Skala niebezpieczeństwa:  
  (100/100)

Wirus Zeus. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Trojany

Wiele złych stron wirusa Zeus

Zeus virus

Wirus Zeus jest wersją infekcji konia trojańskiego ze szczególnym celem zdobywania danych bankowych ofiar. Patrząc na ich funkcjonalność, konie trojańskie nie dryfują daleko od ich pierwotnego celu w mitologii greckiej : wchodzą do komputerów ukryte jako uprawnione i użyteczne programy, ale pod powierzchnią są błędnymi pasożytami gotowymi do wykorzystania zainfekowanych systemów. Zeus Trojan nie jest wyjątkiem.

Ma też wiele twarzy, które stosuje w poszukiwaniu nowych ofiar. Takie taktyki pomagają mu wprowadzać się na niezidentyfikowane komputery, ale powodują też znaczny ból głowy dostawców systemów zabezpieczeń, którzy muszą dostosować się do każdego nowego wariantu złośliwego oprogramowania. Ze względu na swoją wszechstronność wirus uzyskał nawet kilka różnych nazwisk, takich jak ZeuS, Zbot i jego późniejszy spin-off GameOver Zeus .

Niezależnie od tego, która wersja tego szkodnika zainfekowała komputer, musi zostać natychmiast wyeliminowana z komputera. Eliminacja tego szkodliwego oprogramowania musi być przeprowadzona przy użyciu tylko najlepszych i najbardziej zaawansowanych programów antywirusowych, ponieważ usuwanie urządzenia ze złego botnetu nie jest łatwym zadaniem. Zalecamy użycie Reimage lub Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner do całkowitego wyeliminowania Zeusa.

Według standardów złośliwego oprogramowania, Zeus jest stosunkowo starym zakażeniem – po raz pierwszy został wykryty ponad 10 lat temu. Wtedy był głównie używany do pracy z Departamentem Transportu Stanów Zjednoczonych i zebrał dane. Od tamtej pory złośliwe oprogramowanie stało się popularną drogą, a jej rozwój położył szczególny nacisk na wykorzystanie bankowości elektronicznej. Teraz Zeus jest znany jako jeden z najbardziej udanych złośliwych botnetów, a jego programista nie zniknął z najlepszych szeregów najbardziej poszukiwanej listy FBI .

Więc jak dokładnie działa ten wirus na zainfekowanych komputerach? Przede wszystkim zapewnia, że jego elementy są bezpiecznie rozmieszczone i dobrze ukryte w systemie. Lokalizacja, w której Zeus ładuje swoje pliki, zależy od wersji złośliwego oprogramowania i tego, czy uda mu się przejąć uprawnienia administracyjne komputera.

Jeśli tak się stanie, wirus doda folder %System%, wrzucając do niego jeden z następujących plików wykonywalnych: twext.exe, sdra64.exe, ntos.exe, oembios.exe lub pdfupd.exe. W innym przypadku pliki aktywacji wirusów zostaną zainstalowane w folderze %UserProfile%\Application Data i zostaną ukryte przed użytkownikiem. Po infiltracji wirus wykonuje złośliwy skrypt w legalnych procesach systemowych, takich jak winlogon.exe, explorer.exe lub svchost.exe, co znacznie utrudnia wykrycie złośliwego oprogramowania, nie tylko ręcznie, ale również przez skanowanie urządzenia automatycznymi narzędziami do wykrywania złośliwego oprogramowania.

Podczas pracy w systemie po cichu wirus dokona nieautoryzowanych zmian w systemie, utworzy nowe wpisy rejestru lub zainstaluje dodatkowe oprogramowanie bez zgody użytkownika. Najważniejsze jest jednak gromadzenie, przechowywanie i przekazywanie informacji umożliwiających identyfikację użytkownika, poświadczeń bankowości internetowej, nazw użytkowników i haseł związanych z serwisami społecznościowymy itp.

Uczciwość wirusa można zaprogramować tak, aby wyodrębnić prawie wszystkie informacje, jakich twórcy pragną i wysłać je bezpośrednio na serwer komend i kontrolerów wirusów w celu dalszego zarządzania. Jeśli zauważysz, że komputer zaczął się zachowywać wyjątkowo dziwnie, na przykład występują spowolnienia lub nieprawidłowe działanie uniemożliwiające prawidłowe korzystanie z urządzenia, upewnij się, że sprawdzisz urządzenie za pomocą niezawodnego narzędzia antywirusowego. Jeśli naprawdę jesteś zarażony, program ten znajdzie i usunie Zeusa z systemu.

Jak ten pasożyt atakuje komputery?

Obecnie Zeus Trojan i większość jego dalszych wersji rozprzestrzenia się przy pomocy złośliwych kampanii spamowych. Zazwyczaj wirus używa nazw znanych serwisów doradczych, takich jak Fedex czy Royal Mail, aby skłonić użytkowników do pobierania zainfekowanych załączników poczty elektronicznej, które początkowo są ukryte w regularnych dokumentach Word lub PDF.

Ponadto, Zeus może również korzystać z komputerów zainfekowanych malware w formie poręcznej darmowej aplikacji. Wreszcie eksperci ostrzegają również o zagrożeniu wirusem dostarczanym na komputer za pośrednictwem Sundown lub paczek exploitów RIG, co jest popularną i skuteczną metodą infiltracji systemu używaną przez ransomware i inne poważne wirusy.

Proces usuwania Zeus: droga szybkiej eliminacji

Jeśli chodzi o usuwanie Zeusa z zainfekowanego systemu, pamiętaj, że musisz być szybki i bardzo precyzyjny. Nie jest to złośliwe oprogramowanie, z którym można się bawić, ponieważ każda minuta jest zagrożeniem Twojej prywatności, a nawet stanu finansowego, gdy wirus Zeus znajduje się na Twoim komputerze. Z tego powodu należy używać zaktualizowanego i legalnego oprogramowania antywirusowego do usunięcia Zeusa z komputera.

Poniżej artykułu znajduje się zalecenie dotyczące odkażania złośliwego oprogramowania w celu zapewnienia jego płynniejszej eliminacji. Pamiętaj, że nie jest to samouczek do usuwania i będziesz musiał zeskanować urządzenie programem antywirusowym, aby całkowicie wyeliminować wirusa.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Zeus:

Usuń Zeus korzystająć z Safe Mode with Networking

Aby upewnić się, że funkcje Zeus są zawieszone, a program antywirusowy może go bezpiecznie usunąć z komputera, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Zeus

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Zeus.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Zeus korzystająć z System Restore

Zeus można unieruchomić zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Zeus. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Zeus

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Zeus i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner lub Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes

O autorze

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-zeus-virus.html

Poradniki w innych językach