Czym jest Itibiti.exe? Czy powinienem go usunąć?

stworzone przez Linas Kiguolis - -
Itibiti.exe

Plik Itibiti.exe należy do programu adware

Itibiti.exe to plik powiązany z aplikacją Itibiti Soft Phone. Program jest znany jako adware, który wpływa na komputery z systemem Windows. Po tym, jak ta aplikacja znajdzie się w systemie, modyfikuje przeglądarki Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer i inne.

Zazwyczaj, wirus Itibiti.exe dostaje się do systemu z pomocą bundlingu. Po instalacji, może on:

  • utworzyć nowy klucz startu,
  • działać jako proces w Menedżerze Zadań,
  • utworzyć folder nazwany “Itibiti Soft Phone” w lokalizacji C:\Program Files\ lub C:\ProgramData,
  • wyświetlać agresywne reklamy na zaatakowanych przeglądarkach.

Jednym z głównych celów adware'a Itibiti.exe jest generacja i wyświetlanie komercyjnej treści, gdy użytkownik przegląda sieć. Ów irytująca aktywność obniża wrażenia użytkownika z przeglądania sieci. Program może także wyświetlać reklamy wyładowane malwarem, dające zwodzące ostrzeżenia o możliwych aktualizacjach oprogramowania lub wykrytych wirusach.

Niektórzy użytkownicy mowią też, że obecność Itibiti.exe także negatywnie wpłynęła na wydajność komputera. Zaatakowane komputery i laptopy doznają znacznego spowolnienia. Gdy jednak odinstaluje się tą potencjalnie niepożądaną aplikację, będziesz w stanie normalnie korzystać z komputera.

Przed szukaniem i usuwaniem Itibiti.exe warto się jednak upewnić, czy plik jest aktualnie złośliwy. W tym celu powinieneś zakupić odpowiedni program anty-malware/anty-spyware, by przeskanować system. Zalecamy wykonać to aplikacją Reimage.

Większość programów ochronnych określa ten plik jako potencjalnie niebezpieczny lub szkodliwy. Dlatego też będziesz w stanie szybko usunąć Itibiti.exe z pomocą zalecanego programu anty-malware, jak tylko zakończy się skan systemu.

Nie sugerujemy korzystania z ręcznej eliminacji Itibiti.exe. Proces ten należy bowiem do adware'a składającego się z dziesiątek różnych plików .exe, .lnk, .msi, .dat i innych, które nie zawsze łatwo można zidentyfikować. Dlatego też możesz pozostawić przypadkowo część komponentów adware'a i dalej doświadczać spowolnień systemu bądź irytujących reklam.


Adware może dostawać się do systemu zabundlowane z innym, darmowym oprogramowaniem

Itbiti Soft Phone, a także inne zagrożenia typu adware, mogą być instalowane po cichu w systemie. Tak jak wiele innych potencjalnie niepożądanych aplikacji, ta także może znajdować się w paczkach freeware'ów bądź shareware'ów. Z tego powodu możesz trafić na ten program pobierając darmowe aplikacje z torrentów, sieci i serwisy dzielące się plikami.

Jeśli więc zainstalowałeś jakąś aplikację freeware z pomocą instalacji Szybkiej/Zalecanej, dałeś pośrednio zgodę niepożadanym aplikacjom na wejście do systemu. Ustawienia te nie ujawniają dodatkowych komponentów załączonych w paczce oprogramowania.

By uniknąć infiltracji niechcianych aplikacji, musisz korzystać z ustawienia Zaawansowanego/Własnego oraz uważnie śledzić proces instalacji. Po zauważeniu programu na liście sugerowanych dodatków, odznacz zgodę na jego instalację.

Odinstaluj Itibiti.exe wraz z powiązanymi plikami

Nie zalecamy usuwania Itibiti.exe samemu. Jeśli nalezy on do adware, musisz odinstalować wszystkie komponenty złośliwego programu. Dlatego teżnajlepszym sposobem jest skan systemu z pomocą Reimage lub innego anty-malware'a.

Automatyczne usunięcie Itibiti.exe zapewnia powstrzymanie nie tylko działanie tego pliku w tle, lecz także blokuje irytujące reklamy i przekierowania.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do przeskanowania komputera pod kątem potencjalnych zagrożeń i wątpliwego oprogramowania, polecamy Reimage. Wersja testowa programu potrafi znaleźć szkodliwe oprogramowanie w Twoim systemie.

O autorze

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions


Pliki
Software
Porównaj