkiej Brytanii, Niemiec, i Stanów Zjednoczonych jednak nie widzą w tym magii; zamiast tego widzą zwodniczą metodę rozpowszechniania oprogramowania znaną jako bundling.

Pozwala ona na dodanie niepożądanych aplikacji do programów freeware lub shareware. Przez to, gdy użytkownik pobierze program, może też zainstalować złowrogie aplikacje. Sam proces jest niezauważalny, jeśli korzysta się z instalacji Standardowej/Zalecanej – nie ujawnia ona żadnych danych o zewnętrznych aplikacjach. Dlatego też nie powinieneś na nich polegać.

Zawsze instaluj nowe oprogramowanie z ustawieniami Zaawansowanymi/Własnymi oraz odznacz wszystkie domyślnie zaznaczone dodatki. Większość z nich jest bezużyteczna – nie powinieneś ich więc nawet testować.

Całkowicie usuńfałszywe alarmy „Critical ERROR”

Procesy usuwania „Critical ERROR” z Internet Explorer, Microsoft Edge, Mozilla Firefox lub Google Chrome są podobne. Musisz znaleźć program adware zainstalowany na komputerze, wyeliminować podejrzane dodatki oraz zresetować każdą z przeglądarek.

Zalecamy skorzystać z programu anty-malware, by przyspieszyć proces usuwania „Critical ERROR”. Zaktualizowane oprogramowanie może znaleźć i usunąć nie tylko tą aplikację, ale także inne podejrzane programy, które wniknęły do systemu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Critical ERROR scam:

Usuń Critical ERROR scam z rodziny systemu Windows

Przekierowania na stronę fałszywego wsparcia technicznego często są wywoływane przez program adware. Pierwszym krokiem, by powstrzymać tą aktywność jest usunięcie złowrogiergo programu z systemu. Następnie skorzystaj z instrukcji dotyczących każdej z zainfekowanych przeglądarek.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Critical ERROR scam oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Critical ERROR scam lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Critical ERROR scam z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimCritical ERROR scam czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Critical ERROR scam z Internet Explorer (IE)

Z pomocą tych instrukcji usuniesz „Critical ERROR” z Internet Explorera:

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Critical ERROR scam oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Critical ERROR scam. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Critical ERROR scam z Microsoft Edge

Te instrukcje pomogą pozbyć się „Critical ERROR” z Microsoft Edge:

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Critical ERROR scam powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Critical ERROR scam z Mozilla Firefox (FF)

Te poradniki wyjaśnią jak pozbyć się „Critical ERROR” z Mozilli Firefox:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Critical ERROR scam oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Critical ERROR scam. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Critical ERROR scam z Google Chrome

Te instrukcje pomogą skasować „Critical ERROR” z Google Chrome:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Critical ERROR scam oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Critical ERROR scam. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Critical ERROR scam z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Critical ERROR scam i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Critical ERROR scam. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-critical-error-scam.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Critical ERROR scam