Usuń wirusa TeslaCrypt

Instrukcja usuwania wirusa TeslaCrypt

Czym jest Wirus TeslaCrypt?

Czym jest TeslaCrypt?

TeslaCrypt jest kolejnym oprogramowaniem ransomware, który używa szyfrowania AES w celu zablokowania dostepu do prywatnych informacji i plików takich jak zdjęcia, dokumenty, i inne pliki. Opróćz tego wirus jest takze zainteresowany plikami związanymi z grami takimi jak: MineCraft, World of Warcraft, StarCraft, World of Tanks, Dragon Age, RPG Maker oraz Steam. Jak tylko program dostanie sie do komputera to szyfruje nastepujace rozszerzenia plikow. Jest to dosc dluga lista rozszerzen: .unity3d, .blob, .wma, .avi, .rar, .DayZProfile, .doc, .odb, .asset, ,forge, .cas, .map, .mcgame, .rgss3a, .big, .wotreplay, .xxx, .m3u, .png, .jpeg, .txt, .crt, .x3f, .ai, .eps, .pdf, .lvl, .sis, .gdb, Zaraz po zaszyfrowaniu program blokuje pulput komputera i zmusza uzytkownika do zaplacenia grzywny w ciagu 3 dni aby je odszyfrowac. Oprocz tego program tworzy plik nazwany help_to_decrypt_your_files.txt na twoim pulpicie, którzy będzie linkował do systemu płatności TOR gdzie ludzie moga sprawdzac status platnosci i wpisywac kody odszyfrowujące. Kolejną rzeczą o której warto wspomniec jest to ze w przeciwienstwie do innych programow ransomware (Cryptolocker, Simplelocker, Threat Finder i wielu innych), TeslaCrypt jest wirusem, który pozwala na dokonywanie płatności poprzez Paypal My Cash oraz walutę BitCoin. Jednakze placenie grzywny przez portal PayPal kosztuje niemalże 2x tyle niz zaplacenie w Bitcoinach. Jezeli ten zlosliwy program zdołał już zaszfrować twoje pliki to niestety musisz wiedziec o tym ze jedyna droga do odszyfrowania ich jest zakupienie klucza odszyfrowujacego. W tym momencie nie ma zadnego programu ktory moze ci pomoc odszyfrowac pliki zaszyfrowane poprzez wirusa TeslaCrypt. Jednakze nie polecamy dokonywania platnosci poniewaz nie ma zadnej gwarancji w tym ze twoje prywatne dane zostana przywrocone. W najgorszym wypadku mozesz stracic swoje dane bankowe na rzecz cyber przestepcow i wrecz zachecic ich swoim biernym zachowaniem do rozszerzenia zdialalnosci w przyszlosci. Jezeli to zagrozenie juz przeniknelo do twojego komputera to prawdopodobnie bedzie chcialo miec dostep do twoich prywatnych danych. Wysoko polecamy podjecie stosownych dzialan i podjecie stosownych akcji jak na przyklad zainstalowanie oprogramowania FortectIntego lub też SpyHunter 5Combo Cleaner

W jaki sposób TeslaCrypt może przeniknąć do mojego komputera?

Podobnie do innych powaznych cyber zagrozen, wirus TeslaCrypt rozpowszechnia sie korzystajac z roznych podejrzanych metod, a najbardziej powszechna jest rozsylanie spamu a takze falszywe komjnikaty. Nalezy byc wyjatkowo ostroznym poniewaz zarowno spam jak i fałszywe komunikaty wygladaja dosc profesjonalnie. Moga one swoim wygladem przekonywac ludzi ze naleza do sprawdzonych firm i przez to powodowac ze ludzie zaczna z nich korzystac pod pretekstem otrzymania zdjecia, rachunku czy tez innego waznego dokumentu. Jest to jeden z powodow dla ktorych wysoce polecamy nieufanie tego typu emailom, i gruntowne ich sprawdzenie. Po pierwsze upewnij sie ze nadawca wiadomosci jest ci znany, czy temat wiadomosci nie ma w sobie błędów ortograficznych, czy nie ma tam żadnych literówek czy tez błędów stylistycznych. Oprócz tego unikaj klikania na różnego rodzaju reklamy pop-up oferujące skanu systemu i inne podobne rzeczy podczas ogladania nieznanych stron. Jezeli dasz sie nabrac na otwarcie zainfekowanego zalaczniku lub tez klikniesz podejrzany link to wirus TeslaCrypt zostanie niemalze natychmiast aktywowany. W konwekwencji predzej czy pozniej masz otrzymac taki oto komunikat:

Your files have been safely encrypted on this PC: photos, videos, documents, etc. Click „Show encrypted files” Button to view a complete list of encrypted files, and you can personally verify this.
Encryption was produced using a unique public key RSA-2048 generated for this computer. To decrypt files you need to obtain the private key.
The only copy of the private key, which allow you to decrypt your files, is located on a secret server in the Internet; the server will eliminate the key after a time period specified in this window.
Once this has been done, nobody will ever be able to restore files…
At the time of research, the TeslaCrypt virus distribution method was unknown, however, following successful infiltration on computer systems, the software scans all drives and encrypts certain file types using AES encryption. Encrypted files will have the .ecc extension applied to the filename.

Jeżeli wlasnie teraz widzisz taki komunikat to nie marnuj wiecej czasu. Przeprowadz pelny skan systemu z pomoca sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego, tylko idac ta droga mozesz zatrzymac wyciek swoich prywatnych danych.

W jaki sposób usunąć wirusa TeslaCrypt?

Po pierwsze, chcielibysmy zachecic cie do ostroznego podejscia do swoich prywatnych informacji. W dzisiejszych czasach posiadanie sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego wraz z jego bieżącą aktualizacją to wręcz KONIECZNOŚĆ jezeli chcesz chronic sie przed zagrozeniami takimi jak TeslaCrypt. Oprocz tego powinienes dokonywac zapisów swoich plikow na osobnym dysku, który bedzie stanowic kopie zapasowa twoich plikow.

Jeżeli już doswiadczyles przeynikania tego typu plikow jak wirus TeslaCrypt to powinienes przeskanowac swoj komputer za pomoca oprogramowania FortectIntego lub SpyHunter 5Combo Cleaner. Tego typu programy z pewnoscia pomoga ci usunac zagrozenie ze swojego komputera. Niestety nie mozemy powiedziec tego samego o twoich osobistych plikach. Oczywiscie mozesz korzystac z pomocy narzedzi do przywracania plikow takich jak R-Studio lub Photorec; jednakze nadal nie masz stu procentowej gwarancji sukcesu przywrócenia tego typu plików.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach