Microsoft Safety Scanner recenzja

Microsoft Safety Scanner to prawdziwy program skanujący stworzony dla bezpieczeństwa Twojego komputera

Microsoft Safety Scanner to program ochronny oferowany przez firmę Microsoft. Użytkownikom pozwala się na ręczne dopasowanie możliwości aplikacji, by utrzymywać bezpieczeństwo komputera. Program ten automatycznie wykonuje skan systemu o określonych momentach by sprawdzić, czy na komputerze znajdują się niepożądane aplikacje bądź malware.

Zalety Wady Podsumowanie
Zawiera opcje pełnego, szybkiego i dokładnego skanu Nie aktualizuje się automatycznie Microsoft Safety Scanner to dobra opcja do szybkiej eliminacji malware. Chociaż Ci, którzy nie chcę reinstalować antywirusa co 10 dni mogą wybrać inną aplikację. 
Pozwala wybrać, czy chcesz się pozbyć zidentyfikowanych problemów, czy nie  

Podobnie do innych antywirusów, Safety Scanner od Microsoftu posiada wiele opcji skanowania, które mogą zostać ręcznie wybrane. Użytkownik może wybrać całkowite sprawdzenie systemu poprzez opcję Pełnego Skanu. Sprawdzi ona wszystkie lokalizacje pod kątem potencjalnie niepożądanych programów, takich jak:

  • Spyware;
  • Adware;
  • Porywacze przeglądarki;
  • Malware;
  • Konie trojańskie.

Szybki skan od Microsoft Safety Scanner jest opcją dużo mniej zabierającą czasu na szybki skan systemu. Niestety, opcja ta pomija foldery, które nie są wykorzystywane przez cyberprzestępców, do przechowywania złośliwych aplikacji. Podobnie, istnieje ryzyko, że podczas skanu program może pominąć pewne cyberzagrożenia.

Microsoft Safety Scanner image

Co więcej, Microsoft Safety Scanner dla systemu Windows 10 posiada kolejną opcję dla tych, którzy chcę sprawdzić określone pliki. Użytkownik może załadować podejrzane pliki do sprawdzenia. Opcja ta jest świetnym sposobem do utrzymania poziomu bezpieczeństwa komputera oraz unikania potencjalnie niepożądanych aplikacji podczas instalacji zewnętrznego oprogramowania.

Według ekspertów, po wykonaniu skanu programem Microsoft Safety Scanner, użytkownikom pojawia się lista aplikacji wykrytych jako złośliwe bądź potencjalnie niebezpieczne dla systemu. Ludzie mogą też wybrać, czy chcą usunąć malware tym antywirusem bądź skorzystać z innego narzędzia. 

Ten program ochronny nie aktualizuje się automatycznie

W recenzji Microsoft Safety Scanner warto wymienić wszystkie wady i zalety produktu. Nawet, jeśli program ten zawiera wiele świetnych funkcji, posiada też pewne wady, które mogą sprawiać problemy określonym ludziom.

Microsoft Safety Scanner illustration

Główną wadą tej aplikacji jest fakt, że program ten nie wykonuje aktualizacji automatycznych. W rezultacie, użytkownicy muszą deinstalować Microsoft Safety Scanner, a następnie go reinstalować. Procedura ta musi być wykonana co 10 dni – twórcy regularnie aktualizują bazę, by chronić swoich użytkowników.

W przeciwnym wypadku, przedawniony Microsoft Safety Scanner w systemie Windows nie jest praktyczny – nowe cyberzagrożenia nie znajdują się w bazie danych. Podobnie, oprogramowanie komputera nie może zidentyfikować nowych złośliwych aplikacji ani usunąć ich z zainfekowanego systemu.

Pamiętaj, że jeśli reinstalacja Microsoft Safety Scanner nie jest dla Ciebie opcją, istnieje możliwość pobrania Microsoft Security Essentials zawierających pełną wersję tej aplikacji. Innymi słowy, nie będziesz już musiał ręcznie aktualizować tego narzędzia.

Porównanie Microsoft Safety Scanner z innymi programami ochronnymi:

Zanim użytkownicy zdecydują się na pobranie Microsoft Safety Scanner, szukają zazwyczaj alternatywnego antywirusa, by porównać i wybrać lepszy program. Nasi eksperci przygotowali krótkie recenzje innych aplikacji które pomogą Ci zdecydować, który program anty-malware pasuje do Ciebie najlepiej.

Dodatkowo, niektórzy użytkownicy zgłaszają, że nie są w stanie ukończyć pobrania Microsoft Safety Scanner. W takim wypadku, powinieneś się upewnić, że korzystasz z oficjalnej strony Microsoftu, a Twój komputer nie jest zainfekowany malwarem. Możesz tam pobrać aplikację ochronną. 

Microsoft Safety Scanner vs. Windows Defender 

Microsoft Safety Scanner comparison to Windows Defender

Windows Defender (bądź Zapora systemu Windows) to wbudowane narzędzie już zainstalowane w systemie operacyjnym. Jest to dobry program nie wchodzący w konflikty z innymi aplikacjami. Dodatkowo, działa on zawsze, gdy nie ma innego antywirusa zainstalowanego na komputerze. Przez to użytkownicy mogą być pewni, że ich systemy są chronione za każdym razem.

Windows Defender
Zalety Wady Podsumowanie
Poza skanami szybkim, pełnym i własnym zapewnia skan online Wykrywa spyware tylko w Windows 7 i nowszych Windows Defender to świetne wbudowane oprogramowanie, które może wykryć ciężkie do usunięcia cyberzagrożenia zanim system zdoła się w pełni załadować. Użytkownicy posiadający starsze wersje systemu powinni jednak przemyśleć skorzystanie z innego antywirusa w celu zapewnienia dodatkowej warstwy ochrony. 
Stale działa w systemie, jeśli żaden inny antywirus nie został wykryty  

Chociaż Windows Defender w porównaniu do Microsoft Safety Scannera jest efektywny tylko w systemach Windows 7 i wyższych. Powodem jest fakt, że narzędzie to nie posiada ochrony przeciw malware w poprzednich wersjach systemu. Z tego powodu ludziom zaleca się korzystanie z dodatkowego antywirusa wraz z tą aplikacją.

Co więcej, obydwie aplikacje zapewniają swoim użytkownikom możliwość wyboru pomiędzy różnymi opcjami skanowania – Pełnym, Szybkim oraz Użytkownika. Windows Defender oferuje też możliwość skanu systemu zanim ten się w pełni załadował. Innymi słowy, skan Offline jest stworzony do wykrywania malware jeszcze zanim jakikolwiek jego proces zaczął działać – przez to program malware jest wręcz bezbronny. 

Podsumowując, Microsoft Safety Scanner oraz Windows Defender to dobre narzędzia mogące się wzajemnie uzupełniać w systemie, gdy osoba chce jak najwięcej bezpieczeństwa. Na szczęście, użytkownicy Windowsa 7 i nowszych edycji mogą korzystać z zalet obydwu aplikacji w tym samym czasie.

Microsoft Safety Scanner vs Malwarebytes Free

Microsoft Safety Scanner and Malwarebytes review

Malwarebytes Free to inny dobry program ochronny, który pomaga użytkownikom ochraniać systemy przed różnymi cyberzagrożeniami – wliczając w to spyware, aplikacje niepożądane, itd. Nie zapewnia on jednak ochrony czasu rzeczywistego, przez co może być wykorzystywany tylko jako dodatkowe narzędzie dla głównego antywirusa.

Malwarebytes Free
Zalety Wady Podsumowanie
Szybko kończy skanowanie komputera Posiada tylko funkcję pełnego skanu Malwarebytes Free to świetny wybór dla tych, którzy nie chcą zbyt wiele inwestować w bezpieczeństwo komputera. Although, it can only be used as an additional software to the antivirus with real-time protection.
Darmowy    

Według analizy ekspertów, Malwarebytes Free jest łatwą w użyciu aplikację, która bardzo szybko skanuje Twój komputer w poszukiwaniu malware, choć wyniki nie zawsze są satysfakcjonujące. Wato więc będzie sprawdzić system innym programem ochronnym, jak Microsoft Safety Scanner. 

Co więcej, możesz wybrać jeden z wielu opcji skanu w Microsoft Safety Scanner – Malwarebytes Free ledwie pozwala na skanowanie tylko i wyłącznie całego systemu. Dlatego też ludzie, którzy lubią mieć możliwość wyboru z kilku opcji mogą być mniej niż zadowoleni z powodu tego antywirusa. 

Podsumowując, Microsoft Safety Scanner i Malwarebytes Free są dobrymi aplikacjami ochronnymi. Chociaż antywirus od Microsoftu może być atrakcyjniejszy dla tych, którzy chcą mieć kilka opcji przy skanowaniu ich komputerów pod kątem malware i innych złośliwych aplikacji.

Oferta
O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Pliki
Software
Porównaj