Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa Bitcoin (Instrukcj usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Cze 2020

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Trojany

Co wiadomo na temat wirusa Bitcoin?

Bitcoin virus

Wirus Bitcoin (znany też jako trojan Bitcoinminer, wirus BitcoinMiner czy też Bitcoin Mining) jest to złośliwy koń trojański, który jest nastawiony na przenikanie do obcych komputerów i nastawianie ich na wykonywanie dość skomplikowanych obliczeń matematycznych aby generować walutę w postaci Bitcoinów dla swoich autorów, która już teraz jest dostępna w ilości około 11 milionów sztuk, a jej wartość rynkowa oscyluje w granicach 1,4 miliarda dolarów i ciągle rośnie liczba firm, które akceptują płatności w tej walucie.

Podczas gdy ta waluta nie jest sterowana poprzez centralny system monetarny, a komputery z procesorami wykonujące krypto obliczenia, oszuści zaczęli używać tego wirusa do generowania jak największej ilości Bitcoinów w nielegalny sposób. Na początku pewnie nie zauważysz faktu że twój komputer został zainfekowany wirusem Bitcoin.

W nawiązaniu do naszych ekspertów jasno wynika, że wirus pracuje tylko i wyłącznie wtedy kiedy użytkownik nie używa swojego komputera. Jednakże powinieneś zwracać uwagę na prędkość swojego komputera ponieważ nie od dziś wiadomo, że uzycie zasobów komputera znacznie wzrasta wtedy gdy wirus Bitcoin się uaktywnia.

Bitcoin virus

W jaki sposób mogę zainfekować swój komputer wirusem Bitcoin Miner?

W nawiązaniu do naszych ekspertów do spraw bezpieczeństwa, wirus Bitcoin rozprzestrzenia się poprzez sieć Skype, jednakże jest on w stanie wykorzystywać także inne media, tak więc trzeba być wyczulonym na tym punkcie. W większości przypadków wirus polega na spamowych wiadomościach, które mają treść podobną do ”to jest moje ulubione twoje zdjęcie” i zawierają podejrzany link prowadzący do zawirusowanego pliku.

Oczywiście wirus chce przekonać swoje ofiary do ściągnięcia tego pliku na ich komputera. Jeżeli chcesz uniknąć kontaktu z wirusem Bitcoin powinieneś trzymać się od nich z daleka. Jak tylko ofiara ściągnie na swój komputer dane zdjęcie nie tylko staje się ofiarą wielu złośliwych plików atakujących jej komputera, ale także pozwala wirusowi na połączenie komputera ze swoim serwerem z którego wydaje polecenia. Jeżeli wirus przeniknął do komputera i jest aktywny to zamienia twój komputer w zainfekowaną maszynę która służy jako kopartę waluty Bitcoin.

Jednakże może być także przeznaczona do wykradania twoich danych bankowych, zapisywania kluczy dostępu czy też ściągania większej ilości zawirusowanego oprogramowania na twój komputer. Jest to jeden z głównych powodów dla których powinieneś usunąć wirusa Bitcoin tak szybko jak to tylko będzie możliwe.

W jaki sposób skutecznie usunąć wirusa Bitcoin?

Jeżeli sądzisz, że twój komputer mógł zostać zainfekowany wirusem Bitcoin powinieneś niemalże natychmiast przeskanować go sprawdzonym a przede wszystkim zaktualizowanym programem Reimage Reimage Cleaner Intego lub też SpyHunter 5Combo Cleaner. Sprawdź swój system zaraz po tym jak zauważysz, że twoja maszyna nie pracuje już tak szybko jak dotychczas i system chłodzenia działa nadspodziewanie aktywnie nawet gdy nie korzystasz z komputera, a pozostaje on tylko włączony.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Wirus Bitcoin snapshot
Wirus Bitcoin snapshotWirus Bitcoin snapshotWirus Bitcoin snapshot
Wirus Bitcoin snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Bitcoin:

Usuń Bitcoin korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Bitcoin

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner Intego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Bitcoin.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Bitcoin korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Bitcoin. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage Reimage Cleaner Intego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Bitcoin

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Bitcoin i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-bitcoin-virus.html

Poradniki w innych językach


Twoja opinia na temat: Bitcoin virus