Usuń wirusa Amagnus@india.com (Poradnik prostego usuwania)

Instrukcja usuwania wirusa Amagnus@india.com

Czym jest Wirus Amagnus@india.com?

Nowy wariant wirusa Dharma – Amagnus@india.com rozpowszechnia się coraz szybciej

Wirus Amagnus@india.com jest wariantem wirusa Dharma ransomware, który to jest poprawiona wersja oprogramowania wirusowego Crysis. Odkad pojawilo sie coraz wiecej sposobow na walke z oprogramowaniem i ofiary sa w stanie poradzic sobie z usunieciem rozszerzenia.xtbl calkiem za darmo, prace nad stworzeniem nowego oprogramowania znacznie przyspieszyly i wkrotce doprowadzily do ukazania sie nowego zagrozenia. Oprogramowanie Amagnus@india.com podobnie jak jego klon – wirus stopper@india.com pay4help@india.com moze blokowac twoje pliki i dodawac do nich swoje rozszerzenie. W tym wypadku wirus dodaje rozszerzenie [Amagnus@india.com].wallet lub [Amagnus@india.com].dharma. Sprawiajac ze wiekszosc plikow uzytkownika staje sie niemozliwa do otworzenia, wirus dodatkowo spreparuje wiadomosc w ktorej zobaczysz mozliwosci odszyfrowania swoich plikow w formacie txt, a takze dokument Readme.txt zapisany na komputerze ofiary. Z tego samego powodu notka zostaje ukryta na kazdym folderze, ktory zawiera zaszyfrowane dane. Tego typu notka podobnie jak tapeta ustawiona przez wirusa zawiera detale dotyczace infekcji mowiace uzytkownikowi ile powinien zaplacic aby z sukcesem odzyskac swoje dane. Niestety jezeli nie posiadasz kopii zapasowej swoich plikow to trudno bedzie ci je odzyskac, jednakze pamietaj o rozwiazaniach ktore moga ci pomoc odzyskac twoje pliki. Oprocz tego nie zapominaj o koniecznosci usuniecia oprogramowania Amagnus@india.com korzystajac ze sprawdzonych narzedzi. Ze swojej strony polecamy skorzystanie z oprogramowania FortectIntego, jednakze alternatywnie mozesz skorzystac takze z SpyHunter 5Combo Cleaner lub tez Malwarebytes

Jezeli sprawa odzyskania plikow jest dla ciebie kluczowa powinienes podjac stosowne dzialania zanim wyjmiesz karte kredytowa i po prostu zaplacisz. Nigdy nie nalezy wierzyc kryminalistom w ich obietnice odnoszace sie do deszyfrowania plikow po zaplaceniu grzywny – czasami przestepcy ”zapominaja” lub tez w ogole ignoruja zadania uzytkownikow ktorzy zaplacili. Dlatego tez ewentualne ryzyko straty pieniedzy jest naszym zdaniem zbyt duze aby je podjac.

W jaki sposób rozpowszechnia sie to oprogramowanie wirusowe?

Amagnus@india.com jest zlosliwym oprogramowaniem, ktore podobnie jak wirusy zwiazane z Dharma sa najczesciej rozpowszechniane poprzez email stad powinienes uwazac za kazdym razem kiedy bedziesz logowac sie na swoje konto email. Uwazaj poniewaz ta z pozoru dobrze wygladajaca strona moze wykradac twoje wiadomosci, a takze dostarczac ci robaki wygladajace jak sprawdzone pliki! W dzisiejszych czasach oszusci dosc czesto umieszczaja zlosliwe skrypty w plikach takich jak dokumenty, pliki PDF czy tez nawet zdjecia. Tak wiec jezeli otrzymasz wiadomosc email pochodzaca od nieznanego autora ktora prosi cie o pobranie zalaczonego pliku to nie powinienes podazac za tym rozkazem. Pamietaj o tym ze przestepcy staraja sie wmowic uzytkownikom ze wspolpracuja z firma paypal i maja prawo do informowania uzytkownika o otrzymanej platnosci, tak wiec slepo nie klikaj w tego typu linki czy tez zalaczniki. Postaraj sie zapamietac czy w ogole miales dostac jakas platnosc, czy czegos sie spodziewales. Nie pozwol hakerom okrasc sie z pomoca taniego triku. Niektore programy do dystrybucji zlosliwego oprogramowania dosc czesto posiadaja zaawansowane techniki do dystrybucji oprogramowania takie jak malwersacje zwiazane z rootkitami, dlatego tez powinienes na swoim komputerze zawsze posiadasz sprawdzone oprogramowanie antywirusowe, ktore bedzie w stanie nie tylko bronic twojego systemu, ale takze rozpoznawac przekierowania na zlosliwe strony zanim jeszcze nie bedzie za pozno.

W jaki sposób usunąć wirusa Amagnus@india.com?

Nie pozwól wirusowi Amagnus@india.com bezczelnie przeniknac do twojego systemu. Powinienes czym predzej pozbyc sie tego denerwujace wirusa zamiast starac sie go pokonac. Celem usuniecia oprogramowania Amagnus@india.com powinienes zresetowac swój komputer korzystajac z instrukcji ponizej a nastepnie przeprowadzic pelne usuwanie tego oprogramowania poprzedzone skanowaniem systemu. Jezeli nie posiadasz oprogramowania antyszpiegujacego zawsze mozesz je pobrac i zainstalowac w trybie awaryjnym. Jak tylko dokonczysz usuwanie oprogramowania Amagnus@india.com mozesz skorzystac z technik zaprezentowanych ponizej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Amagnus@india.com

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Amagnus@india.com korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Amagnus@india.com. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Amagnus@india.com

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Amagnus@india.com z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Ofiary wirusa Amagnus@india.com nie powinny placic za odzyskanie plikow, chyba ze koszt danych jest znacznie wiekszy niz zadana kwota.

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Amagnus@india.com mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Korzystanie z Data Recovery Pro:

Postepuj zgodnie z ta instrukcja celem odzyskania swoich plikow.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu Amagnus@india.com.
 • Przywróć je

Postaraj sie znalezc poprzednie wersje systemu z pomoca Windows Previous Versions

Opcja przywracania systemu Windows moze ci pomoc odzyskac twoje zaszyfrowane pliki. Dlatego tez powinienes sprawdzic czy ciagle istnieja na twoim komputerze.

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Amagnus@india.com i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach