Usuń Mozilla Firefox Critical ERROR (Poradnik usuwania) - Poradnik usuwania wirusa

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Malware

Mozilla Firefox Critical ERROR nie jest prawdziwym ostrzeżeniem

Zrzut ekranu Błędu Krytycznego Mozilla Firefox

Mozilla Firefox Critical ERROR to fałszywa wiadomość wysłana przez cyberprzestępców, by zwodzić użytkowników mówiąc, że ich osobiste informacje są zagrożone. Jest to oszustwo podobne do Błędu Krytycznego Microsoft Edge lub Błędu Krytycznego Internet Explorer. Główną różnicą jest atakowana przeglądarka oraz numer wykorzystywany do kontaktu z ofiarami.

Przekierowanie na stronę Błędu Krytycznego następuje zwykle po instalacji adware'a bądź odwiedzeniu już zainfekowanej strony. W tle znajduje się informacja, że ktoś próbował uzyskać dostęp do osobistych loginów i haseł. Dodatkowo, wiadomość ostrzega o ryzyku uszkodzenia twardego dysku po ataku trojana.

Dodatkowo, wirus ten wyświetla wyskakujące okienko wymagające zalogowania. Użytkowników prosi się o podanie loginu i hasła. Oczywiście, nikt takich informacji nie posiada – dlatego są oni proszeni o kontakt z „darmowym” numerem w informacji następującej treści:

http://0x00381136100.bid is requesting your username and password. The site says:
“FIREFOX_CRITICAL_ERROR_0xKB1546764_CALL_HELP_DESK: +1 (877) 556-6888 (Toll-Free)”

Istnieje jednak wiele odmian Błędu Krytycznego Mozilli Firefox korzystających z innych numerów telefonów i kodów błędu. Przykładowy inny wirus tego typu zgłaszał błąd 0xKB6301092 i prosił o kontakt z numerem +1 (877) 777-8951.

Miej na uwadze, że kontakt z tym numerem nie jest zalecany. Fałszywe wsparcie techniczne może próbować wyłudzić od Ciebie cenne informacje, wyciągnąć pieniądze, lub sprzedać bezużyteczny program, który także może być złośliwy. Dodatkowo, mogą oni przekonać Cię do zainstalowania programu do zdalnego dostępu oraz przejąć przejąć kontrolę nad komputerem.

Jeśli wylądowałeś na takiej stronie tylko raz, możesz nie potrzebować wykonywania jakichkolwiek dodatkowych akcji. Powinno wystarczyć zamknięcie Firefoksa i zapomnienie o całym wypadku. Niektórzy użytkownicy zgłaszają jednak, że nie byli w stanie zamknąć przeglądarki. W takim wypadku powinieneś natychmiast wyłączyć program, by móc usunąć Błąd Krytyczny z ekranu.

Jeśli zaś widzisz tą stronę fałszywego wsparcia technicznego regularnie, możesz mieć zainstalowany na komputerze program adware. Innymi oznakami ataku programu bazującego na reklamach są:

 • zwiększona liczba wyskakujących okienek, banerów i innych rodzajów reklam online;
 • zmiana losowego tekstu w hiperlinki;
 • ciągłe przekierowania na inne podejrzane strony.

W takim wypadku zalecamy skorzystać z automatycznego usunięcia Błędu Krytycznego Mozilla Firefox. Wymaga to skanu systemu zaufanym programem anty-malware takim jak ReimageIntego.

Fałszywy Błąd Krytyczny Mozilla FirefoxBłąd Krytyczny Mozilla Firefox to fałszywy alarm stworzony do zwodzenia użytkowników Firefoksa, że ich informacje osobiste są zagrożone.

Powód, by być ostrożnym wobec pobierania freeware'ów i shareware'ów

Adware odpowiedzialny za Błąd Krytyczny Mozilla Firefox, tak jak wiele innych aplikacji niepożądanych, często podróżuje zabundlowany z programami freeware i shareware. Błędna instalacja nowych aplikacji może prowadzić do przechwycenia przeglądarki. Przez to możesz cierpieć z powodu przekierowań, agresywnych reklam i innych podejrzanych aktywności.

Z tego powodu użytkownicy powinni uważać i prawidłowo instalować programy, by upewnić się, że nie pozwolą żadnemu podejrzanemu programowi dostać się do systemu. Zespół DieViren prezentuje następujące wskazówki:

 • Korzystaj z oficjalnych stron pobierania zamiast serwisów nieznanych i nieautoryzowanych;
 • Zapoznaj się z Warunkami Użytkowania, Polityką Prywatności i innymi dokumentami dostarczonymi przez twórców;
 • Korzystaj z instalacji Zaawansowanej/Własnej zamiast z Szybkiej/Zalecanej;
 • Odznacz domyślnie zaznaczone aplikacje, których instalację oferuje instalator.

Pozbądź się wyskakujących okienek Błędu Krytycznego Mozilla Firefox

By powstrzymać przekierowania na podejrzane strony, będziesz musiał usunąć adware odpowiedzialny za Błąd Krytyczny z komputera. Możesz skorzystać z ręcznej instrukcji i spróbować zlokalizować komponenty samemu. Może być to jednak wyzwaniem, a niechciane akcje przeglądarki mogą trwać nadal.

By wszystko się udało, zalecamy skorzystać z automatycznego usuwania Błędu Krytycznego Mozilla Firefox. Po skanie systemu zaktualizowanym programem anty-malware, będziesz musiał tylko zresetować przeglądarkę i będziesz mógł się cieszyć przeglądaniem sieci bez żadnych dodatkowych problemów.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Mozilla Firefox Critical ERROR:

Usuń Mozilla Firefox Critical ERROR z rodziny systemu Windows

Aby usunąć adware odpowiedzialny za fałszywe wsparcie techniczne Błędu Krytycznego Mozilla Firefox, musisz przebadać system w następujący sposób:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Mozilla Firefox Critical ERROR oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Mozilla Firefox Critical ERROR lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Mozilla Firefox Critical ERROR z systemu Mac OS X

Tą instrukcję usuniesz niepożądaną aplikację z Mac OS X:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMozilla Firefox Critical ERROR czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Mozilla Firefox Critical ERROR z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Mozilla Firefox Critical ERROR oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Mozilla Firefox Critical ERROR. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Mozilla Firefox Critical ERROR z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Mozilla Firefox Critical ERROR powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Mozilla Firefox Critical ERROR z Mozilla Firefox (FF)

By zatrzymać przekierowania i reklamy Błędu Krytycznego Mozilla Firefox, musisz odinstalować podejrzane dodatki i zresetować Mozillę Firefox tak, jak pokazano poniżej:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Mozilla Firefox Critical ERROR oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Mozilla Firefox Critical ERROR. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Mozilla Firefox Critical ERROR z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Mozilla Firefox Critical ERROR oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Mozilla Firefox Critical ERROR. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Mozilla Firefox Critical ERROR z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Mozilla Firefox Critical ERROR i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Mozilla Firefox Critical ERROR. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Mozilla Firefox Critical ERROR i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach