Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa CTB Locker (Zaaktualizowany poradnik)

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży

CTB Locker jest najnowszym wirusem ransomware, który rozpoczyna atakowanie komputerów użytkowników na przełomie lipca 2014 roku. Program jest niemalże identyczny co Cryptowall virus, Cryptolocker, Cryptorbit, i tak dalej. Jest to wyjątkowo niebezpieczny pasożyt, który jest używany szyfrowania specyficznych plików a następnie zmuszanie ludzi do płacenia za ich odszyfrowanie. W większości przypadków ludzie którzy chcą odzyskać swoje zdjęcia, pliki wideo muszą zapłacić okup w wysokości 120$. Jednakże czasami CTB Locker rząda jedynie 24$ czy też jeszcze innej sumy pieniedzy. Oczywiscie autorzy zmuszaja uzytkownika do skorzystania z waluty bitcoin. Jezeli sadzisz ze twoj komputer zostal juz zainfekowany wirusem CTB Locker to pierwsza rzecz jaka powinienes zauwazyc jest to ze nie mozesz korzystac ze swoich plikow. Dodatkowo mozesz zaczac widziec ostrzegawcze wiadomosci wyjasniajace ci okolicznosci tego zdarzenia i proszące o zaplacenie okreslonej sumy pieniedzy. W tym przypadku powinienes niemalze natychmiast przeskanowac swoj komputer sprawdzonym i zaaktualizowanym oprogramowaniem antywirusowym poniewaz im szybciej to zrobisz tym wiecej plikow uda ci sie odszyfrowac. Niestety ten wirus jest niemalze niewykrywalny a dodatkowo prosi o zaplacenie grzywny. Jest to jeden z powodow dla których zawsze powinienes korzystac z zaaktualizowanej wersji oprogramowania antywirusowego na swoim komputerze ktora pozwoli ci uniknac tego typu infekcji. W tym celu polecamy ci skorzystanie z oprogramowania Reimage Reimage Cleaner Intego

W jaki sposób CTB Loker moze przeniknac do mojego komputera?

CTB Locker jest dosc czesto wykorzystywany poprzez ałszywe maile. Najczesciej sa to wiadomosci email o tresci proszacej o aktualizacje, potwierzdenie platnosci i tak dalej. Oczywiscie jak tylko ofiara sciagnie tego typu fałszywy zalacznik to twoj komputer zostanie zainfekowany oprogramowaniem ransomware. Oprocz tego powinienes byc wyjatkowo ostrozny poniewaz reklamy pop-up oferujace ci aktualizacje tego typu oprogramowania takie jak Java, Flash Player moga w rzeczywistosci prowadzic do przenikania na twoj komputer oprogramowania CTB Locker.Jak tylko ten wirus dostanie sie do systemu to niemalze natychmiast pozostawia w nim pliki i skanuje system w poszukiwaniu specjalnych plikow, nastepnie odkrywa na twoim systemie obecnosc tych plikow (3fr, accdb, ai, arw, bay, cdr, cer, cr2, crt, crw, dbf, dcr, der, dng, doc, docm, docx, dwg, dxf, dxg, eps, erf, indd, jpe, jpg, kdc, mdb, mdf, mef, mrw, nef, nrw, odb, odm, odp, ods, odt, orf, p12, p7b, p7c, pdd, pef, pem, pfx, ppt, pptm, pptx, psd, pst, ptx, r3d, raf, raw, rtf, rw2, rwl, srf, srw, wb2, wpd, wps, xlk, xls, xlsb, xlsm, xlsx, etc.), i blokuje je korzystajac z kryptografii. Przy okazji wyglada na to ze ten wirus jest zdolny do komunikowania sie poprzez serwer TOR. Jezeli korzystasz z systemu Windows XP, Windows Vista lub tez Windows 7 lub 8 powinienes byc wyjatkowo ostrozny poniewaz w tym momencie wirus jest zdolny do infekowania tylko tych systemow. Jezeli sadzisz ze twoj komputer zostal przechwycony przez nieprzychylne oprogramowanie powinienes sprawdzic go poprzez otwarcie pliku %MyDocuments%\.html. Niestety nie bedziesz w stanie odzyskac brakujacych plikow bez zaplacenia okreslonej sumy pieniedzy autorom CTB Locker.

W jaki sposób usunąć wirusa CTB Locker?

Jeżeli sądzisz że wirus CTB Locker jest robakiem w twoim systemie powinienes przeskanowac go za pomoca Reimage Reimage Cleaner Intego lub też SpyHunter 5Combo Cleaner i usunac te podejrzane pliiki z systemu. Aby przywrocic swoje pliki mozesz sprobowac przywrocic system lub tez skorzystac z narzedzi przywracania plikow takich jak R-Studio lub Photorec.

Niestety przeprowadzenie pełnego skanu systemu nigdy nie pomoze ci przywrocic wszystkich plikow zaszyfrowanych przez CTB Locker. Jest to jeden z powodow dla ktorych polecamy ci pomyslenie o przeciwdziałaniu takim infekcjom a nie tylko leczeniu skutków. W tym celu mozesz skorzystac z poprzednio wymienionych przez nas programów. Oprócz tego nie powinienes zapominac o robieniu kopii zapasowych swoich programów (powinno byc to zrobione tak szybko jak to tylko mozliwe). Mozesz takze posilkowac sie dyskami zewnetrznymi, plytami DVD, CD, Google Dribe, Dropbox, Flicker i innymi pomysłami na skuteczne przechowywanie swoich plikow. Polecamy takze upewnienie sie ze grupy z ktorymi sie dzielisz nie maja podejrzanych uzytkownikow innymi slowy – czy wszystkim mozesz zaufac.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
WIrus CTB Locker snapshot
WIrus CTB Locker snapshotWIrus CTB Locker snapshotWIrus CTB Locker snapshot
WIrus CTB Locker snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa CTB Locker:

Usuń CTB Locker korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń CTB Locker

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner Intego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie CTB Locker.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń CTB Locker korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem CTB Locker. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage Reimage Cleaner Intego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie CTB Locker

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed CTB Locker i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Użytkownicy komputerów mogą ponieść różne straty z powodu cyber-infekcji lub własnych, błędnych działań. Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. Trzymaj się tego i wyrób w sobie nawyk codziennego lub cotygodniowego tworzenia kopii zapasowych plików.

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-ctb-locker-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: CTB Locker virus