Skala niebezpieczeństwa:  
  (97/100)

Usuń Trojan.LockScreen

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży

Czym jest Trojan.LockScreen?

Trojan.LockScreen jest wyjątkowo niebezpiecznym cyber zagrożeniem, które należy do kategorii trojanów. Jednakze moze byc takze zakwalifikowane jako oprogramowanie ransomware poniewaz dziala jak dodatkowa opcje cyber zagrozenia. W wiekszosci przypadkow program jest w stanie przedostac sie do komputera niezauwazony. Jak tylko uda sie mu przeniknac do komputera i wlaczyc sie do trojan zaczyna przejmowac glowna role w dzialaniu systemu Ukash a takze Police virus. Dodatkowo powszechnie wiadomo ze ten program jest zaangazowany w dystrybucje oprogramowania Cryptolocker, CTB Locker, Cryptowall i innych zlosliwych programow, ktore juz pewnie omawialismy na naszej stronie. Prosze zawsze trzymac sie z daleka od tego typu zagrozen poniewaz sa one zdolne do blokowanie waznych programow a nastepnie kaza placic sobie grzywne wzamian za odblokowanie waznych dokumentow uzytkownika. Najczesciej tego typu wirusy sa zainteresowane plikami wideo uzytkownika, jego dokumentami, zdjeciami a takze plikami muzycznymi i innymi plikami, z których korzystamy na co dzień. Niestety bardzo ciezko odblokowac zaszyfrowane pliki bez znajomosci kodu, który znany jest jedynie cyberprzestepcom. Jezeli jestes w tego typu sytuacji wlasnie teraz to nie marnuj zasu tylko odlacz swoj komputer od internetu. Dodatkowo upewnij sie ze przeskanowales swoj komputer sprawdzonym oprogramowaniem antyszpiegujacym i usunales z niego zainfekowane pliki. Na koncu postaraj sie skorzystac z tych narzedzi celem odszyfrowania waznych dla siebie plikow: R-Studio, Photorec lub Kaspesky Ransomware Decryptor.

Trojan.LockScreen

W jaki sposób mogę zainfekować swój komputer Trojan.LockScreen?

Podczas gdy ciagle nie wiemy jaki jest glowny cel propagowania oprogramowania Trojan.LockScreen to nasi eksperci do spraw bezpieczenstwa zgodnie twierdza ze najczesciej rozpowszechnia sie on przy pomocy zalacnzikow mail a takze zainfekowanych wiadomosci lub tez po prostu spamu. Jest to jeden z glownych powodow dla ktorych powinienes trzymac sie z dala od podejrzanych emaili ktore sa wysylane do ciebie przez ludzi ktorych nie znasz. Dodatkowo powinienes takze monitorowac proces instalacji darmowego oprogramowanai poniewaz nigdy nie wiesz czy jest ono bezpieczny czy tez moze wyrzadzic ci szkode. Jezeli Trojan.LockScreen przeniknie do twojego komputera to rozpoczyna on skanowanie i poszukiwanie wczesniej wspomnianych plikow. Jak tylko je znajdziesz wirus skutecznie je szyfruje i ponownie pokazuje duzy komunikat nalezacy do wirusa Ukash lub tez innych podejrzanych programow ransomware. Zauwaz ze ten trojan moze takze przejac kontrole nad twoja przegladarka, moze modyfikowac pliki w rejestrze w systemie Windows a takze usuwac czy tez pboierac roznego rodzaju oprogramowanie na twoj komputer. Jak pewnie widzisz powinienes usunac oprogramowanie Trojan.LockScreen tak szybko jak to tylko mozlwie.

Jak juz zdarzylo sie nam wspomniec, Trojan.LockSCreen dostaje sie do komputera razem z pomoca roznego rodzaju innych programow takich jak oprogramowanie na licencji freeware, shareware i tym podobne. Jak tylko dostanie sie do srodka program pboiera duzo innych programow ransomware, ktore powoduja niechciane zmiany. Najczesciej mozesz zostac zainfekowany oprogramowaniem FBI Moneypak, FBI Green Dot Moneypak virus, IPA virus a także innymi infekcjami. Wszystkie z nich zachowuja sie podobnie, wyswietlaja duze reklamy ktore zostaly przygotowane przez „organy rzadowe” ktore mowia uzytkownikowi o jego nieleglanych dzialaniach ktorych dopuscil sie na swoim komputerze. Mowa tam miedzy innymi o rozpowszechnianiu tresci chronionych prawami autorskimi, ogladaniu pornografii a takze rozpowszechnianiu oprogramowania malware. Dodatkowo wymagaja one zaplacenia grzywny za wyzej wspomniane aktywnosci.

W jaki sposób mogę skutecnzie usunąć Trojan.LockScreen?

Jak pewnie widzisz Trojan.LockScreen jest powaznym koniem trojanskim, którego powinienes usunac tak szybko jak to tylko mozliwe. Aby skutecznie uusnac Trojan.LockScreen i jego pochodne programy ransomware z nim zwiazane zapoznaj sie prosze z ta instrukcja:

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Trojan.LockScreen snapshot
Trojan.LockScreen snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania Trojan.LockScreen:

Usuń Trojan.LockScreen korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Trojan.LockScreen

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Trojan.LockScreen.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Trojan.LockScreen korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Trojan.LockScreen. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Trojan.LockScreen

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Trojan.LockScreen i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach