Usuń JSMiner-C (Instrukcj usuwania) - Aktualizacja 2021

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Malware

JS:Miner-c to nowy kopacz kryptowaluty Monero ukrywający się w cyberprzestrzeni

Obrazek wykrycia JSMiner-C

JS:Miner-c to pojęcie wykorzystywane przez antywirusy do identyfikacji niebezpiecznego konia trojańskiego. Zadaniem tego złośliwego programu jest przekierowanie użytkowników na strony ze skryptami wydobywającymi kryptowaluty i generującymi nielegalny profit dla ich twórców. Eksperci klasyfikują tą infekcję jako podobną do wirusa Minergate – obydwie te infekcje mogą nie tylko uszkodzić system, lecz umieścić też inne cyberzagrożenia.

Nazwa JS:Miner-C
Znany też jako JSMiner-C; JS:Miner-C [Trj]; JS/Miner.C
Typ Koń trojański
Główne działania Wydobywanie monero i podobnych kryptowalut
Objawy Spowolnienia i awarie systemu
Dystrybucja Rozpowszechnia się pod przykrywką oprogramowania na stronach P2P bądź zabundlowany z innymi aplikacjami
Usuwanie Możesz się pozbyć JS:Miner-c i podobnych kopaczy kryptowaluty programem ReimageIntego

Jeśli zastanawiasz się, czym jest JS:Miner-c – jest to tylko nazwa infekcji wykorzystywana przez antywirusy do ostrzegania użytkowników. Na chwilę obecną możesz otrzymać to ostrzeżenie od takich antywirusów, jak Avast. Pojęcie to odnosi się do kryptokopiącego malware stworzonego, by przekierowywać użytkowników na zainfekowane strony wykorzystujące skrypt z Coinhive — kopacza waluty Monero stworzonego w JavaScript. Według Warunków Użytkowania Coinhive, autorzy stron MUSZĄ ostrzegać użytkowników o wydobywaniu kryptowaluty. Jest to bardziej niż oczywiste, że hakerzy tego nie robią.

Pamiętaj, że JS:Miner-c nigdy nie zaprowadzi Cię na zaufane strony. Program jednak nie jest w stanie tylko wykorzystywać moc obliczeniową komputera do wydobywania kryptowaluty – może też zainfekować system następującymi potencjalnie niepożądanymi aplikacjami:

 • Porywacze przeglądarki;
 • Aplikacje typu adware;
 • Konie trojańskie.

Zauważ, że po pojawieniu się na fałszywej stronie, ta zacznie wykorzystywać przesadną ilość zasobów komputera dopóki jest ona otwarta. Tymczasowym sposobem na uniemożliwienie korzystania z zasobów komputera to natychmiastowe zamknięcie strony. Nie usunie to jednak wirusa JS:Miner-c z systemu – głównej przyczyny przekierowań na takie witryny.

Obrazek wirusa JSMiner-C

Jeśli zignorujesz wykrycie JS:Miner-c przez Avasta, czeka Cię wiele problemów z jakimi będziesz musiał się zmierzyć. Wysokie zużycie komputera zmusza go do pracy w wysokich temperaturach przez długie okresy czasu. Po jakimś czasie zauważysz więc znaczne obniżenie wydajności sprzętu.

Pamiętaj też, że wydobywanie kryptowaluty zazwyczaj zużywa całą moc obliczeniową procesora i nie ma żadnych zasobów na inne procesy systemu. W rezultacie, twoje programy będą ulegać awarii bądź ich załadowanie potrwa sporo czasu. Co więcej, możesz mieć do czynienia też z innymi problemami:

 • Stałe zawieszanie się;
 • Spowolnienia;
 • Ociężały system.

Z tych wszystkich powodów zalecamy usunąć JS:Miner-c systemów operacyjnych Mac i Windows. Możesz wykorzystać w tym celu profesjonalne oprogramowanie, takie jak ReimageIntego lub Malwarebytes. Ci, którzy nie preferują pobierania dodatkowych aplikacji, mogą skorzystać z poradnika ręcznej eliminacji znajdującej się poniżej.

