Skala niebezpieczeństwa:  
  (20/100)

Usuń “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam (Przekręt Wsparcia) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Prawda kryjąca się za ostrzeżeniami “Windows Detected ZEUS virus”

“Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam

Jeśli podczas przeglądania internetu napotkasz stronę, która mówi, że “Windows Detected ZEUS virus” lub “You have a Zeus virus,” prawdopodobnie natrafiłeś na przekręt wsparcia technicznego.

Wirus Zeus pojawił się w cyberprzestrzeni już kilka lat temu. Na szczęście jego botnet został ostatecznie wykryty i usunięty . Jednak jego groźny obraz wciąż inspiruje umysły hakerów. Ten obraz złośliwego oprogramowania jest szczególnie popularny wśród oszustów wsparcia technicznego, ponieważ często alarmują użytkowników o tej szczególnej infekcji.

Celem takiego oszustwa jest wyciąganie pieniędzy od wiarygodnych użytkowników poprzez przekonanie ich do zadzwonienia pod wskazany numer . Zgodnie z instrukcją tego oszustwa należy zadzwonić na numer 0800-014-8826. Rzekomy technik pomoże ci usunąć złośliwe oprogramowanie. Taka usługa może być obciążona dość znaczną sumą pieniędzy. To oszustwo nie wydaje się być wysoce skomplikowane, więc nie jest trudne wykrycie wirusa Windows Detected ZEUS virus. Niech ReimageIntego lub Malwarebytes zajmie się tym złośliwym oprogramowaniem szybciej.

Analizując to oszustwo, staje się oczywiste, że ten przekręt jest dość słaby. Komunikat zawiera kompletnie śmieszne stwierdzenia, że opuszczenie okna spowoduje całkowitą utratę danych z dysku twardego. Często przestępcy dodają dodatkowe ostrzeżenia, że dane o karcie kredytowej użytkownika zostały skradzione, a konta pocztowe zostały naruszone w celu wywierania nacisku na ofiarę, aby zachowywała się zgodnie z narzuconym scenariuszem.

Ponadto oszustwo wydaje się być generowane przez botnet, który wysyła te fałszywe ostrzeżenia o „Windows Detected ZEUS virus” do wielu witryn internetowych, zawierających kod identyfikujący, np. „G3468D” lub innych. Prawdopodobnie ma to na celu wskazanie który użytkownik wykonuje połączenie. Nie trzeba dodawać, że nie ma sensu spełniać narzuconych wymagań, ponieważ można po prostu wyłączyć ten fałszywy komunikat .

Kliknij poniższy przycisk mówiący “Zabroń tej stronie tworzenia dodatkowych okien.” Następnie można wyczyścić przeglądarkę za pomocą instrukcji ręcznych lub pozwolić, aby narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania zajęło się usunięciem wirusa „Windows Detected ZEUS virus”. Czyści ono pozostałe skrypty i ukryte pliki, które powodują te alerty. Nie skuś się, aby zadzwonić pod wskazany numer, ponieważ możesz stracić pieniądze i umożliwić oszustom uzyskać dostęp na swój komputer. W takim przypadku mogą oni zainstalować prawdziwego wirusa, który spowoduje znacznie więcej problemów.

Zrzut ekranu “Windows Detected ZEUS virus”Ostrzeżenia typu “Windows Detected ZEUS virus” są popularne w przypadku przekrętów wsparcia technicznego

Co mogę robić w celu unikania takich przekrętów?

Niezabezpieczony system, przestarzała przeglądarka i skłonność do odwiedzania nielegalnych filmów lub witryn hazardowych zwiększają prawdopodobieństwo porwania przez Windows Detected ZEUS virus. Z drugiej strony, nawet jeśli jesteś dość ostrożny, możesz mimo to wziąc udział w tym oszustwie. Na szczęście ten przekręt typu adware nie stanowi ogromnego zagrożenia dla urządzenia.

Jednak regularne alarmy tego typu powinny cię zainteresować. W takim przypadku sprawdź, czy system nie jest zarażony bardziej wyszukanym złośliwym oprogramowaniem. Oszuści tego wirusa często wstawiają konkretny kod w odpowiednich domenach. Podobnie warto przemyśleć bezpieczeństwo codzienne odwiedzanych domen.

Jeśli polegająone na wielu reklamach, powinno to sugerować, że domena polega na wsparciu osób trzecich. Bardziej wyrafinowane mechanizmy wsparcia technicznego działają przez zestawy exploitów, aby zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia, regularnie należy przeprowadzać skanowanie za pomocą aplikacji od zabezpieczeń.

Wybierz optymalną metodę do pozbycia się “Windows Detected ZEUS virus”

Działa on bardziej jak program typu adware, więc nie ma potrzeby wybierania skomplikowanych opcji eliminacji. W rzeczywistości każdy program typu anty-spyware usunie wirusa Windows Detected ZEUS virus z łatwością. Upewnij się, że jest on aktualny, aby mógł zlokalizować wszystkie powiązane obiekty i skrypty.

Po zakończeniu skanowania mogą być również użyte instrukcje ręcznego usuwania Windows Detected ZEUS virus. Są one odpowiednie w przypadku porywaczy przeglądarki, adware i innych niepożądanych programów opartych na przeglądarce.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam:

Usuń “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nim“Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam z Mozilla Firefox (FF)

Zalecane jest zresetowanie przeglądarki, aby wyeliminować wszystkie elementy „Windows Detected ZEUS virus” wspomagające działanie oszustwa i ukryte skrypty.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam z Google Chrome

Skup się na każdym kroku, aby nie pominąć ważnych szczegółów.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach