Usuń wirusa Wise XMRig (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, maj 2018

Instrukcja usuwania wirusa Wise XMRig

Czym jest Wise XMRig virus?

XMRig CPU Miner – koń trojański wykorzystujący moc komputera do generowania kryptowaluty

Kopacz komputerowy Wise XMRig

XMRig CPU Miner to złośliwy koń trojański stworzony do wykorzystywania zasobów komputera i wydobywania kryptowaluty bez wiedzy ofiary. Jego nazwa wywodzi się z procesu „wise” dodawanego po pojawieniu się wirusa. Dodatkowo, wirus XMRig uruchamia proces AudioHD.exe, który zaczyna działać automatycznie, gdy komputer jest uruchomiony.

XMRig CPU Miner jest zwykle wykorzystywany do wydobywania kryptowaluty, takiej jak Monero, Bitcoin, Dashcoin i inne. Robi to wykorzystując zasoby komputera – najbardziej oczywistą oznaką infekcji komputera jest znaczne obniżenie wydajności komputera, stałe awaria bądź spowolnienia.

Wydobywanie wirtualnej waluty bez wiedzy użytkownika to złośliwa aktywność, gdyż przesadne wykorzystanie komputera prowadzi do zwiększonej temperatury procesora oraz obniżenia jej wydajności. Co więcej, użytkownicy zainfekowani XMRig CPU Minerem nie będą w stanie wykryć szkodliwej aktywności, dopóki nie otworzą Menedżera Zadań.

Cyberprzestępcy korzystają z kryptokopania, ponieważ jest to dobre źródło dochodów. Nie wykorzystują jednej ofiary – w zamian, tworzą sieć typu botnet z zaatakowanych komputerów i nielegalnie zdobywają odpowiednią kwotę.

Jeśli zauważasz znaczne spowolnienia bądź inne problemy, otwórz Menedżera Zadań. Możesz zauważyć proces winserv.exe – jest to ostrzeżenie informująca o infekcji. Natychmiast usuń wirusa XMRig z pomocą FortectIntego bądź innego, zaufanego programu ochronnego.

Wirus Wise XMRigWise XMRig to złośliwy kopacz kryptowaluty, który generuje przychód swoim twórcom korzystając z mocy komputera.

Adware może instalować szkodliwego kopacza w komputerze

Zazwyczaj, trojan ten rozpowszechnia się poprzez zabundlowany proces instalacyjny. znaczy to, że możesz zostać zainfekowany, gdy instalujesz inne aplikacje. Znaczy to, że możesz zostać zainfekowany, gdy instalujesz inne aplikacje. Korzystanie z zasad bezpiecznego przeglądania sieci pomoże Ci uniknąć konieczności eliminacji Wise XMRig.

Większość użytkowników komputerów pomija wiele kroków, by szybko zainstalować program. Powinieneś unikać tego, ponieważ potencjalnie niepożądana aplikacja jest ukryta wśród opcjonalnych komponentów regularnych aplikacji.

Po wyborze ustawień Szybkich/Zalecanych, nie będziesz w stanie odznaczyć pól wyrażających zgodę na instalację trojana. Deweloperzy wykorzystują pośpiech użytkowników, a przez to moc obliczeniową ich komputerów.

Powinieneś skorzystać z instalacji Zaawansowanej/Własnej i ostrożnie zastosować się do wszystkich kroków. JEśli zauważasz ofertę instalacji jakiegoś nieautoryzowanego programu, odznacz to pole i przeskanuj komputer z pomocą zweryfikowanego oprogramowania ochronnego.

Poza tym, unikaj klikania w reklamy, ponieważ przekierowują one na podejrzane strony. W taki sposób ochronisz komputer nie tylko przed infekcją wirusem CPU Miner, lecz także przez innymi malware'ami. Na koniec, ten groźny program może pojawić się w mailach phishingowych – nigdy nie otwieraj więc podejrzanych informacji, jakie możesz znaleźć w skrzynce odbiorczej. Możesz znaleźć wskazówki, jak identyfikować złośliwe emaile na stronie NoVirus.uk.

Proste kroki do eliminacji XMRig CPU Minera z komputera

Gdy próbujesz usunąć opisany malware, istnieją dwa sposoby na dokonanie tego – automatyczne oraz ręczne usunięcie wirusa Wise XMRig.

Jeśli zdecydujesz się na automatyczną opcję, wybierz zaufany program antywirusowy i pobierz go z zaufanego źródła. Jeśli to możliwe, skorzystaj z bezpośredniego linku – sieć pełna jest zwodniczych reklam, promujących bezużyteczne oprogramowanie. Fałszywe reklamy mogą przekierować Cię na strony ze złośliwą zawartością. Linki do programów anty-spyware i anty-malware zalecanych przez nasz zespół znajdziesz na dole artykułu.

Następnie, uruchom komputer w Trybie Awaryjnym z Obsługą Sieci i przeskanuj system. Wykryje on szybko zainfekowane pliki oraz usunie z komputera XMRig CPU Minera. Zalecamy wykorzystanie automatycznego sposobu na eliminację – twój komputer może być ofiarą ataku malware'a, jakiego możesz nie być świadom.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Wise XMRig

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Aby usunąć wirusa WiseXMRig Miner z systemu Windows, przygotuj system do tego procesu z pomocą naszego poradnika Uruchamiania systemu.

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Wise XMRig korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Wise XMRig. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Wise XMRig

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Wise XMRig i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach