Wikibuy recenzja
Wikibuy: prawdziwy dodatek do przeglądarki pozwalający zaoszczędzić pieniądze
Wikibuy jest darmowym rozszerzeniem przeglądarki Google Chrome działającym jako asystent przeglądarki. Pomaga ono użytkownikom zaoszczędzić pieniądze dostarczając porównywarkę cen, najlepsze okazje i zniżki. Rozszerzenie to jest jednak obiektem dyskusji w sieci z powodu wielu fałszywych dodatków tego typu oraz z powodu możliwych problemów z wiarygodnością dewelopera oraz prywatnością.
Przed rozpoczęciem artykułu możemy już zapewnić, że aplikacja jest wiarygodna i darmowa w użyciu. Jak każde inne rozszerzenie przeglądarki ma swoje wady i zalety, które omówimy w dalszej części.
Po pobraniu rozszerzenia przeglądarki Wikibuy, zostaniesz zapytany o dodanie ikony. Możesz tego dokonać poprzez wprowadzenie danych w formularz bądź używając konta Facebook bądź Google. Po wszystkim użytkownicy mogą korzystać z pełnej funkcjonalności dodatku:
- Oszczędzanie pieniędzy – rozszerzenie Wikibuy pokazuje sprzedawców posiadających poszukiwany przez Ciebie produkt oraz oferuje porównywarkę cen. Dzięki temu możesz wybrać najniższą cenę produktu.
- Wikibuy Checkouts – rozszerzenie oferuje przyspieszenie procedury sklepowej poprzez własny system płatności pozwalający na szybkie wypełnianie formularzy zakupu oraz ukrycie szczegółów płatności przed sprzedawcami.
- Namierzanie zamówienia – oferuje ono usługę śledzenia przesyłek. Dzięki niej jesteś w stanie zobaczyć, gdzie znajduje się zamówienie i kiedy mniej więcej zostanie do Ciebie dostarczone.
- Gwarancja zwrotu pieniędzy – jeśli twoje zamówienie zaginie, możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy. Wikibuy zapewnia stuprocentową gwarancję zwrotu.
- Program lojalnościowy – użytkownicy otrzymują kredyty za regularne zakupy z pomocą aplikacji, które następnie mogą zmienić na prawdziwe zniżki.
Aplikacja Wikibuy usprawnia wrażenia użytkowników. Jest jednak wciąż świeża na rynku, a firma za nią odpowiadająca dopiero zaczyna zdobywać swoją popularność i wiarygodność. Bez względu na to, że aplikacja ma już ponad milion użytkownikóe – nie wszyscy są z niej zadowoleni i wielu decyduje się na deinstalację Wikibuy.
Jeśli jednak znajdziesz trudność w usunięciu Wikibuy, przewiń na sam koniec artykułu i skorzystaj z zaprezentowanego przez nas poradnika.
Teoria oszustwa Wikibuy i inne negatywne opinie
Mimo wszystkich zalet i pozytywnych opinii na temat aplikacji, jest też wiele negatywnych komentarzy na jej temat. Wśród najczęściej wymienianych wad produktu jest dostarczanie nie zawsze najniższej ceny, przychody z zakupów użytkowników, długi czas dostarczenia przesyłki oraz śledzenie danych.
Użytkownicy często pytają się, czy Wikibuy jest oszustwem, czy nie. W obecnych czasach istnieje wiele dodatków i rozszerzeń przeglądarki udających, że są wiarygodne. Jednakże, są one wykorzystywane do zbierania takich informacji o użytkowniku, jak szczegóły związane z kartą kredytową. Ten dodatek jest jednak uczciwy i wiarygodny – nie wykrada żadnych danych.
Wykonanie własnych badań rynku może zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy
Użytkownicy mówią, że Wikibuy nie zawsze zapewnia najniższą cenę. Bez względu na to, że zwykle cena produktu jest niższa niż znajdowana na Amazonie; wciąż jest możliwe znalezienie produktu w sklepie za niższą cenę, jeśli wyszukujesz informacje w sieci.
Specjaliści z viruset.no ostrzegają jednak, że bardzo niska cena może być oznaką czegoś podejrzanego. Przed zdobyciem poszukiwanego dobra, musisz sprawdzić informacje na temat sklepu oraz zapoznać się z opiniami użytkowników. Istnieje ryzyko, że skończysz na stronie phishingowej.
Twórcy mogą otrzymywać profity z zakupów użytkowników
Użytkownicy uznają, że dodatek Wikibuy nie dostarcza najniższych cen na rynku z powodu prawdopodobnych przychodów z każdego zamówienia. Uzyskanie zapłaty za usługę jest jak najbardziej normalną praktyką biznesową. Dodatek jest dostępny za darmo, a jego twórcy muszą w jakiś sposób generować uczciwy przychód.
Nie dostarczanie aktualnie najniższej ceny nie jest jednak w porządku. Użytkownicy przez to mogą nie uznawać tego dodatku za godny zaufania.
Dłuższy czas przesyłki
Na forach, użytkownicy mówią też o tym, że produkty zakupywana poprzez Wikibuy docierają w czasie dłuższym niż produkty zakupione bezpośrednio z Amazona lub eBay'a. Zamiast 2 dni, czas dostawy może zostać przedłużony do 4 dni, a nawet do całego tygodnia.
Śledzenie i udostępnianie danych
Na koniec, śledzenie i udostępnianie danych jest kolejnym problemem odciągającym użytkowników od instlacji Wikibuy. Deweloperzy dostarczyli szczegółową Politykę Prywatności informującą o śledzeniu osobistych i nie-osobistych informacji. Są one potrzebne do składania zamówień.
Użytkowników niepokoi fakt, że zebrane dane mogą być udostępnione stronom trzecim. Z tego powodu możesz zobaczyć reklamy bazujące na kliknięciach, zakupionych dobrach lub wynikach wyszukiwania.
Dodatek jest niekompatybilny z przeglądarkami innymi niż Google Chrome
Niestety, nie istnieją wersje Wikibuy na Firefoksa, Safari lub Internet Explorera. Jeśli wejdziesz na oficjalną stronę korzystając z jednej z tych przeglądarek, otrzymasz prośbę o podanie adresu mailowego na stronie subskrypcji.
Z tego powodu nie będziesz w stanie zainstalować tego rozszerzenia oraz korzystać z jego zalet przy zakupach online. Istnieje jednak zawsze opcja zmiany przeglądarki na Google Chrome, instalację tego dodatku oraz zdobycie najlepszych ofert.
Uwaga: jeśli znajdziesz jakieś dodatki bądź aplikacje mówiące o kompatybilności z innymi przeglądarkami bądź oferujące aplikację mobilną, mogą być one fałszywe. Powinieneś sprawdzić stronę dewelopera (www.wikibuy.com) przed pobraniem aplikacji z nieznanego źródła.
Jeśli jednak zainstalowałeś podejrzany dodatek bądź aplikację, przeskanuj system zaufanym programem anty-malware, takim jak FortectIntego, aby automatycznie pozbyć się Wikibuy.
Instalacja asystenta sklepowego
Aplikacja Wikibuy jest dostępna w sklepie Chrome oraz na oficjalnej stronie wikibuy.com. Użytkownicy mogą ją pobrać ręcznie bez żadnych problemów. Samo rozszerzenie wymaga tylko jednego pozwolenia – na dokonywanie zmian na odwiedzanych stronach. Jest to konieczne, by wyświetlać oferty sklepowe bądź porównywarki cen w odwiedzanych e-sklepach.
Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że znajdziesz Wikibuy w darmowych paczkach. Bundling oprogramowania jest przecież realną strategią marketingową. Musisz być przez to jednak ostrożny podczas instalacji programów oraz zawsze sprawdzać, jakie dodatkowe aplikacje, jakich nie chcesz, mogą zostać zainstalowane.
Z tego powodu przypadkowa instalacja rozszerzenia Wikibuy nie powinna być uznana za atak wirusa. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, jest to bezpieczna w użyciu aplikacja, która nie jest w stanie wywołać uszkodzeń komputera.
Deweloperzy przygotowali także wersję Wikibuy dostępną na iOS i możliwą do zakupu poprzez iTunes. Nie istnieje jeszcze wersja na Androida..
Dodatkowo, cyberprzestępcy mogą korzystać z nazwy aplikacji i tworzyć fałszywe wersje aplikacji. Dlatego możesz znaleźć fałszywe rozszerzenia nazwane Wikibuy dostępne nie tylko na Chrome'a, lecz też na Safari, Mozillę Firefox, inne przeglądarki, a nawet na system Android.
Zwzwyczaj, takie fałszywe rozszerzenia znajdują się na zewnętrznych stronach z aplikacjami. Z tego powodu powinieneś trzymać się od nich z daleka – mogą one przejąć kontrolę nad przeglądarką i powodować problemy związane z przeglądarką oraz prywatnością.
Odinstaluj Wikibuy z Google Chrome
Jeżeli chcesz usunąć Wikibuy ze swojej przeglądarki, możesz to zrobić w prosty sposób:
- Otwórz Google Chrome.
- Wybierz Ustawienia.
- Przejdź do Więcej narzędzi -> Rozszerzenia.
- Znajdź Wikibuy i kliknij na ikonę Kosza znajdującą się po prawej.
- W kolejnym oknie kliknij na opcję Usuń, i to wszystko – rozszerzenie zostało usunięte.
Jeśli jednak zainstalowałeś fałszywą wersję asystenta, powinieneś zadbać o ochronę komputera. Zalecamy skorzystać z programu anty-malware, takiego jak FortectIntego, w celu usunięcia Wikibuy. Skan systemu oprogramowaniem ochronnym oczyści twój komputer w ciągu kilku minut.