Usuń JSMiner-C (Instrukcj usuwania) - Aktualizacja 2018

Instrukcja usuwania JSMiner-C

Czym jest JSMiner-C?

JS:Miner-c to nowy kopacz kryptowaluty Monero ukrywający się w cyberprzestrzeni

Obrazek wykrycia JSMiner-C

JS:Miner-c to pojęcie wykorzystywane przez antywirusy do identyfikacji niebezpiecznego konia trojańskiego. Zadaniem tego złośliwego programu jest przekierowanie użytkowników na strony ze skryptami wydobywającymi kryptowaluty i generującymi nielegalny profit dla ich twórców. Eksperci klasyfikują tą infekcję jako podobną do wirusa Minergate – obydwie te infekcje mogą nie tylko uszkodzić system, lecz umieścić też inne cyberzagrożenia.

Nazwa JS:Miner-C
Znany też jako JSMiner-C; JS:Miner-C [Trj]; JS/Miner.C
Typ Koń trojański
Główne działania Wydobywanie monero i podobnych kryptowalut
Objawy Spowolnienia i awarie systemu
Dystrybucja Rozpowszechnia się pod przykrywką oprogramowania na stronach P2P bądź zabundlowany z innymi aplikacjami
Usuwanie Możesz się pozbyć JS:Miner-c i podobnych kopaczy kryptowaluty programem FortectIntego

Jeśli zastanawiasz się, czym jest JS:Miner-c – jest to tylko nazwa infekcji wykorzystywana przez antywirusy do ostrzegania użytkowników. Na chwilę obecną możesz otrzymać to ostrzeżenie od takich antywirusów, jak Avast. Pojęcie to odnosi się do kryptokopiącego malware stworzonego, by przekierowywać użytkowników na zainfekowane strony wykorzystujące skrypt z Coinhive — kopacza waluty Monero stworzonego w JavaScript. Według Warunków Użytkowania Coinhive, autorzy stron MUSZĄ ostrzegać użytkowników o wydobywaniu kryptowaluty. Jest to bardziej niż oczywiste, że hakerzy tego nie robią.

Pamiętaj, że JS:Miner-c nigdy nie zaprowadzi Cię na zaufane strony. Program jednak nie jest w stanie tylko wykorzystywać moc obliczeniową komputera do wydobywania kryptowaluty – może też zainfekować system następującymi potencjalnie niepożądanymi aplikacjami:

 • Porywacze przeglądarki;
 • Aplikacje typu adware;
 • Konie trojańskie.

Zauważ, że po pojawieniu się na fałszywej stronie, ta zacznie wykorzystywać przesadną ilość zasobów komputera dopóki jest ona otwarta. Tymczasowym sposobem na uniemożliwienie korzystania z zasobów komputera to natychmiastowe zamknięcie strony. Nie usunie to jednak wirusa JS:Miner-c z systemu – głównej przyczyny przekierowań na takie witryny.

Obrazek wirusa JSMiner-C

Jeśli zignorujesz wykrycie JS:Miner-c przez Avasta, czeka Cię wiele problemów z jakimi będziesz musiał się zmierzyć. Wysokie zużycie komputera zmusza go do pracy w wysokich temperaturach przez długie okresy czasu. Po jakimś czasie zauważysz więc znaczne obniżenie wydajności sprzętu.

Pamiętaj też, że wydobywanie kryptowaluty zazwyczaj zużywa całą moc obliczeniową procesora i nie ma żadnych zasobów na inne procesy systemu. W rezultacie, twoje programy będą ulegać awarii bądź ich załadowanie potrwa sporo czasu. Co więcej, możesz mieć do czynienia też z innymi problemami:

 • Stałe zawieszanie się;
 • Spowolnienia;
 • Ociężały system.

Z tych wszystkich powodów zalecamy usunąć JS:Miner-c systemów operacyjnych Mac i Windows. Możesz wykorzystać w tym celu profesjonalne oprogramowanie, takie jak FortectIntego lub Malwarebytes. Ci, którzy nie preferują pobierania dodatkowych aplikacji, mogą skorzystać z poradnika ręcznej eliminacji znajdującej się poniżej.

Ilustracja trojana JSMiner-CInfekcja JSMiner-C zaczyna wykorzystywać moc komputera do wydobywania cyfrowej waluty

Dodatkowo chcemy też ostrzec, że udana eliminacja JS:Miner-c wymaga pozbycia się wszystkich złośliwych komponentów wirusa. Ponieważ malware ten posiada cechy adware'ów, ważnym staje się usunięcie wszystkich podejrzanych aplikacji z przeglądarek. Instrukcje, jak tego dokonać, znajdują się na końcu artykułu.

Bundle oprogramowania: główny sposób wnikania malware do komputerów

Podobnie do różnych potencjalnie niepożądanych aplikacji, kopacz Monero rozpowszechnia się z pomocą techniki bundlingu. Ta metoda dystrybucyjna polega na fakcie, że użytkownicy śpieszą się przez proces instalacji darmowych aplikacji. Dlatego też przestępcy dołączają kopacza do zewnętrznych aplikacji i oferują je jako jeden zestaw.

Na szczęście, jest sposób na ochronę systemu przed infiltracją różnych potencjalnie niepożądanych aplikacji, wliczając w to malware wydobywające kryptowalutę. Możesz wykryć dodatkowe oprogramowanie w instalatorze, jeśli wybierzesz instalację Zaawansowaną lub Własną. Instalacje te nie pomijają kroków podczas procedury, a malware pojawia się w formie domyślnie zaznaczonych pól opisywanych jako „Get XXX now.”

Ważnym jest odznaczyć te pola, które wyrażają zgodę na instalację dodatkowych komponentów. Kopacze Monero mogą być też rozprowadzane w formie reklam wyładowanych malware, które wyglądają na wiarygodne. Podobnie, musisz nie tylko obserwować procedurę instalacyjną, lecz także zwracać uwagę na przeglądanie sieci.

Sugerujemy trzymać się z daleka od wszelakich reklam, na jakie możesz się natknąć w sieci. Zauważ, że ich twórcy chcą, by wyglądały wiarygodnie i nakłaniają łatwowiernych ludzi do klikania w nie. Niestety, przez większość czasu możesz albo wpaść w pułapkę oszustów oferujących przepłacone produkty albo samemu wpuścić malware do komputera.

Możesz usunąć JS:Miner-c z pomocą antywirusa

Jeśli zastanawiasz się, czy eliminacja JS:Miner-c jest konieczna, możemy zapewnić że jest to jedyna droga do ochrony wydajności Twojego komputera. Zauważ, że ten malware nie tylko go osłabia, lecz także może umieścić w nim inne, potencjalnie niebezpieczne infekcje. Pozbądź się go tak szybko, jak to możliwe.

W tym celu, zalecamy wykorzystać jednego z poniższych antywirusów. Są one stworzone, by pomóc Ci wyeliminować różne potencjalnie niepożądane aplikacje z pomocą kilku kliknięć. Jest to więc najprostszy sposób na pozbycie się wirusa JS:Miner-c. Możesz też użyć każdego innego programu do usuwania malware.

Jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem komputera, oferujemy Tobie usunięcie JS:Miner-c z pomocą poradnika eliminacji. Zespół LosVirus.es mówi jednak, że powinieneś wiedzieć o jednym – ręczna eliminacja kopacza Monero zajmuje czas i cierpliwość.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania JSMiner-C

Odinstaluj z systemu Windows

Programy adware mają wiele komponentów, które pomagają przekierować użytkowników na złośliwe strony. Jeśli chcesz usunąć JS:Miner-c i powstrzymać proces przed nadużywaniem zasobów komputera, skorzystaj z poniższego poradnika przygotowanego dla systemu Windows.

Aby usunąć JSMiner-C z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z JSMiner-C (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń JSMiner-C z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimJSMiner-C czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z JSMiner-C i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto JSMiner-C po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie JSMiner-C. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Musisz usunąć złośliwe rozszerzenia przeglądarki, by zatrzymać JS:Miner-c przed przekierowywaniem Cię na strony ze skryptami Coinhive na przeglądarce Chrome.

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z JSMiner-C i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się JSMiner-C i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach