Usuń Cerber Decryptor (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, sie 2017

Instrukcja usuwania Cerber Decryptor

Czym jest Cerber Decryptor?

Czy program Cerber Decryptor jest w stanie rzeczywiście odszyfrować twoje pliki?

Cerber Decryptor

Cerber jest zlosliwa infekcja, ktora jest kolejnym wariantem oprogramowania ransomware, ktore jest w stanie zmienic pliki uzytkownika, sprawiajac ze beda one bezuzyteczne. Wirus nastepnie prosi uzytkownika o wplate pieniedzy tlumaczac sie tym ze jest to konieczne celem odzyskania swoich plikow – komunikat prosi uzytkownika o zaisntalowanie przegladarki Tor i dostep do konkretnych stron celem uzyskania wlasciwych instrukcji.

Cerber Decryptor jest oprogramowaniem, ktore jest rozwinieciem wirusa Cerber virus co sugeruja jego ofiary. Program do deszyfrowania jest reklamowany jako plik ktory moze odkodowac wszelkie pliki ransomware. Cyber przestepcy sprzedaja to narzedzie za okolo 2,48 BTC co stnowi okolo rownowartosc 1300 dolarów.

Pytanie, ktore zadaje sobie wiekszosc uzytkownikow brzmi czy program faktycznie dziala czy tez jest calkowicie bezuzyteczny? Mamy duze watpliwosci odnosnie tego czy mozna pozytywnie odpowiedziec na to pytanie, tak wiec polecamy ci zastanowienie sie przed tym jak kupisz to oprogramowanie.

Pamietaj o tym ze glownym celem tego oprogramowania jest zbieranie tak wielu grzywien od uzytkownikow jak to tylko mozliwe. Technika jest co prawda zaawansowana i niestety, efektowna. Problem w tym ze wielu uzytkownikow wierzy ze moze przechowywac prywatne dane na swoich komputerach bez znaczenia czy jest to komputer prywatny czy tez sluzbowy.

Strata wszystkich swoich danych stanowi dla nich niejaka katastrofe, wirus moze wykrasc wiekszosc twoich wspomnien (zdjeia rodzinne, pliki wideo, muzyke) moze dodatkowo wykradac twoje dokumenty, archiwa, prezentacje a takze inne wazne pliki ktore potrzebujesz na swoje studia czy tez o pracy.

Niespodziewana strat danych danych moze spowodowac panike i to jest wlasnie to na co czekaja cyber przestepcy. Pragna zastraszyc uzytkownikow komputerow i dac im do zrozumienia ze nie ma szans na odzyskanie swoich plikow, po prostu musza zaplacic grzywne celem odzyskania swoich danych. Niestety chcemy cie ostrzec ze wplacanie pieniedzy nie stanowi rozwiazania takiego problemu.

Cerber Decryptor

Czy naprawdę sądzisz, że cyber przestępcy pragną rozszyfrować twoje pliki za ciebie? Jezeli tak jestesmy zmuszeni cie poinformowac ze jestes w blędzie. Nie ma zadnej gwarancji na to ze cyber przestepcy dadza ci wlasnie takie narzedzie. Niestety sa zbyt zajeci rozpowszechnianiem go, ich jedynym zajeciem jest po prostu oczekiwanie na transfer pieniedzy i mozliwosc kontynuowania swojej dzialalnosci.

Mamy powazne watpliwosci odnosnie tego czy cyber przestepcy zajmuja sie deszyfrowaniem plikow jezeli ofiara wplaci pieniadze, tak wiec jezeli nie chcesz stracic swoich prywatnych danych czy tez swoich plikow to nie podejmuj ryzyka i nie plac im pieniedzy. Jezeli twoj komputer zostal juz zainfekowany przez wirusa Cerber malware to polecamy ci usuniecie go z twojego komputera tak szybko jak to tylko mozliwe.

Automatyczny sposob usuwania Cerbera jest mozliwy przy pobraniu oprogramowania takiego jak FortectIntego, ktory z pewnoscia bedzie w stanie znalezc i usunac wszystkie pliki nalezace do wirusa.

W jaki sposób pozbyć się wirusa Cerber Decryptor?

Jak tylko cyberprzestepcy zdolaja zainstalowac wirusa Cerber na twoim komputerze to moga pozostawic podejrzane notatki na twoim komputerze, najczesciej w zauwazalnych lokalizacjach takich jak twoj pulpit. Tego typu komunikaty najczesciej wymagaja od uzytkownika pobrania czegos z sieci tor celem dostepu na niektore strony gdzie uzytkownik moze zakupic Cerber Decryptor.

Jak juz wspomnielismy, nie powinienes robic tego do czego zmusza cie ten program. Pamietaj o tym ze Cerber moze byc przepelniony zlosliwymi linkami, ktore moga prowadzic na podejrzane strony przepelnione oprogramowawaniem malware. Dlatego tez zamiast starac sie przechodzic na podejrzane strony internetowe powinienes raczej usunac oprogramowanie Cerber ze swojego komputera.

W jaki sposob usunac oprogramowanie Cerber?

Jezeli twoj komputer zostal juz zainfekowany przez wirusa Cerber to powinienes usunac to zagrozenie z pomoca sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego.

Jest to jedyny sposob, ktory jest w 100% bezpeiczny i moze chronic twoje pliki przed wiekszym zagrozeniem. Od czasu do czasu powinienes zapisywac swoje pliki na dysku zewnetrznym, ma to zabezpieczyc cie na wypadek przenikniecia wirusow do twojego komputera – bedziesz w stanie zawsze odzyskac swoje pliki.

Jezeli zdecydowales sie na zakup oprogramowania Cerber jednakze nie wykonales kopii zapasowej swoich plikow to nawet jezeli Cerber zdolal przywrocic twoje pliki to nie powinienes trzymac go na swoim komputerze. Program Cerber mogl byc naszpikowany trojanami, ktore moga pobrac jeszcze wiecej programow malware na twoj komputer.

Jezeli zalezy ci na ochronie twojego komputera to zainstaluj sprawdzony program antyszpiegujacy i usun oprogramowanei Cerber tak szybko jak to tylko mozliwe. Z pewnoscia ten program antymalware bedzie w stanie sprawdzic twoj komputer w poszukiwaniu wirusow.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Cerber Decryptor

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Cerber Decryptor korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Cerber Decryptor. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Cerber Decryptor

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Cerber Decryptor i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach