Czym jest Itibiti.exe? Czy powinienem go usunąć?

Plik Itibiti.exe należy do programu adware

Itibiti.exe to plik powiązany z aplikacją Itibiti Soft Phone. Program jest znany jako adware, który wpływa na komputery z systemem Windows. Po tym, jak ta aplikacja znajdzie się w systemie, modyfikuje przeglądarki Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer i inne.

Zazwyczaj, wirus Itibiti.exe dostaje się do systemu z pomocą bundlingu. Po instalacji, może on:

  • utworzyć nowy klucz startu,
  • działać jako proces w Menedżerze Zadań,
  • utworzyć folder nazwany “Itibiti Soft Phone” w lokalizacji C:\Program Files\ lub C:\ProgramData,
  • wyświetlać agresywne reklamy na zaatakowanych przeglądarkach.

Jednym z głównych celów adware'a Itibiti.exe jest generacja i wyświetlanie komercyjnej treści, gdy użytkownik przegląda sieć. Ów irytująca aktywność obniża wrażenia użytkownika z przeglądania sieci. Program może także wyświetlać reklamy wyładowane malwarem, dające zwodzące ostrzeżenia o możliwych aktualizacjach oprogramowania lub wykrytych wirusach.

Niektórzy użytkownicy mowią też, że obecność Itibiti.exe także negatywnie wpłynęła na wydajność komputera. Zaatakowane komputery i laptopy doznają znacznego spowolnienia. Gdy jednak odinstaluje się tą potencjalnie niepożądaną aplikację, będziesz w stanie normalnie korzystać z komputera.

Przed szukaniem i usuwaniem Itibiti.exe warto się jednak upewnić, czy plik jest aktualnie złośliwy. W tym celu powinieneś zakupić odpowiedni program anty-malware/anty-spyware, by przeskanować system. Zalecamy wykonać to aplikacją FortectIntego.

Większość programów ochronnych określa ten plik jako potencjalnie niebezpieczny lub szkodliwy. Dlatego też będziesz w stanie szybko usunąć Itibiti.exe z pomocą zalecanego programu anty-malware, jak tylko zakończy się skan systemu.

Nie sugerujemy korzystania z ręcznej eliminacji Itibiti.exe. Proces ten należy bowiem do adware'a składającego się z dziesiątek różnych plików .exe, .lnk, .msi, .dat i innych, które nie zawsze łatwo można zidentyfikować. Dlatego też możesz pozostawić przypadkowo część komponentów adware'a i dalej doświadczać spowolnień systemu bądź irytujących reklam.


Adware może dostawać się do systemu zabundlowane z innym, darmowym oprogramowaniem

Itbiti Soft Phone, a także inne zagrożenia typu adware, mogą być instalowane po cichu w systemie. Tak jak wiele innych potencjalnie niepożądanych aplikacji, ta także może znajdować się w paczkach freeware'ów bądź shareware'ów. Z tego powodu możesz trafić na ten program pobierając darmowe aplikacje z torrentów, sieci i serwisy dzielące się plikami.

Jeśli więc zainstalowałeś jakąś aplikację freeware z pomocą instalacji Szybkiej/Zalecanej, dałeś pośrednio zgodę niepożadanym aplikacjom na wejście do systemu. Ustawienia te nie ujawniają dodatkowych komponentów załączonych w paczce oprogramowania.

By uniknąć infiltracji niechcianych aplikacji, musisz korzystać z ustawienia Zaawansowanego/Własnego oraz uważnie śledzić proces instalacji. Po zauważeniu programu na liście sugerowanych dodatków, odznacz zgodę na jego instalację.

Odinstaluj Itibiti.exe wraz z powiązanymi plikami

Nie zalecamy usuwania Itibiti.exe samemu. Jeśli nalezy on do adware, musisz odinstalować wszystkie komponenty złośliwego programu. Dlatego teżnajlepszym sposobem jest skan systemu z pomocą FortectIntego lub innego anty-malware'a.

Automatyczne usunięcie Itibiti.exe zapewnia powstrzymanie nie tylko działanie tego pliku w tle, lecz także blokuje irytujące reklamy i przekierowania.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Pliki
Software
Porównaj