Czym jest Itibiti.exe? Czy powinienem go usunąć?

stworzone przez Linas Kiguolis - -
Itibiti.exe

Plik Itibiti.exe należy do programu adware

Itibiti.exe to plik powiązany z aplikacją Itibiti Soft Phone. Program jest znany jako adware, który wpływa na komputery z systemem Windows. Po tym, jak ta aplikacja znajdzie się w systemie, modyfikuje przeglądarki Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer i inne.

Zazwyczaj, wirus Itibiti.exe dostaje się do systemu z pomocą bundlingu. Po instalacji, może on:

  • utworzyć nowy klucz startu,
  • działać jako proces w Menedżerze Zadań,
  • utworzyć folder nazwany “Itibiti Soft Phone” w lokalizacji C:\Program Files\ lub C:\ProgramData,
  • wyświetlać agresywne reklamy na zaatakowanych przeglądarkach.

Jednym z głównych celów adware'a Itibiti.exe jest generacja i wyświetlanie komercyjnej treści, gdy użytkownik przegląda sieć. Ów irytująca aktywność obniża wrażenia użytkownika z przeglądania sieci. Program może także wyświetlać reklamy wyładowane malwarem, dające zwodzące ostrzeżenia o możliwych aktualizacjach oprogramowania lub wykrytych wirusach.

Niektórzy użytkownicy mowią też, że obecność Itibiti.exe także negatywnie wpłynęła na wydajność komputera. Zaatakowane komputery i laptopy doznają znacznego spowolnienia. Gdy jednak odinstaluje się tą potencjalnie niepożądaną aplikację, będziesz w stanie normalnie korzystać z komputera.

Przed szukaniem i usuwaniem Itibiti.exe warto się jednak upewnić, czy plik jest aktualnie złośliwy. W tym celu powinieneś zakupić odpowiedni program anty-malware/anty-spyware, by przeskanować system. Zalecamy wykonać to aplikacją Reimage.

Większość programów ochronnych określa ten plik jako potencjalnie niebezpieczny lub szkodliwy. Dlatego też będziesz w stanie szybko usunąć Itibiti.exe z pomocą zalecanego programu anty-malware, jak tylko zakończy się skan systemu.

Nie sugerujemy korzystania z ręcznej eliminacji Itibiti.exe. Proces ten należy bowiem do adware'a składającego się z dziesiątek różnych plików .exe, .lnk, .msi, .dat i innych, które nie zawsze łatwo można zidentyfikować. Dlatego też możesz pozostawić przypadkowo część komponentów adware'a i dalej doświadczać spowolnień systemu bądź irytujących reklam.


Adware może dostawać się do systemu zabundlowane z innym, darmowym oprogramowaniem

Itbiti Soft Phone, a także inne zagrożenia typu adware, mogą być instalowane po cichu w systemie. Tak jak wiele innych potencjalnie niepożądanych aplikacji, ta także może znajdować się w paczkach freeware'ów bądź shareware'ów. Z tego powodu możesz trafić na ten program pobierając darmowe aplikacje z torrentów, sieci i serwisy dzielące się plikami.

Jeśli więc zainstalowałeś jakąś aplikację freeware z pomocą instalacji Szybkiej/Zalecanej, dałeś pośrednio zgodę niepożadanym aplikacjom na wejście do systemu. Ustawienia te nie ujawniają dodatkowych komponentów załączonych w paczce oprogramowania.

By uniknąć infiltracji niechcianych aplikacji, musisz korzystać z ustawienia Zaawansowanego/Własnego oraz uważnie śledzić proces instalacji. Po zauważeniu programu na liście sugerowanych dodatków, odznacz zgodę na jego instalację.

Odinstaluj Itibiti.exe wraz z powiązanymi plikami

Nie zalecamy usuwania Itibiti.exe samemu. Jeśli nalezy on do adware, musisz odinstalować wszystkie komponenty złośliwego programu. Dlatego teżnajlepszym sposobem jest skan systemu z pomocą Reimage lub innego anty-malware'a.

Automatyczne usunięcie Itibiti.exe zapewnia powstrzymanie nie tylko działanie tego pliku w tle, lecz także blokuje irytujące reklamy i przekierowania.

werdykt - status pliku:
wymagana dodatkowa diagnoza
Porada: Jeżeli twój komputer zachowuje się ostatnio inaczej niż zwykle lub też może często doświadczasz wyświetlania dużej ilości reklam na twoim komputerze czy też przekierowań na niechciane strony, mamy dla ciebie recepte na to jak przywrócić komputer do prawidłowego działania. Polecamy przeskanowanie go sprawdzonym programem antywirusowym. Zaleca się skorzystaie z darmowych skanerów i sprawdzenie systemu pod kątem występowania niechcianych aplikacji które moga być odpowiedzialne za niektóre problemy.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Do przeskanowania komputera pod kątem potencjalnych zagrożeń i wątpliwego oprogramowania, polecamy Reimage. Wersja testowa programu potrafi znaleźć szkodliwe oprogramowanie w Twoim systemie.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Malwarebytes

O autorze

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions


Pliki
Software
Porównaj