Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa Locky (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Jake Doevan - -   .locky file extension virus | Rodzaj: Ransomware

Przegląd wirusa Locky:

Locky virusW chwili pisania tego artykułu, istnieją setki ludzi, którzy próbują usunąć wirusa Locky z komputera i odzyskać „locky datei”. Jeśli nie słyszeliście o tym zagrożeniu jeszcze, należy wiedzieć, że jest to najnowszy przykład wirusa typu ransomware, który jest zdolny do zrujnowania twoich plików.

Jeśli jesteś jednym z tych ludzi, którzy cenią swoje pliki zgromadzone na przestrzeni lat, pamiętaj, że to zagrożenie może narazić twoje cenne wspomnienia na niebezpieczeństwo.

Locky jest zdradliwym malware, o którym mówi się, że już zaatakował ponad pół miliona użytkowników. Niestety, ale wciąż rozprzestrzenia się i, według ekspertów bezpieczeństwa PC, można go nazwać jednym z najbardziej znaczących wirusów w dzisiejszych czasach.

Wirus ten działa podobnie do CTB Locker, Cryptowall, Teslacrypt oraz Cryptolocker, dlatego, jak tylko wchodzi do komputera, zaczyna szyfrowanie plików za pomocą algorytmu szyfrowania AES-128. Po zakończeniu tego procesu szyfrowania wojskowego typu ofiara pozostaje poza możliwością uzuskania dostępu do jego/jej plików. Jedynym sposobem, aby odzyskać te pliki z powrotem jest skorzystnaie z kodu deszyfrowania, posiadanego przez twórców wirusa Locky.

Użytkownikom, których pliki zostały zablokowane każe się zapłacić pewną kwotę pieniędzy, aby uzyskać ten klucz. W chwili pisania tego tekstu, są oni zmuszeni zapłacić od 0,5 do 1,00 Bitcoin (lub $ 400) do uzyskania klucza deszyfrowania, który jest niezbędny, gdy próbuje się rozszyfrować swoje pliki.

Niemniej jednak eksperci od bezpieczeństwa zachęcają ofiary by nie płaciły za ten klucz, ponieważ nie ma gwarancji, że owy „klucz” będzie im dostarczony. Podsumowując, ransomware Locky jest niezwykle niebezpiecznym wirusem, który musi zostać usunięty jak najszybciej. Jest to jedyny sposób, aby zapobiec dalszemu szyfrowaniu cennych danych.

Aby usunąć wirusa Locky i jego szkodliwe pliki, należy przeskanować komputer za pomocą ReimageIntego lub podobnym anty-spyware.

Pytania dotyczące Locky virus

Locky virusWirus Locky

W jaki sposób to ransomware działa?

Jak tylko Locky zainfekuje system, rozpoczyna te działania:

 • Wirus rozpoczyna proces szyfrowania. Trwa to od kilku godzin do kilku dni, aby ukończyć pełne szyfrowanie plików. Co do zasady, wirus ten pozostaje niezauważony w tym etapie, ale można zauważyć spowolnienie działania systemu i podobne problemy na komputerze.
 • Teraz ta ransomware zaczyna pokazywanie informacji o okupie na komputerze ofiary. Ten komunikat ostrzegawczy nazwany This _Locky_recover_instructions.txt jest niemal identyczny z poprzednimi, które były stosowane, aby ludzie wiedzieli, ile bitcoins powinni przelać do twórców wirusa Locky w celu uzyskania specjalnego klucza deszyfrowania potrzebnego do deszyfrowania swoich plików.

W jaki sposób mogę zostać zainfekowany wirusem Locky?

Locky ransomware (jest to alternatywna nazwa tego zagrożenia) rozprzestrzenia się za pośrednictwem wiadomości spamowych jako załączony plik Word. E-maile niosące te pliki wydają się być przekonywujące i starają się nakłonić ludzi do pobierania załącznika.

Gdy plik ten zostanie pobrany i otworzony za pomocą programu Word z aktywnym ustawieniem makr to wirus ten natychmiast rozpoczyna swoją szkodliwą działalność. Jednak nie jest w stanie zrobić tego, jeśli ustawienia makro są wyłączone, więc zwraca się do swojej ofiary, aby je włączyć.

