Skala niebezpieczeństwa:  
  (86/100)

Usuń reklamy “The HoeflerText font wasn’t found” (Poradnik usuwania wirusa) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Malware

Najnowsze informacje na temat przekrętu “The HoeflerText font wasn’t found”

Tak zwany wirus “The HoeflerText font wasn’t found” jest obecnie dystrybuowany za pośrednictwem zainfekowanych stron internetowych . Strony te zwykle wyświetlają komunikat wyskakujący, który informuje o niezdolności do poprawnego wyświetlania treści na stronie internetowej , ponieważ czcionka HoeflerTex nie została znaleziona na zaatakowanym komputerze. Użytkownicy proszeni są o zaktualizowanie „Chrome Font Pack”, aby naprawić ten błąd. Deweloperzy, aby ten błąd wyglądał jeszcze bardziej realistyczne, dostarczają nazwiska obecnych i najnowszych wersji czcionki i twierdzą, że dostarczają tę wiadomość bezpośrednio od Google. Należy pamiętać, że Chrome nie wymaga żadnych czcionek od podejrzanych powiadomień, które są przeznaczony wyłącznie w celu oszukania ciebie i otworzenia szkodliwego pliku wykonawczego, który można pobrać z opisanego pop-up. Według najnowszych doniesień, może się to skończyć instalacją Fleercivet Ad Clicking Trojan lub nawet Spora ransomware zamiast tej czcionki.

Sugerujemy, aby trzymać z dala od stron, które wyświetlają zdefiniowany alarm, ponieważ jest to znak, że zostały one przejęte przez cyberprzestępców. Jeśli zgodziłeś się zainstalować opisywaną aktualizację, powinieneś zacząć czyszczenie przeglądarki i komputera z wirusa „The HoeflerText font wasn’t found”. To jedyny sposób, aby pozbyć się złośliwego oprogramowania, które przeniknęło na komputer i uchronić komputer przed dalszymi atakami. Pamiętaj, że złośliwe programy są niebezpiecznym zagrożeniem cybernetycznym , które może pobrać i zainstalować dodatkowe złośliwe oprogramowanie na zainfekowanym systemie, dlatego należy natychmiast podjąć działania w celu usunięcia malware „The HoeflerText font wasn’t found” z systemu. Dlatego nie wahaj się i odinstaluj „The HoeflerText font wasn’t found” wirusa za pomocą ReimageIntego.
The HoeflerText font wasn’t found”

Technika “The HoeflerText font wasn’t found” zaadaptowana z dystrybucji Spora ransomware

Pytania dotyczące “The HoeflerText font wasn’t found” ads

Biorąc pod uwagę, jak skuteczna technika to była, nie jest zaskakujące, że programiści ransomware szybko wypróbowali te nowe sposoby dystrybucji złośliwego oprogramowania. Pierwszy z nich wykorzystuje przekręt „The HoeflerText font wasn’t found” Wirus Spora, niesławne ransomware, które słynie z pracy przy użyciu zaawansowanych stron internetowych płatności okupu i dostarczania różnych płatnych usług dla ofiar. Spora to bardzo niebezpieczny wirus, który szyfruje pliki w skomplikowanych algorytmach kryptograficznych i sugeruje zapłacenie okupu w zamian za narzędzia deszyfrowania danych. Opierając się na tym, jak szybko Spora dostosowuje się nowych technik dystrybucji, a także biorąc pod uwagę jak profesjonalnie wykonany ten wirus jest oczekujemy niczego więcej, ale wzrostu liczby ataków Spora wkrótce. Podobno zhakowane strony internetowe posiadają kod JavaScript, który napastnicy wstawiają na końcu strony. Ten kod JavaScript rozpoznaje użytkowników, którzy wchodzą na stronę za pośrednictwem Chrome i nie pokazuje prawdziwej, ale uszkodzoną wersję strony i wyzwala okna pop-up w przeglądarce Chrome, że odwiedzającemu brakuje czcionki HoeflerText i sugeruje zainstalowanie jej w celu obejrzenia zawartości strony internetowej. Komunikat mówi:

The „HoeflerText” font wasn’t found.
The website you are trying to load is displayed incorrectly, as it uses the”HoeflerText” font. To fix the error and display the text, you have to update „Chrome Font Pack”.
ManuFacturer: Google Inc. All Rights Reserved
Current Version: [version number]
Latest version: [version number]

Nowa kampania, która rozprzestrzenia szkodnika promuje plik Update.exe. Jeżeli użytkownik kliknie przycisk Update, pobiera ten plik i uruchamia go, system zostanie zainfekowany złośliwym oprogramowaniem Spora, a ofiara traci dostęp do wszystkich swoich plików natychmiast.

Dlaczego te reklamy są wyświetlane na legalnych stronach internetowych?

Jak już wspomniano wcześniej, można spotkać te wyskakujące okienka na stronach zaatakowanych przez hakerów, którzy wstawiają dodatkowy kawałek kodu JavaScript na końcu kodu źródłowego strony. W rezultacie, użytkownicy Chrome będą widzieć uszkodzoną wersję strony zamiast rzeczywistej. Co więcej, dodatkowy kod wyświetli komunikat pop-up z informacją, że „The HoeflerText font wasn’t found.” Jeśli ofiara wyrazi zgodę na zainstalowanie sugerowanej aktualizacji, po prostu pobierze plik Chrome_Update.exe, który musi być otwarty w celu uruchomienia złośliwego oprogramowania. Ta aktualizacja podobno używa do rozpowszechniania złośliwego oprogramowania malware z reklamami Fleercivet . O ile wiemy, najnowsze zhakowane strony internetowe, które wyświetlają powiadomienia „The HoeflerText font wasn’t found” dostarczają plik Update.exe, który jest instalatorem wirusa ransomware Spora. Jeśli zdarzy ci się wejść na stronę WWW, która wyświetla opisaną informację lepiej zamknąć ją natychmiast i nie wracać do niej. Może zająć trochę czasu, zanim zostanie naprawiona. Jeśli spotkałeś taką stronę internetową, możesz zgłosić to do nas.

Usuwanie wirusa “The HoeflerText font wasn’t found”

Wirus “The HoeflerText font wasn’t found” to bardzo niebezpieczne zakażenie komputera. Po jego infiltracji, powoduje chaos w przeglądarce dostarczając mylące pop-upy, a ponadto może również dyskretnie podłączyć do różnych stron internetowych osób trzecich za pośrednictwem połączenia internetowego. Jednak w najgorszym przypadku można zarazić się szkodnikiem po zainstalowaniu tej fałszywej aktualizacji, a konsekwencje będą katastrofalne. Więc jeśli przypadkowo zainstalowałeś wirusa, wykonaj poniższe instrukcje dotyczące bezpiecznego usuwania „The HoeflerText font wasn’t found”.


Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam “The HoeflerText font wasn’t found”:

Usuń “The HoeflerText font wasn’t found” korzystająć z Safe Mode with Networking

Jeśli zainstalowano wirusa i teraz komputer działa wolno lub, w najgorszym przypadku, nie można uzyskać dostępu do plików, uruchom ponownie komputer przy użyciu wskazówek znajdujących się poniżej. W przypadku, gdy nie można uzyskać dostępu do plików, sprawdź ten artykuł.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń “The HoeflerText font wasn’t found”

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie “The HoeflerText font wasn’t found”.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń “The HoeflerText font wasn’t found” korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem “The HoeflerText font wasn’t found”. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie “The HoeflerText font wasn’t found”

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed “The HoeflerText font wasn’t found” i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach