Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa MyLuckySurfing.com (Poradnik usuwania) - Chrome, Firefox, IE, Edge

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Zachowanie oprogramowania MyLuckySurfing.com na zainfekowanych komputerach

Wirus MyLukySurfing.com jest robakiem przeglądarkowym który to jest w stanie przejac kontrole nad przegladarkami i zmienic ich domyslna wyszukiwarke, czy tez strone domowa bez pozwolenia uzytkownika. Podobnie jak wiekszosc wirusow pochodzacych z tej kategorii, wirus MyLuckySurfing.com najczesciej korzysta z zainfekowanych przegladarek celem wyswietlania duzej ilosci reklam, sponsorowanych linkow i generowania reklam, ktorych glownym celem bedzie generowanie zyskow dla autorow oprogramowania. Celem osiagniecia jeszcze wiekszych korzysci, oprogramowanie MyLuckySurfing zostalo stworzone do sledzenia tego co robisz w sieci i moze pomagac w aktywowaniu dodatkowego oprogramowania na twoim komputerze poprzez jego instalacje. Oprocz tego oprogramowanie moze niespodziewanie przekierowywac cie na strony, których nigdy bys nie odwiedzil w normalnym trybie przegladania. Po blizszym zapoznaniu sie z wirusem, nasi eksperci ustalili ze tego typu oprogramowanie moze pochodzic od wirusa Yandex ze wzgledu na to ze autorzy tego oprogramowania jako adres email pod ktorym mozna sie z nimi porozumiec podaja MyLuckySurfing6@yandex.com. Nawet jesli jest to tylko przypadek i aplikacje nie sa ze soba powiazane to wykorzystanie wirusa Yandex moze nam mowic o tym ze oprogramowanie My Lucky Surfing wykorzystuje rosyjska szkole tworzenia zlosliwego oprogramowania. Z tego wlasnie wzgledu polecamy ci usuniecie oprogramowania MyLuckySurfing.com z twojego komputera tak szybko jak to tylko mozliwe. Moze ci sie udac przejsc do szybkiego usuwania plikow dzieki skorzystaniu z oprogramowania ReimageIntego lub tez innego podobnego oprogramowania antywirusowego, które to sprawi ze wirus juz nigdy wiecej nie wroci do twojego komputera.

Wirus MyLuckySurfing.com

Sekcja ”o programie” aplikacji MyLuckySurfing.com pokazuje nam ze program najczesciej przemieszcza sie w towarzystwie innego oprogramowania . Najczesciej program podobno rozpowszechnia sie razem z ”najbardziej popularnym oprogramowaniem na swiecie”. Problemem jest dystrybucja tego typu oprogramowania, która to najczesciej opiera sie na nieautoryzowanej instalacji aplikacji na twoim komputerze. Dzieje sie tak poniewaz hakerzy ukrywaja zaawansowane ustawienia instalacji tlumaczac sie oszczedzaniem czasu. Mimo tego ze taki sposob rozpowszechniania oprogramowania jest technicznie rzecz biorac legalny to nie jest to do konca prawda. Zadna sprawdzona aplikacja nie bedzie starac sie przeniknac do twojego komputera pod przykrywka innej aplikacji i nie bedzie chciala na sile ustawic swojej strony domowej w wyszukiwarce czy tez domyslnej wyszukiwarki. MyLuckySurfing.com najczesciej przenika do przegladarek takich jak Google Chrome, Mozilla Firefox jednakze nie ma powodow dla ktorej inne przegladarki nie moga zostac zaatakowane tym wirusem. Jezeli sam znajdziesz sie w polu dzialania tej aplikacji to powinienes czym predzej usunac oprogramowanie MyLuckySurfing.com. W przeciwnym razie zamiast cieszyc sie po prostu wyszukiwaniem informacji ktore cie interesuja bez zbednych reklam jak to obiecua autorzy oprogramowania mozesz zostac zasypany duza iloscia zbednych reklam i zbednych przekierowan na zlosliwe strony.

Robak przegladarkowy MyLuckySurfing.comOprogramowanie MyLuckySurfing.com jest typowym robakiem przegladarkowym, które to przyciaga do siebie uzytkownikow minimalistycznym wygladem i falszywymi reklamami.

Podobnie jak wiele innych robakow przegladarkowych, wirus dodatkowo moze zbierac dane na temat uzytkownikow, które to zawieraja wrazliwe informacje takie jak imie, plec, data urodzenia, kraj i tym podobne, dodatkowo moze to niesc za soba niepersonalne dane takie jak chociazby adres IP, uslugodawca internetu, odwiedzone strony i tym podobne. Zlosliwe reklamy z pewnoscia nie pojawia sie jezeli przejdziesz przez proces usuwania oprogramowania MyLuckySurfing.com, pospiesz sie zanim program dowie sie wiecej na temat twoich zainteresowan.

Techniki rozpowszechniania zlosliwego oprogramowania

Z pewnoscia jest to temat do szerokiej dyskusji zwlaszcza jezeli chodzi o kanaly dystrybucji oprogramowania MyLuckySurfing.com. Mozesz zauwazyc ze wirus stal sie twoja strona domowa lub tez domyslna wyszukiwarka zaraz po tym jak wirus zdola przeniknac do twojego komputera poprzez zainfekowane oprogramowanie. Jak juz prawdopodobnie wiesz uzywanie tego typu technik jest typowe dla aplikacji, które to sa rozpowszechniane jako robaki przegladarkowe. Jednakze wirus jakims cudem moze takze zdolac przeslizgnac sie przez sprawdzony program antywirusowy . Bez wzgledu na to jakiego rodzaju technike zastosowali autorzy oprogramowania MyLuckySurfing.com powinienes zaprzestac korzystac z podejrzanej wyszukiwarki i nie powinienes dac sie nabrac na korzystanie z niezaufanego oprogramowania.

Techniczne aspekty usuwania oprogramowania MyLuckySurfing.com

Najlatwiejszym sposobem na usuniecie oprogramowania MyLuckySurfing.com z twojego komputera jest oczywiscie skorzystanie z opcji automatycznego usuwania poprzez przeskanowanie twojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Jednakze tego typu technika moze nie byc dostepna dla kazdego ze wzgledu na to ze profesjonalne oprogramowanie antywirusowe moze byc dosc drogie i moze zajmowac bardzo duzo przestrzeni na twoim komputerze. W tym wypadku zawsze powinienes korzystac z manualnego usuwania oprogramowania MyLuckySurfing.com którego instrukcje znajdziesz na koncu tego artykulu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa MyLuckySurfing.com:

Usuń MyLuckySurfing.com z rodziny systemu Windows

Jak juz obiecalismy, zamieszczamy ponizej instrukcje manualnego usuwania zlosliwego oprogramowania:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj MyLuckySurfing.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj MyLuckySurfing.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń MyLuckySurfing.com ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń MyLuckySurfing.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMyLuckySurfing.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń MyLuckySurfing.com z Internet Explorer (IE)

Celem usuniecia oprogramowania MyLuckySurfing.com powinienes przejsc do manualnego lub tez automatycznego usuwania wirusow a nastepnie przejsc do zresetowania swojej przegladarki.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj MyLuckySurfing.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania MyLuckySurfing.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa MyLuckySurfing.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to MyLuckySurfing.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń MyLuckySurfing.com z Mozilla Firefox (FF)

Jezeli chcesz sie upewnic ze nie ma tutaj zlosliwych plikow zwiazanych z wirusem MyLuckySurfing na twoim komputerze to przejdz do listy zainstalowanych aplikacji na twoim komputerze i usun te, których nie instalowales samodzielnie. Nastepnie przejdz do zresetowania przegladarki.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz MyLuckySurfing.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie MyLuckySurfing.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń MyLuckySurfing.com z Google Chrome

Wyczyscisz historie swojej przegladarki ze zbednych potencjalnie niechcianych programow poprzez usuniecie zwiazanych z nimi komponentow. Instrukcje jak tego dokonac znajdziesz ponizej:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz MyLuckySurfing.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie MyLuckySurfing.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń MyLuckySurfing.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj MyLuckySurfing.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez MyLuckySurfing.com to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania MyLuckySurfing.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-myluckysurfing-com-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: MyLuckySurfing.com virus