Skala niebezpieczeństwa:  
  (1/100)

Usuń Intego (Darmowy poradnik) - Poradnik

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Narzędzia systemowe

Intego – potężny antywirus dla komputerów Mac z arsenałem różnych funkcji

Intego Mac Internet Security

Intego to wiarygodne oprogramowanie zabezpieczające, które zostało opracowane specjalnie dla systemów Mac OS i Mac OS X. Składają się na nie dwa elementy: VirusBarrier X9 oraz NetBarrier X9, które mają różne funkcje. Program łączy najważniejsze moduły bezpieczeństwa, w tym zawierający wszystkie funkcje firewall, ochronę danych, antyspam, antyphishing i antywirus, które są niezbędne dla ochrony przed wirusami w przypadku komputerów Mac. Ten program anty-malware można uzyskać na oficjalnej stronie internetowej, choć może on również zainstalować się samoistnie poprzez pakietowanie oprogramowania.

Pakietowanie oprogramowania to szeroko stosowana taktyka marketingowa, wykorzystywana na całym świecie. Korzystają na tym zarówno firmy, jak i użytkownicy, którzy mogą być zainteresowani oprogramowaniem. Niemniej jednak, ludzie zazwyczaj nie zwracają wystarczającej uwagi na proces instalacji i instalują dodatkowe programy nieumyślnie. Z tego powodu (głównie dlatego, że program pojawił się ''znikąd'') niektórzy użytkownicy mogą nazywać to oprogramowanie ''wirusem Intego'', co jest całkowicie niezgodne z prawdą. Antywirus Intego ma pomóc ci chronić się przed wirusami i sam ich nie powoduje.

Główne fakty o Intego

Firma Intego powstała w 1997 roku i wyraźnie skupiła się na komputerach Mac – w przeciwieństwie do wielu innych firm produkujących oprogramowanie anty-malware, które zdecydowanie wolały obrać za główny cel Windowsa. Najnowsza wersja oprogramowania nazywa się Intego Mac Internet Security X9 i zawiera dwa moduły: VirusBarrier X9 i NetBarrier X9. VirusBarrier X9 skupia się na ochronie komputera Mac przed malware, podczas gdy zadaniem NetBarrier X9 jest ochrona twojej sieci przed włamywaczami i szkodliwymi czynnikami. 

Oprogramowanie można pobrać z oficjalnej strony internetowej. Ma ono bezpłatny 30-dniowy okres próbny. Po jego upływie użytkownicy muszą wykupić pełną licencjonowaną wersję, która kosztuje €33.05 rocznie. To produkt oparty na subskrypcji, więc jeśli użytkownicy chcą ją anulować, muszą zrobić to przed upływem pełnego roku. Biorąc pod uwagę fakt, że otrzymujesz dwa moduły o dwóch osobnych funkcjach – cena jest naprawdę korzystna. Poza tym nie zapominaj, że developerzy Intego muszą zarabiać pieniądze, by móc sfinansować swoje badania nad malware.

Czyszczenie z Washing Machine od Intego

Instalowanie oprogramowania w systemie

Intego VirusBarrier i inne moduły instaluje się w ciągu zaledwie kilku minut. Do ukończenia procesu wymagane jest ponowne uruchomienie komputera. Jednak, jak wspomniano na początku, oprogramowanie może także zostać zainstalowane jako komponent innych programów. Z łatwością zauważysz ten dodatek do twojego programu, jeśli zdecydujesz się na Niestandardowe lub Zaawansowane opcje instalacji oprogramowania. Jeżeli jednak instalujesz potrzebne narzędzie w pośpiechu, może skończyć się tak, że zauważysz nieoczekiwane pojawienie się tego antywirusa dla Maca. W rezultacie możesz pomyśleć, że zostałeś zainfekowany, ale nie zostałeś.

Po zainstalowaniu oprogramowania, użytkownicy proszeni są o wybranie poziomu ochrony, który może być wybrany spośród następujących opcji:

  • Poziom minimalny – ochrona tylko przed malware

  • Poziom standardowy – dodatkowa ochrona przed malware atakującym Windows

  • Poziom maksymalny – skan plików ZIP i innych archiwów

Dla większości użytkowników Poziom standardowy powinien być wystarczający, choć wybranie Poziomu maksymalnego nie zaszkodzi i poprawi bezpieczeństwo komputera Mac. 

