Skala niebezpieczeństwa:  
  (73/100)

Usuń wirusa Minergate (Darmowe instrukcje) - Poradnik usuwania wirusa

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Malware

Minergate został stworzony do wydobywania kryptowaluty z pomocą zasobów Twojego komputera

Przedstawienie kopacza Minergate

Minergate to kopacz kryptowaluty oraz kopalnia pozwalająca na wydobywanie Bitcoinów, Monero i innej waluty wirtualnej. Jednakże, twórcy programów związanych z bezpieczeństwem komputera określają go jako riskware, ponieważ może on dostać się do komputera bez zgody użytkownika i korzystać z zasobów komputera do wydobycia.

Rzeczony wirus Minergate może działać jak koń trojański. Może przez to sprawiać wrażenie użytecznego programu. Z tego powodu użytkownicy często dają się nabrać i instalują go bez żadnych podejrzeń. Eksperci jednak przypominają, by trzymać się z daleka od podejrzanych źródeł aplikacji w celu unikania styczności z malware.

Dodatkowo, malware Minergate może być promowany w bundlah oprogramowania, by dostać się do systamu w wypadku błędnej instalacji programu freeware przez użytkownika. Po wniknięciu, program może wywołać zmiany w systemie, by uruchmiać się wraz z jego rozruchem. Z tego powodu, gdy użytkownik włącza komputer i łączy się z siecią, kopacz zaczyna nielegalnie wydobywać pieniądze.

Największym problemem kopaczy jest wykorzystanie przez nich sporej części zasobów komputera. W rezultacie system spowalnia. Ofiary muszą się mierzyć ze spowolnieniami lub wariami oprogramowania. Co więcej, infiltracja ze strony Minergate'a może prowadzić do przegrzania, a co za tym idzie do fizycznych uszkodzeń sprzętu.

Jak najpewniej już zrozumiałeś, głównymi oznakami instalacji programu kopiącego na komputerze są:

 • obniżona wydajność komputera;
 • spowolnienia systemu;
 • brak możliwości do uruchomienia określonych aplikacji;
 • obecność w menedżerze zadań procesów zabierających sporą część zasobów procesora.

Jeśli zauważyłeś te oznaki, powinineś uruchomić pełny skan systemu z pomocą zaufanego pogramu anty-malware, by usunąć Minergate z komputera. Zalecamy skorzystać z Reimage Reimage Cleaner Intego. Możesz też użyć każdego innego zaufanego programu anty-malware bądź antywirusa.

Jeżeli jednak myślisz o ręcznym usunięciu Minergate'a, chcemy odradzić te działania. Kopacze są ciężkie do znalezienia i usunięcia bez pomocy specjalnego oprogramowania. Poza tym, prób usunięcia tych komponentów może poskutkować uszkodzeniami systemu.

Przykład wirusa Minergate
Wirus Minergate jest wykorzystywany do kopania kryptowaluty z pomocą zasobów komputera

Infiltracja kopacza

Minergate posiada swoją oficjalną stronę. Jednakże, źli ludzie często wykorzystują to i mogą też rozpowszechniać spreparowaną wersję programu w bundlach freeware lub shareware. W tym wypadku przestępcy mogą bez problemu nakłonić nie spodziewającego się użytkownika do instalacji kopacza.

Z tego powodu powinieneś zachować ostrożność przy pobieraniu darmowych programów z sieci. Eksperci z avirus.hu sugerują korzystanie z tych prostych wskazówek w celu unikania złośliwych programów:

 • wybór zaufanego źródła aplikacji freeware;
 • korzystanie z instalacji Zaawansowanej/Użytkownika zamiast Szybkiej/Zalecanej;
 • zapoznanie się z Polityką Prywatności i innymi dokumentami;
 • odrzucenie instalacji „opcjonalnych programów” poprzez odznaczenie pól.

Chcemy przyppomnieć, że opcja Szybka/Zalecana nie informuje o dodatkowych aplikacjach. Wybierając ją, wyrażasz pośrednią zgodę na instalację wszystkich dołączonych programów. Pośpiech przy instalacji może więc prowadzić do kolejnych problemów.

Pozbądź się Minergate'a

Zalecamy skorzystanie z możliwości automatycznego usunięcia Minergate z pomocą Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes. Programy te mogą szybko zidentyfikować i usunąć wszelkie złośliwe komponenty z systemu. Szukanie wszystkich komponentów ręcznie może zakończyć się niepowodzeniem.

Jednakże, jeśli masz problemy z automatyczną eliminacją – na przykład nie możesz pobrać oprogramowania lub uruchomić skanu, skorzystaj z poniższego poradnika. Takie cyberzagrożenia mogą uniemożliwiać korzystanie z antywirusów lub programów do usuwania malware. Z tego powodu musisz wykonać kilka dodatkowych kroków, by usunąć Minergate.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Minergate:

Usuń Minergate korzystająć z Safe Mode with Networking

Jeśli nie możesz usunąć Minerate'a automatycznie, skorzystaj z tego poradnika:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Minergate

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner Intego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Minergate.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Minergate korzystająć z System Restore

Jeśli poprzedni poradnik nie zadziałał, skorzystaj z tych instrukcji:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Minergate. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage Reimage Cleaner Intego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Minergate

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Minergate i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-minergate-virus.html

Poradniki w innych językach


Twoja opinia na temat: Minergate virus