Skala niebezpieczeństwa:  
  (98/100)

Usuń Monero Miner (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Paź 2017

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Malware

Monero Miner wciąż żyje

Prezentcja Monero Minera

Wirus Monero Miner jest zaprogramowany, by wydobywać kryptowalutę Monero bez wiedzy użytkowników. Gplyra Miner, Vnlgp Miner oraz CPU Miner to tylko kilka z cyberniebezpieczeństw działających podobnie, co ten pasożyt. Cel jest ten sam – wydobywanie kryptowaluty. Podczas, gdy inne kkopacze skupiają się na Bitcoinie, Dashu lub Decred, Monero Miner – jak nazwa wskazuje – bazuje na wydobywaniu Monero. Malware ten był głównie aktywny w ubiegłym roku. Odkryto jednk nową jeo odmianę – Vatico Monero (XMR) CPU Miner.

Malware ten zajmuje komputer po cichu, jednak wciąż może być zauważony pod nazwami NsCpuCNMiner32.exe bądź też Photo.scr w Menedżerze Zadań systemu. Faktem jest, że hakerzy tworzą całe sieci takich komputerów działające w tym samym celu. Oczywiście, ich właściciele nie mają pojęcia o takich czynnościach mających miejsce i zauważających, że coś się dzieje dopiero w momencie dziwnych akcji komputera.

Ponieważ kopacze wykorzystują większość możliwości komputera, komputery naturalnie zaczynają działać dużo wolniej, a nawet mogą się całkowicie zawieszać. Całe to dodatkowe użycie zasobów nie tylko spowolni twój sprzęt, ale także może spowodować uszkodzenie sprzętu z powodu przegrzania.

Twórcy trojana nie przejmują się wydajnością Twojego komputera – interesuje ich tylko generowanie profitu. Na szczęście nie musisz mierzyć się ze wszystkimi utrudnieniami związanymi z wirusem. Istnieje sposób na zatrzymanie i usunięcie Monero Minera z Twojego komputera. By to doprecyzować, programy walczące z malware takie, jak Reimage Reimage Cleaner Intego lub Malwarebytes są w stanie pomóc z tym problemem. Kontynuuj zaś lekturę artykułu, by poznać więcej sposobów na usunięcie wirusa.

Aktualizacja z sierpnia August 2017: pojawia się Vatico Monero (XMR) CPU Miner

Najnowsza wersja tego malware kopie XMR, Monero i inne cyberwaluty. Tak jak poprzednia odmiana, malware ten działa też poprzez trojana. Z drugiej strony, może być wykryty jako moloko.exe. Nazwa ta sugeruje, że malware może pochodzić, lub być nakierowane na użytkowników z Rosji. Niestety, trojany kopiące cyberwaluty są dość mocnym problemem  w tym kraju. 

Menedżer zadań zidentyfikuje go jako Monero (XMR) CPU. Kluczowym wskaźnikiem na obecność kopacza w systemie jest niezwykle wysokie wykorzystanie procesora. Malware to łączy się też ze źródłem XMP będącym pod adresem xmr-eu.dwarfpool.com:8050 i zaczyna swoją działalność. 

Nawet jeśli nie jesteś przyzwyczajony do sprawdzania menedżera zadań raz na jakiś czas, zobaczysz osłabione możliwości komputera. Jeśli Ci się przytrafił takie nieszczęście, pozbądź się go.

Prezentcja Monero Minera

Zastanawiając się nad zasadą działania Monero Minera warto spojrzeć na jedną rzecz – infekcja ta dostaje się do komputera poprzez plik Photo.scr i zostawia kopię tego pliku na wzystkich zainfekowanych dyskach. Trojan ten nastepnie wypakowuje plik wykonywalny NsCpuCNMiner32.exe odpowiedzialny za proces kopania.

Plik ten zostaje umieszczony w folderze %Temp% i operuje z tamtego miejsca. Proces ten uruchomi się tez za każdym razem, gdy komputer jest uruchamiany. Na szczęście, hakerzy są bezradni, jeśli twój komputer jest odłączony od sieci – kopanie kryptowaluty do poprawnego działania wymaga dostępu do Internetu. Zalecanym jest więc kasowanie Monero będąc rozłączonym od sieci. By nauczyć się, jak to robić, przewiń niżej. Przedstawienie koncepcji kopacza Monero na obrazkach
Monero Miner wciąż atakuje niczego nie podejrzewających użytkowników

Strony internetowe miejscem zbierania malware

Monero Miner głównie jest dystrybuowany poprzez różne podejrzane domeny i zwodnicze strony internetowe Użytkownicy pobierający go na swoje komputery są wprowadzani w błąd – myślą, że pobierają przydatną aplikację. W rzeczywistości zaś ściągają podejrzany plik, który natychmiast zaczyna rozprzestrzeniać wirusa po komputerze, przygotowując go do kopania.

Niezwykle ważym jest regularne sprawdzanie komputera – szczególnie, jeśli pobierasz programy online. Warto też notować, jakie programy są instalowane na komputerze i dodatkowo sprawdzać je zaufanymi skanerami antywirusowymi.

Sposoby na usunięcie Monero Minera 

Mimo, żw Monero Miner jest nieco bardziej skomplikowany niż porywacze przeglądarek, adware i podobne lekkie cyberinfekcje, tak jak one może być usunięty z systemu bez znacznego wysiłku. Potrzebujesz tylko wybrać zaufanego antywirusa do tego zadania.

Przeskanuj komputer programem anty-malware, anty-spyware bądź antywirusem i nie będziesz musiał mierzyć się ze spowolnieniami systemu oraz zawieszaniem się sprzętu. Powinniśmy też przypomnieć, że usuwanie Monero Miner lepiej wyjdzie offline, z pomocą Trybu Awaryjnego.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Monero Miner:

Usuń Monero Miner korzystająć z Safe Mode with Networking

Zrestartuj komputer i uruchom oprogramowanie antymalware, by pozbyć się trojana Monero Miner.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Monero Miner

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner Intego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Monero Miner.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Monero Miner korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Monero Miner. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage Reimage Cleaner Intego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Monero Miner

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Monero Miner i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-monero-miner.html

Poradniki w innych językach


Twoja opinia na temat: Monero Miner