Po wybraniu poziomu ochrony, program jest gotowy. Dodano wygodną nakładkę, która wyjaśnia wszystkie funkcjonalności każdej z funkcji. Można ją ukryć jednym kliknięciem myszki oraz w razie potrzeby przywrócić ją, klikając ikonę Informacje.

Intego wyświetla listę wszystkich partycji z lewej strony okna – dla każdego z tych dysków użytkownicy mogą przeprowadzić szybki lub pełny skan. Użytkownicy mogą również zaplanować skany w oknie głównym, jak również kontrolować funkcję ochrony w czasie rzeczywistym.

Instalacja Intego

Wyjaśnienie funkcji anty-malware programu

Wkrótce po zakończeniu instalacji, Intego Mac Internet Security przeprowadza pełen skan systemu. Jeśli zostaną znalezione jakiekolwiek zagrożenia, program poddaje zainfekowane pliki kwarantannie, usuwa je i próbuje naprawić szkody wyrządzone plikom na komputerze.

Ponadto program potrafi automatycznie skanować wszystkie przychodzące wiadomości e-mail oraz dyski USB, gdy tylko zostaną podłączone do komputera Mac. Co więcej, funkcja anty-phishingowa może pomóc użytkownikom walczyć z podejrzanymi e-mailami ze spamem, które mogą instalować malware lub nakłaniać użytkowników do wydania pieniędzy na bezużyteczne produkty.

AV-Test wykazał , że Intego VirusBarrier może ochronić urządzenie przed 100% malware, które atakuje komputery Mac, jak również rozpoznać i oznaczyć 99% potencjalnie niechcianych programów. Ochrona przed malware faktycznie ma kluczowe znaczenie, gdyż może ono natychmiast zniszczyć twój komputer. Jednak ochrona przed potencjalnie niechcianymi programami również jest istotna, ponieważ mogą one zapchać twojego Maca, wyświetlać niechciane reklamy czy nawet prowadzić do poważnych infekcji.

Anty-wirus Intego

NetBarrier – efektywne narzędzie do ochrony twojej sieci

NetBarrier to narzędzie zapory ogniowej, które może chronić sieć przed włamywaczami. Intego oferuje trzy tryby:

  • Hotspot publiczny – blokuje wszystkie połączenia z Internetu lub sieci, jak również wszystkie funkcje udostępniania plików i te związane z serwerem;

  • Hotspot praca – zezwala na połączenia przychodzące z zaufanych sieci, a udostępnianie plików odbywa się tylko po udzieleniu zgody;

  • Hotspot domowy – zezwala na przychodzące połączenia, a udostępnianie plików jest włączone automatycznie.

Użytkownicy mogą wybrać tryb, którego chcą używać i zmienić ustawienie w dowolnym momencie. Użytkownicy, którzy posiadają zaawansowaną wiedzę na temat Zapory mogą tworzyć wyjątki, zezwalać tylko na określony typ połączeń i modyfikować inne opcje Ustawień zaawansowanych, chociaż ta funkcjonalność nie jest wymagana dla zwykłego użytkownika.

Intego Mac Internet Security

Więcej użytecznych funkcji zawartych w Intego

Oprócz niezbędnej funkcji antywirusowej, Intego zdolny jest też do wielu innych rzeczy. Bariera zawartości pozwala oprogramowaniu blokować potencjalnie szkodliwe maile, linki i wiadomości w mediach społecznościowych. Te treści mogą nie tylko zaszkodzić twojemu Macowi, ale także ujawnić wrażliwe informacje na twój temat, które następnie mogą zostać wykorzystane do nielegalnych celów.