Ilustracja trojana JSMiner-CInfekcja JSMiner-C zaczyna wykorzystywać moc komputera do wydobywania cyfrowej waluty

Dodatkowo chcemy też ostrzec, że udana eliminacja JS:Miner-c wymaga pozbycia się wszystkich złośliwych komponentów wirusa. Ponieważ malware ten posiada cechy adware'ów, ważnym staje się usunięcie wszystkich podejrzanych aplikacji z przeglądarek. Instrukcje, jak tego dokonać, znajdują się na końcu artykułu.

Bundle oprogramowania: główny sposób wnikania malware do komputerów

Podobnie do różnych potencjalnie niepożądanych aplikacji, kopacz Monero rozpowszechnia się z pomocą techniki bundlingu. Ta metoda dystrybucyjna polega na fakcie, że użytkownicy śpieszą się przez proces instalacji darmowych aplikacji. Dlatego też przestępcy dołączają kopacza do zewnętrznych aplikacji i oferują je jako jeden zestaw.

Na szczęście, jest sposób na ochronę systemu przed infiltracją różnych potencjalnie niepożądanych aplikacji, wliczając w to malware wydobywające kryptowalutę. Możesz wykryć dodatkowe oprogramowanie w instalatorze, jeśli wybierzesz instalację Zaawansowaną lub Własną. Instalacje te nie pomijają kroków podczas procedury, a malware pojawia się w formie domyślnie zaznaczonych pól opisywanych jako „Get XXX now.”

Ważnym jest odznaczyć te pola, które wyrażają zgodę na instalację dodatkowych komponentów. Kopacze Monero mogą być też rozprowadzane w formie reklam wyładowanych malware, które wyglądają na wiarygodne. Podobnie, musisz nie tylko obserwować procedurę instalacyjną, lecz także zwracać uwagę na przeglądanie sieci.

Sugerujemy trzymać się z daleka od wszelakich reklam, na jakie możesz się natknąć w sieci. Zauważ, że ich twórcy chcą, by wyglądały wiarygodnie i nakłaniają łatwowiernych ludzi do klikania w nie. Niestety, przez większość czasu możesz albo wpaść w pułapkę oszustów oferujących przepłacone produkty albo samemu wpuścić malware do komputera.

Możesz usunąć JS:Miner-c z pomocą antywirusa

Jeśli zastanawiasz się, czy eliminacja JS:Miner-c jest konieczna, możemy zapewnić że jest to jedyna droga do ochrony wydajności Twojego komputera. Zauważ, że ten malware nie tylko go osłabia, lecz także może umieścić w nim inne, potencjalnie niebezpieczne infekcje. Pozbądź się go tak szybko, jak to możliwe.

W tym celu, zalecamy wykorzystać jednego z poniższych antywirusów. Są one stworzone, by pomóc Ci wyeliminować różne potencjalnie niepożądane aplikacje z pomocą kilku kliknięć. Jest to więc najprostszy sposób na pozbycie się wirusa JS:Miner-c. Możesz też użyć każdego innego programu do usuwania malware.

Jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem komputera, oferujemy Tobie usunięcie JS:Miner-c z pomocą poradnika eliminacji. Zespół LosVirus.es mówi jednak, że powinieneś wiedzieć o jednym – ręczna eliminacja kopacza Monero zajmuje czas i cierpliwość.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania JSMiner-C:

Usuń JSMiner-C z rodziny systemu Windows

Programy adware mają wiele komponentów, które pomagają przekierować użytkowników na złośliwe strony. Jeśli chcesz usunąć JS:Miner-c i powstrzymać proces przed nadużywaniem zasobów komputera, skorzystaj z poniższego poradnika przygotowanego dla systemu Windows.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj JSMiner-C oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj JSMiner-C lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń JSMiner-C z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimJSMiner-C czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń JSMiner-C z Internet Explorer (IE)

Ważnym jest wyeliminować wszystkie podejrzane dodatki z Internet Explorera, by odinstalować JS:Miner-c na dobre.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj JSMiner-C oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania JSMiner-C. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń JSMiner-C z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to JSMiner-C powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń JSMiner-C z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz JSMiner-C oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie JSMiner-C. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń JSMiner-C z Google Chrome

Musisz usunąć złośliwe rozszerzenia przeglądarki, by zatrzymać JS:Miner-c przed przekierowywaniem Cię na strony ze skryptami Coinhive na przeglądarce Chrome.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz JSMiner-C oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie JSMiner-C. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń JSMiner-C z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj JSMiner-C i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania JSMiner-C. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się JSMiner-C i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach