Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa Cerber (Instrukcj usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Cze 2018

stworzone przez Ugnius Kiguolis - -   Cerber Ransomware | Rodzaj: Ransomware

Wirus „Cerber” blokuje pliki i domaga się zapłaty

Cerber virus

Cerber to złośliwy wirus komputerowy, który wykorzystuje algorytm szyfrowania AES do kodowania plików ofiary. Jak każdy inny rodzaj „ransomware”, użytkownik może pobrać go ze złośliwych wiadomości spamowych, które niosą ze sobą szkodliwe pliki wykonywalne. Bardzo ciekawym szczegółem na temat tego wirusa jest to, że nie zaatakuje twojego komputera, jeśli mieszkasz w jednym z tych krajów — Azerbejdżan, Armenia, Gruzja, Białoruś, Kirgistan, Kazachstan, Mołdawia, Turkmenistan, Tadżykistan, Rosja, Uzbekistan, Ukraina.

Niestety, jeśli żaden z tych krajów nie jest miejscem twojego zamieszkiwania, ten wirus trafi do twojego komputera. Ustawi się on automatycznie przy ponownym uruchomieniu komputera. Kiedy komputer staje się aktywny, wirus wysyła losowe, błędne komunikaty, a następnie ponownie uruchamia komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci. Niestety, potem wirus restartuje komputer ponownie, tym razem w normalnym reżimie i rozpoczyna proces szyfrowania.

Cerber ransomware

Pytania dotyczące Cerber virus

Kiedy proces szyfrowania jest zakończony, Cerber ransomware pozostawia notki w niemal kazdym folderze z zainfekowanymi plikami. Zapiski wirusa Cerber nosza nazwe DECRYPT MY FILES. Rozszerzenie tego pliku moze miec rozne postacie: .html, .txt cy tez .vbs, dodatkowo to ostatnie rozszerzenie moze pokazywac takze taka wiadomosc:

Attention. Attention. Attention. Your documents, photos, databases and other important files have been encrypted!

Notka wyjasnia co sie stalo z komputerem i mowi co powinienes zrobic celem odzyskania swoich pieniedzy. Mowiac krotko wirus prosi cie o dotarcie do strony w sieci tor gdzie mialbys wplacic pieniadze. Strona prosi o wplate 1.25 bitcoina, co jest rownowartoscia okolo 512$. Dodatkowo program moze cie straszyc ze grzywna sie podwoi o ile nie zaplacisz grzywny w ciagu 7dni. Jezeli ofiara zaplaci grzywne to oprogramowanie ransomware wygeneruje link celem zdobycia narzedzia do odszyfrowania. Niestety niemozliwym jest odszyfrowanie plikow za darmo.

Cerber virus

Czy mozliwe jest odzyskanie plikow bez wplacania grzywny?

Niestety jest to niemalze niemozliwe. Jednakze nie polecamy ci placenia grzuwny poniewaz zacheca to jedynie cyberprzestepcow do kontynuacji ich aktywnosci w dziedzinie defraudacji pieniedzy i kreowania wiekszej ilosci wirusow komputerowych. Dodatkowo nalezy pamietac o tym ze nie ma zadnej gwarancji odnosnie tego ze cyber przestepcy pomoga ci odzyskac zaszyfrowane pliki. Mozesz odzyskac swoje dane jedynie z kopii zapasowej o ile taka wykonales.

Wysoko nie polecamy ci wykonywania kopii swoich danych w chmurze poniewaz niektore wirusy moga przeniknac do twojego komputera poprzez nia i zainfekowac twoj komputer. Jezeli nie wykonales kopii zapasowej oprogramowania na dysku zewnetrznym to mozesz jeszcze skorzystac z narzedzi do przywracania swoich plikow – Photorec, Kaspersky virus-fighting utilitie lub R-Studio. Pamiętaj o tym, że powinienes usunac oprogramowanie ransomware calkowicie zanim zajmiesz sie przywracaniem swoich plikow. Mozesz skorzystac z pomocy oprogramowania antyszpiegujacego takiego jak Reimage Reimage Cleaner Intego.

Cerber virus

W jaki sposób rozpowszechnia się to oprogramowanie ransomware?

Oprogramowanie Cerber pozwala cyberprzestepcom na rozpowszechnianie tego wirusa kiedy tylko chca. Prawdziwi autorzy oprogramowania Cerber ciagle czerpia zyski i pozwalaja osobom powiazanym na to samo. Uwazaj poniewaz cyber przestepcy najczesciej rozpowszechniaja tego wirusa poprzez email, tak wiec powinienes uwazac, nie otwierac podejrzanych maili ktore pochodza od nieznanych nadawców a zwłaszcza powinienes uwazac na zalaczniki ktore pochodza od podejrzanych wiadomosci email. Dodatkowo trzymaj sie z daleka od podejrzanych witryn poniewaz mozesz pobrac zainfekowany plik, ktory bedzie miec w sobie zainfekowanego wirusa. Nie trzeba wspominac ze powinienes unikac stron wysokiego ryzyka.Cerber virus

W jaki sposób usunąć wirusa Cerber?

Nie ma zadnych watpliwosci odnosnie tego ze oprogramowanie Cerber jest oprogramowaniem ransomware, ktore jest jednym z bardziej niebezpiecznych wirusow naszych czasow. Nasi eksperci do spraw bezpieczenstwa ciagle pracuja nad nowym narzedziem do odszyfrowania celem pomocy ofiarom wirusa Cerber odzyskania swoich plikow, jednakze w tym czasie nie ma zadnej innej opcji odszyfrowania plikow bez wplaty grzywny.

Jednakze jezeli nie chcesz jej wplacisz polecamy ci szybkie usuniecia wirusa Cerber. Wirus Cerber jest dobrze zorganizowany i stanowi realne zagrozenie. Dlatego tez nasi eksperci do spraw bezpieczenstwa polecaja stosowanie profesjonalnego oprogramowania malware celem usuniecia wirusa z komputera ofiary. Jednakze jezeli chcesz samodzielnie usunac wirusa prosze zapoznaj sie z poradnikiem ponizej, ktory przygotowalismy:

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Wirus Cerber snapshot
Wirus Cerber snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Cerber:

Usuń Cerber korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Cerber

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner Intego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Cerber.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Cerber korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Cerber. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage Reimage Cleaner Intego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Cerber

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Cerber i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-cerber-virus.html

Poradniki w innych językach