Niezwykle ważna jest również funkcja Personal Backup. Jak zauważają eksperci ds. bezpieczeństwa , kopie zapasowe są niezbędne w przypadku każdego współczesnego użytkownika komputera, ponieważ przykładowo oprogramowanie ransomware może zablokować pliki osobiste i uniemożliwić ich używanie. Niektóre krypto-malware można odszyfrować. Jednak w większości przypadków badacze bezpieczeństwa potrzebują zwykle trochę czasu zanim złamią złośliwy kod i wypuszczą oficjalny deszyfrator. W takim przypadku kopie zapasowe są jedyną niezawodną funkcją, która może uratować twoje pliki osobiste.

Funkcja Washing Machine może wyczyścić wszystkie śmieci z twojego systemu Mac OS X, odzyskać miejsce na dysku i znacznie go przyspieszyć. Ta funkcja może usunąć duplikaty, które czasami zostają stworzone przypadkowo, czyścić pamięć podręczną, pobrania, dzienniki, śmieci, a nawet uporządkować twój pulpit.

Używanie programu antywirusowego jest istotne, ponieważ wirusy atakujące Maca istnieją

Użytkownicy komputerów Mac nadal mają do czynienia z mitem, że komputery Mac nie mogą zostać dotknięte malware. Jest to jednak dalekie od prawdy, a systemy Macintosh okazały się być podatne na luki i malware, tak jak to ostatnio stało się z ''mshelper'', który nadużywa zasobów komputera i sprawia, że bateria wyczerpuje się wyjątkowo szybko. Najprawdopodobniej cyberzagrożenie powstało, by kopać kryptowaluty.

Cyberprzestępcy spieszą się, by uzyskać korzyści finansowe kosztem niewinnych użytkowników i nie ma znaczenia w jaki sposób to zrobią – czy poprzez ankietę, czy poprzez scam z rzekomą pomocą techniczną, przejęcie przeglądarki, adware czy nawet ransomware. W rezultacie, nawet starszy Analityk ds. E-zagrożeń, Bogdan Botezatualso, szybko odpowiada na pytanie ''Czy komputery Mac mogą być zaatakowane przez wirusy?'':

Odpowiedź zdecydowanie brzmi TAK. Były takie przypadki i będzie ich więcej.

Dlatego też użytkownicy komputerów Mac powinni być świadomi zagrożeń online i zastanowić się nad odpowiednim sposobem ochrony swoich systemów. Intego jest idealnym narzędziem do wykrywania i eliminowania tych podejrzanych aplikacji i ochrony twojego Maca przed uszkodzeniem.

Usuń Intego ze swoich programów, jeśli nie boisz się malware dla komputerów Mac

Jeśli zauważyłeś nagle, że ten program zainstalowany jest w twoim systemie, a nie wprowadziłeś go celowo, musiał on zostać wprowadzony poprzez instalator innego oprogramowania. Użytkownicy zazwyczaj nie zwracają zbytnio uwagi, kiedy instalują darmowe programy i wybierają Zalecany lub Szybki tryb instalacji. Niezależnie od tego, powinieneś być uważny, ponieważ niektóre z sugerowanych programów mogą być użyteczne, podczas gdy inne mogą być zwykłym adware, które zapcha twoją przeglądarkę reklamami i przekierowaniami na podejrzane strony internetowe.

Ci, którzy zorientowali się, że oprogramowanie pojawiło się ''znikąd'', mogą chcieć usunąć Intego ze swoich systemów. W przeciwieństwie do potencjalnie niechcianych programów, to oprogramowanie zabezpieczające odinstalować można z łatwością. Po prostu podążaj za naszym przewodnikiem poniżej i pozbądź się VirusBarrier i podobnych komponentów, które zazwyczaj są częścią programu.

Chociaż możesz chcieć całkowicie usunąć Intego ze swojego systemu (np. nie chcesz płacić za licencjonowaną wersję po upływie 30-dniowego okresu próbnego), zastanów się najpierw jak użyteczna jest ta aplikacja. Zdecydowanie zalecamy powstrzymanie się od jej odinstalowywania.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą Reimage Reimage Cleaner Intego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Intego:

Usuń Intego z systemu Mac OS X

Jeśli chcesz odinstalować Intego ze swojego systemu Mac OS X, wykonaj te proste kroki

  1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
  2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimIntego czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

O autorze

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-intego.html

Poradniki w innych językach