Private Internet Access recenzja

Private Internet Access to ukierunkowana na prywatność usługa VPN, która ogranicza stronom trzecim oraz rządowi możliwość szpiegowania cię

Private Internet Access VPN (znane również jako PIA) to dostawca usług VPN, który został wprowadzony na rynek w 2010 roku przez amerykańską firmę zarejestrowaną pod tą samą nazwą. Głównym celem narzędzia jest zapewnienie ochrony prywatności oraz zapobieganie szpiegowania użytkowników przez korporacje, cyberprzestępców oraz rząd poprzez ustanowienie połączenia przez zdalny serwer i szyfrowanie adresu IP użytkownika.

Ten dostawca usług VPN z siedzibą w USA jest obecnie uznawany za jedno z najpopularniejszych VPN w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Europie, Rosji i na innych kontynentach. Zapewnia stabilne połączenie na 3303 serwerach w 48 krajach i cieszy się dobrą reputacją ze względu na zaawansowane tunelowanie VPN, warstwowy schemat bezpieczeństwa, pracę na intefejsie TCP/IP lub poziomie jądra systemu, ścisłą politykę braku logów, wojskowe szyfrowanie danych online oraz wyjątkową szybkość działania.

Private Internet Access VPN jest kompatybilne ze wszystkimi typami systemów operacyjnych, włączając w to Windows, Linux, macOS, iOS i Android. Poza tym, może działać jako rozszerzenie dla przeglądarek Opera, Mozilla Firefox i Google Chrome. Narzędzie można dostosowywać zgodnie z preferencjami użytkownika.

Oprócz maskowania adresów IP użytkowników, narzędzie Private Internet Access wyposażone jest w wiele dodatkowych funkcji, włączając w to Kill Switch, ochronę przed wyciekiem DNS oraz ochronę przed wyciekiem IP. Dzięki temu VPN nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na aplikacje do blokowania reklam , ponieważ posiada ono wbudowaną funkcję Mace, która rozpoznaje reklamy podmiotów zewnętrznych i blokuje je automatycznie.

Wszystkie usługi świadczone przez Private Internet Access VPN zostały przetestowane przez miliony osób. Większość z nich przyznaje, że narzędzie jest potężną, bogatą w funkcje usługą VPN za przystępną cenę. W niniejszej recenzji wyjaśnimy dlaczego powinieneś zostać jednym z klientów tego VPN, jakie są zalety tej aplikacji, jakie oferuje korzyści oraz jak ją zdobyć.

Nazwa Private Internet Access VPN
Prywatność Narzędzie nie śledzi informacji związanych z użytkownikami
Jest oparte na ścisłej polityce braku logów
Szyfruje dane i ukrywa adresy IP, by użytkownicy pozostawali anonimowi
Plany Dostępne są trzy plany: na 1 miesiąc, na 6 miesięcy oraz na 12 miesięcy. Cena zależna jest od planu oraz zniżek i wynosi od €2.66 do €9.29
Protokoły IKEv2/IPSec, L2TP/IPSec, OpenVPN (TCP/UDP), WireGuard
Szyfrowanie AES-128, AES-256
Funkcje bezpieczeństwa
 • Blokowanie wycieków DNS

 • Własny DNS

 • Blokowanie wycieków IPV6

 • Obsługa portu TCP 443

 • VPN Kill Switch

 • Blokowanie wycieków WebRTC

Dodatkowe funkcje Ad Blocker, SOCKS, Dzielone tunelowanie

Private Internet Access VPN zapewnia całkowitą anonimowość online

Private Internet Access VPN nie przechowuje logów żadnego rodzaju ani z żadnego okresu. To jedna z funkcji pozwalająca temu oprogramowaniu wyróżnić się w tłumie różnych sieci VPN. Twórcy oprogramowania przestrzegają ścisłej zasady braku logów, co oznacza, że nigdy nie rejestruje się żadnych informacji dziennika transmitowanych przez sieć.

Surowa polityka bezpieczeństwa zapewnia zerowe wycieki danych osobowych, kiedy jesteś online, pobierasz treści lub szukasz czegokolwiek w Internecie. Logi Private Internet Access nigdy nie są zapisywane na dyskach twardych, a osoby trzecie nie mogą zobaczyć dzienników aktywności. Polityka prywatności mówi:

Administrator danych nie gromadzi ani nie rejestruje żadnego ruchu ani korzystania z jego wirtualnej sieci prywatnej (''VPN'') lub serwera Proxy.

Silny model zabezpieczeń i szyfrowania

Private Internet Access lub PIA to jedna z najbezpieczniejszych sieci VPN na rynku. Opiera się na niezawodnym modelu szyfrowania, aby ukrywać adresy IP użytkowników i ruch internetowy. Narzędzie obsługuje kilka protokołów , włączając w to OpenVPN, WireGuard, IKEv2 i L2TP/IPSec, jak również zapewnia użytkownikom możliwość wyboru pomiędzy połączeniami UDP i TCP.

PIA domyślnie szyfruje połączenie internetowe za pomocą 128-bitowgo algorytmu szyfrowania OpenVPN i AES. Niemniej jednak użytkownicy mogą dostosować model szyfrowania i zamiast tego użyć szyfru AES-256 (CBC lub GCM). Szyfrowanie do uwierzytelniania danych i uzgadniania VPN jest domyślnie ustawione na RSA-2048 i SHA-256, chociaż użytkownicy mogą zmienić poziom szyfrowania, ustawić RSA-4096 i SHA-384 albo całkowicie wyłączyć szyfrowanie. Możliwość dostosowania metod szyfrowania jest bardzo ceniona, ponieważ silniejsze szyfrowanie oznacza wolniejszą prędkość Internetu. Dlatego też ludzie mogą zdecydować się na słabszy model szyfrowania, by zwiększyć prędkość usługi.

PIA encryption model

PIA opracowuje obecnie nowe wsparcie dla protokołu WireGuard VPN, które, w oparciu o najnowsze testy, poprawia szybkość usługi VPN i pozwala utrzymać najwyższy możliwy poziom ochrony prywatności i bezpieczeństwa.

Kolejną funkcją obsługiwaną przez PIA jest wbudowana ochrona przed wyciekami IPv4 i IPv6, wyciekami DNS i VPN kill switch w systemach (niektóre problemy można znaleźć w rozszerzeniu przeglądarki PIA).

Oprócz szyfrowania ruchu internetowego i adresu IP, to VPN jest wyposażone w dodatkowe funkcje. Większość z tych funkcji przeznaczona jest dla doświadczonych użytkowników, zapewniając zaawansowane opcje bezpieczeństwa. Są to:

 • VPN kill switch

 • Proxy SOCKS5

 • Ochrona przed malware i śledzeniem

 • Dzielone tunelowanie

 • Przekierowanie portów

Te ustawienia można włączyć w ustawieniach PIA ręcznie. Osoby korzystające rozszerzenia PIA dla Chrome mogą włączyć te funkcje, by zablokować dostęp do lokalizacji, pliki cookie i odniesienia do stron internetowych.

Instalacja i kompatybilność Private Internet Access

Personal Internet Access for Macs

W odróżnieniu od większości swoich rywali, Private Internet Access VPN obsługuje wszystkie typy systemów operacyjnych, włączając w to:

 • Windows
 • Linux
 • macOS
 • iOS
 • Android

Dostępne są wersje mobilna i na komputer, jak również forma rozszerzenia dla przeglądarek Mozilla Firefox, Opera i Google Chrome. Dodatkowo jest ono kompatybilne z urządzeniami przesyłania strumieniowego, takimi jak Amazon Fire TV Stick. Poza tym może być wykorzystywane do dziesięciu urządzeń jednocześnie, co czyni je liderem w użyciu na wielu urządzeniach.

Instalacja aplikacji jest prosta. Wybierz plan, który odpowiada twoim preferencjom (miesięczny, półroczny, roczny), zapłać dedykowaną kwotę i uruchom pobrany instalator. Chociaż na pierwszy rzut oka interfejs może wydawać się nieco skomplikowany, nie skreślaj go za wyrafinowany wygląd.

W rzeczywistości interfejs jest przyjazny dla użytkownika, a dostosowanie ustawień nie wymaga żadnej wiedzy technicznej. Ustaw tryb ciemny lub jasny, wybierz preferowany język (do wyboru masz ich 19) i wybierz kompaktowy tryb domyślny trybu szczegółowego (wyświetla menu szybkich ustawień, raport wydajności, typ subskrypcji i więcej).

PIA works on most of the platforms

Prędkość, wydajność, nieograniczony dostęp do Internetu

Wiadomo, że sieci VPN spowalniają zazwyczaj połączenie internetowe i prędkość pobierania. Niemniej jednak profesjonalna usługa VPN nie powinna ogólnie spowalniać Internetu. PIA to rodzaj VPN, który nie wpływa negatywnie na prędkość Internetu. Ci, którzy nie potrzebują silnego szyfrowania, mogą zastosować ustawienia niestandardowe i osłabić szyfrowanie, by zwiększyć prędkość, jeśli ta wydaje się zbyt niska.

