Skala niebezpieczeństwa:  
  (14/100)

Usuń wirusa “Error #268D3” (Instrukcj usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Jak zidentyfikować wirus “Error #268D3”?

“Error #268D3” virus

W przypadku gdy komputer zostaje zainfekowany wirusem “Error #268D3”, użytkownik zaczyna otrzymywać natrętne powiadomienia podczas użytkowania przeglądarki internetowej oraz zostaje przekierowywany na stronę Microsoftsupportdesk.com lub inne nieuczciwe strony internetowe.

Szkodliwe oprogramowanie “Error #268D3” otwiera podejrzane strony www, które są wypełnione logami Microsoftu, na których od razu pojawia się okno powiadomienia z wielkim ostrzeżeniem, które zaczyna się słowami: “ ** TWÓJ KOMPUTER ZOSTAŁ ZABLOKOWANY ** .“ Następnie powiadamia o kodzie błędu #268D3 oraz o tym, że użytkownik powinien zadzwonić natychmiast do działu wsparcia technicznego.

Wiadomosć twierdzi, że komputer użytkownika jest zainfekowany wirusem i oprogramowaniem szpiegującym, oraz że hasła użytkownika, szczegóły dotyczące karty kredytowej i zdjęcia zostały skradzione. Wiadomość nakazuje zadzwonić pod wskazany numer w ciągu 5 minut, w innym przypadku komputer zostanie wyłączony.

Bez obaw – twój komputer nie zostanie wyłączony w ciągu 5, 10 minut czy nawet dłuższym czasie. W tym przypadku ten rodzaj oprogramowania reklamowego próbuje jedynie cię zastraszyć.

Jeśli widzisz taką podrobioną wiadomość na swoim ekranie, powinieneś ją zignorować i usunąć wirus “Error #268D3” ze swojego komputera bezzwłocznie, bo masz do czynienia z oszustami podszywającymi się pod dział wsparcia technicznego, którzy próbują cię zastraszyć i skłonić do zadzwonienia pod wkazany numer telefonu. Oto nieprawdziwe numery telefonu działu wspracia technicznego, pod które NIE POWINIENEŚ DZWONIĆ:

 • 855-712-8551;
 • 855-976-9325;
 • 855-466-6491;

Error #268D3 alert

Co jest celem oszustów podszywających się pod wsparcie techniczne?

Oszuści “Error #268D3” próbują przekonać użytkownika aby zadzwonić pod podany numer telefonu, a ich głownym celem jest przekonanie ofiary do oddania całkowitego dostępu do swojego komputera. Mogą następnie umieścić złośliwe programy w systemie operacyjnym takie jak Trojany, wirusy lub inne szkodniki.

Strzesz się tego, gdyż mogą one śledzić cię i ukraść twoje poufne osobiste informacje lub dane bankowe. Jednakże niektórzy oszuści nie chcą dostępu do komputera ofiary lecz próbują skłonić do zakupu podrabianego oprogramowania antywirusowego lub innych programów zabezpieczających.

Nie powinieneś dać się nabrać. Kiedy tylko zobaczysz powiadomienie od “Error #268D3” należy sprawdzić listę programów, które niedawno zostały zainstalowane na systemie twojego komputera. Jeśli nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem komputera, wirus “Error #268D3” możesz wykryć za pomocą dobrze znanego i godnego zaufania oprogramowania anty wirusowego takiego jak ReimageIntego, lecz jeśli chcesz możesz także usunąć “Error #268D3” ręcznie.

W jaki sposób Error #268D3 wpływa na system twojego komputera?

Zazwyczaj takie potencjalnie niechciane programy (PUP) rozprzestrzeniają sie z innym darmowym oprogramowaniem i mogą zostać zainstalowane bez wiedzy użytkownika. Dzieje się tak, gdyż decyzje co do instalacji tych programów są ukryte w domyślnych lub standardowych ustawieniach instalacji, której ufa i na których polega większość użytkowników.

W celu uniknięcia instalacji dodatkowych aplikacji radzimy wybierać opcje niestandardowe lub zaawansowane i zrezygnować ze wszystkich niechcianych dodatków przez odznaczenie ich. Tylko wtedy możesz dokończyć procedurę instalacji jak zwykle.

Polecamy także poinformować towojego pracodawcę lub członków rodziny w jaki sposób prawidłowo zainstalować oprogramowanie oraz przestrzec ich przed oszustami udającymi dział wspracia technicznego.

Jak usunąć oprogramowanie reklamowe Error #268D3 z twojego komputera?

Powinieneś usunąć wirus “Error #268D3” tak szybko jak to możliwe, gdyż pogarsza on wydajność twojego komputera, generuje niekończące się lawiny wyskakujących okienek z reklamami i próbuje oszukać użytkownika.

Cyber przestępcy chowają się za marką Microsoft aby zwieść cie ale pamiętaj, że reklamy #268D3 nie są prawdziwe i nie mają nic wspólnego z firmą Microsoft. Dział wspracia technicznego Microsoft nigdy nie zapytałby cię o twoje dane personalne lub dane dotyczące twojej karty kredytowej przez telefon.

Aby zatrzymać te fałszywe alarmy powinieneś wdrożyć usunięcie błędu # 268D3 automatycznie lub ręcznie. Wybierz metodę, która wydaje się być najlepsza dla ciebie i pozbąć się tego pasożyta reklamowego natychmiast.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa “Error #268D3”:

Usuń “Error #268D3” z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj “Error #268D3” oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj “Error #268D3” lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń “Error #268D3” z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nim“Error #268D3” czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń wirusa “Error #268D3” z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to “Error #268D3” powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń “Error #268D3” z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz “Error #268D3” oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie “Error #268D3”. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń “Error #268D3” z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz “Error #268D3” oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie “Error #268D3”. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń “Error #268D3” z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj “Error #268D3” i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania “Error #268D3”. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się “Error #268D3” i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach