Skala niebezpieczeństwa:  
  (63/100)

Usuń CPU Miner (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Mar 2018

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Malware

CPU Miner – trojan wykorzystywany do wydobywania kryptowaluty

Obrazek przedstawiający CPU Minera

CPU Miner to złośliwy program wykorzystujące zasoby komputera do kopania wirtualnej waluty, w tym Bitcoins, Monero, Ethereum, itd. Największym problemem jest to, że użytkownicy nie są świadomi tej aktywności i doświadczają poważnych problemów z komputerem.

CPU Miner zwykle rozpowszechnia się jako koń trojański. Przez to użytkownicy mogą zostać nakłonieni do pobrania tego programu samemu. Może on też znajdować się w paczkach oprogramowania oraz niezauważony wnikać do systemu.

Co więcej, podczas ostatnich lat eksperci ostrzegali o wielu przypadkach kryptojackingu, gdy złośliwy kod wydobywający kryptowalutę mógł dostać się na różne strony internetowe. Dlatego też, gdy użytkownicy odwiedzają takie strony, CPU Miner zaczyna przywłaszczać zasoby ich komputerów i generować wirtualną walutę.

Wśród najpopularniejszych i najbardziej rozpowszechnionych kopaczy są:

Mimo różnorodności nielegalnych programów tego typu, wszystkie zachowują się podobnie. Po wejściu do systemu uruchamiają one złośliwe procesy, które można zauważyć w Menedżerze Zadań Windows – przykładowo minergate.exe, Intelmain.exe lub inne.

Procesy należące do kopacza kryptowaluty mogą wykorzystywać do 90% zasobów komputera. Aktywność ta może prowadzić do uszkodzenia karty graficznej, przegrzania komputera oraz skoku ceny widniejącej na rachunku za prąd. Ze względu na wysokie zużycie komputera, ten zaczyna spowalniać. Programy mogą nie odpowiadać bądź się nie otwierać.

Specjaliści z dieviren.de ostrzegają, że wysokie zużycie procesora jest niebezpieczne dla komputerów. Jeśli więc nie chcesz, by twój komputer uległ uszkodzeniom, musisz jak najszybciej usunąć CPU Minera.

W tym celu zalecamy skorzystanie z Reimage. Takie oprogramowanie może natychmiastowo oczyścić urządzenie z tego i podobnych koni trojańskich. Dodatkowo, polecane przez nas narzędzie może naprawić uszkodzenia, które kopacz uczynił w systemie.

Ilustracja CPU Minera
CPU Miner może korzystać z ponad 90% zasobów komputera.

Kopacze kryptowaluty korzystają z dziwnych metod, by dostać się do systemu

Oszuści mogą rozpowszechniać kopacza CPU Miner pod przykrywką prawdziwej aplikacji, rozszerzenia przeglądarki czy aktualizacji oprogramowania. Dlatego też użytkownicy sami mogą nieświadomie go zainstalować. Eksperci zalecają ostrożność przy pobieraniu aplikacji.

Przed zgodą na instalację jakiegokolwiek programu, powinieneś:

 1. Sprawdzić informacje na temat twórcy;
 2. Pobrać program z oficjalnej strony dewelopera;
 3. Zapoznać się z opiniami o aplikacji;
 4. Przeczytać EULA, Politykę Prywatności i podobne dokumenty przygotowane przez deweloperów.

Kopacze kryptowaluty mogą także po cichu dostać się do systemu. Twórcy takich złośliwych programów polegają zwykle na bundlingu – zwodniczej metodzie marketingowej pozwalającej na dodanie kopacza do aplikacji freeware czy shareware. Gdy użytkownicy nie zwracają uwagi na tą procedurę, pozwalają oni kopaczowi na wniknięcie do systemu. Można jednak tego uniknąć.

Po pierwsze, upewnij się że wybrałeś instalację Zaawansowaną lub Własną, by dowiedzieć się więcej o opcjonalnych komponentach. Następnie odznacz domyślnie zaznaczone pola, które informują Cię o CpuMinerze i innych podejrzanych komponentach.

Nowe metody kryptojackingu pozwalają na korzystanie z zasobów komputera bez instalacji oprogramowania

Konie trojańskie są efektywne, jeśli chodzi o strategie infiltracyjne: cyberprzestępcy odkryli dużo bardziej wyszukaną metodę na wydobywanie cyfrowych żetonów. Atakują oni popularne strony i wprowadzają w nie złośliwy kod JavaScript pozwalający na wydobywanie kryptowaluty, gdy użytkownik wejdzie na przechwyconą stronę.

Takie ataki typu cryptojacking nawiedziły strony rządowe w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Australii, portale dla dorosłych, rozrywkowe i wiele innych. Podczas, gdy część kopaczy zatrzymywało działanie, gdy użytkownik wyszedł z przechwyconej strony, inne kontynuowały działanie z pomocą okienka ukrytego za zegarem bądź paskiem Windows.

Jeśli więc zauważyłeś, że twoja przeglądarka spowolniła, powinieneś otworzyć Menedżera Zadań i rzucić okiem na działające procesy. Powstrzymaj wszystkie podejrzane aplikacje korzystające z nadmiaru procesora. Jeśli wysokie zużycie wróci, sprawdź system pod kątem złośliwego oprogramowania.

Zidentifykuj i usuń CPU Minera z Twojego komputera

Infiltracja w wykonaniu kopacza może być ciężka do zauważenia. Jeśli jednak masz do czynienia z takimi problemami, będziesz musiał usunąć CPU Minera:

 • ogólne spowolnienie komputera;
 • zwiększona liczba reklam, wyskakujących okienek i banerów w przeglądarce;
 • przekierowania na strony fałszywego wsparcia technicznego, fałszywe aktualizacje lub inne podejrzane witryny;
 • podejrzane procesy działające w Menedżerze Zadań;
 • instalacja nieznanych programów czy rozszerzeń.

By powstrzymać te działania oraz usunąć CPU Minera z komputera, musisz skorzystać z zaufanego programu do usuwania malware. Zainstaluj bądź uaktualnij antywirusa i uruchom pełny skan systemu. Wszystkie większe programy ochronne są w stanie wykryć i wyeliminować kopaczy kryptowaluty.

Nasz zespół zaleca korzystanie z Reimage, Malwarebytes bądź SpyHunter 5Combo Cleaner. Jeśli masz problemy z usuwaniem malware, skorzystaj z poniższych instrukcji, W niektórych przypadkach trojany mogą blokować instalację bądź dostęp do programów ochronnych, by zapobiec swojej eliminacji. Wciąż możesz jednak dezaktywować wirusa.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania CPU Miner:

Usuń CPU Miner korzystająć z Safe Mode with Networking

Jeśli wirus CPU Miner blokuje aplikacje ochronne, skorzystaj z tego poradnika:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń CPU Miner

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie CPU Miner.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń CPU Miner korzystająć z System Restore

Ten sposób pomoże Ci automatycznie usunąć kopacza z komputera:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem CPU Miner. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie CPU Miner

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed CPU Miner i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-cpu-miner.html

Poradniki w innych językach