Proszę, nie rób tego z żadnego powodu, ponieważ makro koduje informacje o pliku w ten sposób, by dokońać aktywacji wirusa. Dlatego Locky jest również nazywany Makrowirusem.

Po uaktywnieniu wirus rozpoczyna skanowanie komputera w poszukiwaniu plików, w tym zdjęć, plików wideo, dokumentów, archiwów i innych plików, a następnie szyfruje je z algorytmem AES. Ponadto, wirus ten nie dotyczy tylko plików pakietu Office, ale może również podłączyć się do zewnętrznych urządzeń magazynujących podłączonych do komputera lub witryn do udostępniania sieci i zablokować pliki również tam.

Co więcej, witryny internetowych chmur plików i udostępniania sieci są również narażone na porwanie. Istnieją również doniesienia o szyfrowaniu portfeli Bitcoin przez Locky.

Jest to bardzo niebezpieczny wirus, więc warto pomyśleć o usunięciu Locky tak szybko, jak tylko zauważysz go na komputerze. Ponadto, nie należy otwierać nieznanych maili i nie pobierać żadnych podejrzanych plików z załącznika.

Usuwanie wirusa Locky:

Jak widać,ransomware Locky jest dobrze zorganizowanym złośliwym oprogramowaniem, które może prowadzić do utraty plików. Wiadomym jest, że został już przetłumaczony na kilka języków i rozprzestrzenia się za pośrednictwem programu Outlook i Microsoft 365.

Niektórzy z ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa komputerów nazywają to „arcydziełem przestępczości”. Konsekwencje dla zainfekowanych użytkowników mogą być katastrofalne. Oprogramowanie antywirusowe zazwyczaj nie zapobiega działaniom tego wirusa, więc warto pomyśleć o zainstalowaniu niezawodnego programu anty-spyware.

Dlatego trzeba być bardzo ostrożnym podczas pobierania załączników odebranych z podejrzanych źródeł. Procedura usuwania Locky może być długa i trudna, ale co najważniejsze, nie odzyskasz dzięki niej swoich ustraconych plików. Jeśli zostałeś zainfekowany, należy postępować zgodnie z przewodnikiem, który znajduje się poniżej.

Najczęściej zadawane pytania o wirusie Locky:

Pytanie: Czy mogę odszyfrować swoje pliki po infiltracji wirusem Locky?

Odpowiedź: Niestety, ale nie ma jeszcze opracowanego deszyfratora Locky. Jeśli nie pamiętasz tworzenia kopii zapasowych danych, co jest jedynym procesem będącym w stanie pomagać ludziom, aby nie dopuścić do utraty plików, można spróbować skorzystać z pomocy tego oprogramowania: Photorec, Kaspersky virus-fighting utilities lub R-Studio.

Jednakże, nie ma gwarancji, że programy te pomogą Ci uzyskać pliki z powrotem. Ponadto, nie należy zapominać o bezpieczeństwie komputera. Musisz usunąć wirusa Locky z systemu jak szybko jest to możliwe. W tym celu zalecamy zainstalowanie ReimageIntego.

Pytanie: Właśnie otrzymałem wiadomość e-mail o treści „proszę zapoznać się z załączoną fakturą”. Dodatkowo posiada ona załącznik „Do wiadomości: Faktura J-98223146” dodany do niej. Niestety, już go pobrałem, a teraz moje pliki są zablokowane! Czemu?

Odpowiedź: Niestety, ale zostałeś zakażony ransomware .Locky. Jest to poważny i niebezpieczny wirus, który wymaga specjalnej opłaty za przekazanie ludziom możliwości odszyfrowania swoich plików. Aby naprawić komputer i usunąć szkodliwe pliki, należy sprawdzić krok po kroku instrukcję podaną na dole.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Locky:

Usuń Locky korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Locky

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Locky.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Locky korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Locky. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Locky

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Locky i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-locky-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Locky virus