Personal Internet Access speed

Niemniej jednak osoby korzystające z PIA uzyskują nieograniczony dostęp do usług internetowych w USA, UK, Niderlandach, Kanadzie, Rumunii, Niemczech, Francji, Szwecji i Szwajcarii . Obejście ograniczeń krajowych często jest najbardziej pożądaną funkcją dla tych użytkowników, którym bardziej niż na ochronie prywatności zależy na dostępie do usług takich jak Netflix, BBC, Player, Hulu, Disney+ i wielu innych.

Istnieje wiele usług, które są oparte na ścisłej cenzurze, np. osoby z Chin posiadają bardzo ograniczony dostęp do Internetu. W ten sposób PIA może pomóc pominąć te ograniczenia. Oprócz odblokowania dostawcy usług internetowych czy zapory sieciowej, VPN PIA może także odblokować różne P2P zablokowane przez twojego dostawcę usług internetowych.

Personal Internet Access opens Netflix

Urządzenia, ceny i plany

Jeśli rozważasz zakup subskrypcji usługi Private Internet Access, możesz wybrać jeden z trzech planów podstawowych. Ci, którzy chcą przetestować usługę, mogą skorzystać z miesięcznego planu za €9.29. Osoby, którym spodoba się usługa mogą zaoszczędzić pieniądze subskrybując PIA na sześć miesięcy za €55.74 z jednorazową płatnością. Usługodawca często oferuje jednak zniżki.

Obecnie 6-miesięczną subskrypcję można wykupić za €34.00 przy płatności jednorazowej lub za €5.67 miesięcznie. Najlepsza cena obowiązuje w przypadku wykupienia usługi na rok. Roczna opłata wynosi wtedy 130.06. Jednak obecnie można skorzystać z 71% zniżki płacąc w ten sposób €2.66 miesięcznie i zyskując 2 miesiące usługi w prezencie.

Personal Internet Access pricing

Ceny za usługi PIA mogą się różnić, chociaż im dłuższą subskrypcję wykupisz, tym niższa będzie jej cena. Poza tym, twórcy często oferują zniżki. Cena PIA jest przystępna dla każdego. Zakup jest wolny od ryzyka, ponieważ każdy, kto wykupił licencję i nie jest zadowolony, może skorzystać z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

Trzeba podkreślić, że subskrypcja PIA pozwala użytkownikom korzystać z usługi na 10 urządzeniach w tym samym czasie. W ten sposób możesz chronić wszystkie używane urządzenia jednocześnie, korzystając tylko z jednej subskrypcji usługi. Poza tym zarejestrowani użytkownicy mają zagwarantowane wsparcie 24/7 (tylko w języku angielskim), wsparcie w czacie na żywo (od poniedziałku do piątku) i bazę często zadawanych pytań (FAQ) oraz powiązanych artykułów, które pomagają rozwiązać wszelkie problemy związane z PIA.

Ostateczna ocena Private Internet Access VPN

W recenzji Private Internet Access VPN podkreśliliśmy główne powody, dla których ta usługa jest użyteczna i dlaczego ludzie powinni wybierać to narzędzie. Po pierwsze, PIA gwarantuje ochronę prywatności, zapewnia anonimowe przeglądanie sieci, nie przechowuje żadnych dzienników aktywności ani nie rejestruje żadnych informacji o swoich użytkownikach.

Ponadto, nie tylko rząd nie będzie mógł cię szpiegować. Korzystając z PIA będziesz mógł obejść wszelkie zasady cenzury, zapory, pliki cookie stron trzecich, spyware oraz wyłączyć aplikacje stron trzecich. Te dodatkowe funkcje pozwolą ci bezpieczniej przeglądać sieć.

Chociaż sieci VPN mogą na ogół spowolnić prędkość pobierania lub nieznacznie wpłynąć na prędkość ładowania Internetu, obecna era cyfrowa skłania ludzi do podjęcia środków ostrożności w celu ochrony swojej prywatności i uwolnienia się od malware, które może czaić się wszędzie.

Wykupienie subskrypcji PIA jest świetnym wyborem, ponieważ otrzymasz bogatą w funkcje usługę za przystępną cenę. Jedna subskrypcja pozwala ci chronić do 10 używanych przez ciebie urządzeń niezależnie od platformy – Windows, Mac, iPhone czy Linux. Jeśli wciąż masz wątpliwości, zdecydowanie polecamy wypróbowanie miesięcznej subskrypcji. Nic nie tracisz, ponieważ – jeżeli okaże się, że usługa VPN nie jest ci potrzebna – masz możliwość odzyskania swoich pieniędzy w ciągu 30 dni.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Private Internet Access Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Private Internet Access Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Private Internet Access, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Private Internet Access posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Private Internet Access oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Ekspert do walki z wirusami malware, a takze oprogramowaniem szpiegujacym...

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Inne języki
Pliki
Software
Porównaj