Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa SearchesSpace.com (Ostatnia aktualizacja, Sty 2021) - Chrome, Firefox, IE, Edge

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Niebezpieczna strona silnika wyszukiwarki SearchesSpace.com

Wirus SearchesSpace.com to darmowy program, który zazwyczaj rozprzestrzenia się wraz z innym wolnym oprogramowaniem. Zmusza użytkownika komputerów do zmiany strony głównej przeglądarki i domyślnych ustawień kart n adres hxxp://SearchesSpace.com. Ta strona internetowa zawiera fałszywą wyszukiwarkę, która ma na celu zwabić użytkowników komputerów i skłonić ich do myślenia, że jest to prosta wyszukiwarka lub, co gorsza, ponieważ sama się reklamuje – że posiada silnik zapewniający „najwyższą jakość wyszukiwania w internecie”. Ten potencjalnie niechciany program (PUP) nie poprawi twojego doświadczenia przeglądania internetu ani wyszukiwania, ale tylko pogorszy go. Przeszukaliśmy głębiej problem i odkryliśmy, że istnieje dziesiątki identycznych wyszukiwarek, jak np. Initialsite123.com, initialpage123.com, i wiele innych. Dlaczego ktoś stworzył klony tej samej wyszukiwarki? Odpowiedź jest jedna – aby skłonić użytkowników do korzystania z nich i generować przychody od każdego kliknięcia . Aby zwiększyć możliwość zrealizowania tego działania, porywacz przeglądarki może wykorzystywać różne technologie śledzenia , aby dowiedzieć się, czym interesuje się ten użytkownik. Może on próbować śledzić działania przeglądania i przeszukiwania użytkownika, rejestrować kliknięcia i czas poświęcony na czytanie poszczególnych stron internetowych. Te dane mogą być wykorzystane do analizy rynku i doboru reklam kierowanych.

Wirus SearchesSpace.comWirus SpaceSpace.com zmienia ustawienia strony głównej, aby zmusić użytkownika do wyszukania w internecie za pomocą wyszukiwarki pokazanej na tym obrazku.

W tej wyszukiwarce jest kilka błędów, a jeden z nich zawiera wiele materiałów sponsorowanych w wynikach wyszukiwania . Jeśli chcesz uzyskać istotne informacje za pośrednictwem tej wyszukiwarki, po prostu zapomnij o tym. Zrobi ona wszystko, co w jej mocy, aby przepchnąć podejrzane wyniki wyszukiwania zawierające adresy URL wskazujące na strony partnerskie. W ten sposób wyszukiwarka ma na celu przekierowanie użytkowników do nich i podniesienie ich rangi. Jednak nigdy nie możesz wiedzieć, na jakiej stronie wylądujesz, dlatego nie zalecamy klikania na ŻADEN z tych wyników wyszukiwania. Istnieje ryzyko, że zostaniesz wyrzucony na niebezpiecznej witrynie, która promuje bezużyteczne produkty, podchwytliwe ankiety, a nawet złośliwe programy . Aby ominąć te witryny, nie używaj opisanej wyszukiwarki i wypróbuj jedną z proponowanych metod usuwania z SearchSpace.com. Możesz próbować usunąć program ręcznie lub możesz zezwolić, aby oprogramowanie anty-malware (np. ) przeszukiwało system dokładnie i automatycznie wykryło wirus przekierowywania SearchesSpace.com.

Sposoby na ochronę przed porywaczami przeglądarek

Porywacze przeglądarki są nieprzyjemnymi programami, a zazwyczaj użytkownicy nie mają tendencji do instalowania programów lub rozszerzeń przeglądarki, które zmieniają domyślną stronę startową i nowe strony kart do witryn zawierających nieznane wyszukiwarki. Jednak deweloperzy tego oprogramowania agresywnie promują swoje oprogramowanie dla ofiary za pośrednictwem pakietów oprogramowania – często pakują swoje produkty z pomocą dobrze znanych programów i używają ich jako zasłonę dymną do wstrzykiwania swoich produktów na komputer ofiary. Niestety taka metoda dystrybucji jest uważana za uzasadnioną. Problem polega na tym, że instalatorzy takich pakietów oprogramowania dostarczają informacji o dodatkowych programach, ale w sposób obskurny i niezbyt uczciwy. Innymi słowy, informacje na ich temat są pisane drobnym drukiem lub ukryte w ustawieniach domyślnych i standardowych. Aby dostosować składniki pobierania, zalecamy używanie ustawień instalacyjnych oprogramowania niestandardowych lub zaawansowanych. Jeśli masz szczęście, nie będziesz musiał wybierać ustawień instalacji – zaznaczone pola wyboru mogą być dostarczone do Ciebie w sposób bezpośredni, więc nie zapominaj o ich odznaczeniu. Zakończ instalację zgodnie ze wskazówkami podanymi przez kreatora instalacji.

Jaka jest najbezpieczniejsza droga do usunięcia SearchesSpace.com?

Nie należy tolerować przekierowań, spowolnień komputera i innych problemów wynikających z infeksji tego porywacza. Jego działalność i metody dystrybucji są niedopuszczalne; Dlatego uważamy, że należy umieścić usunięcie programu SearchSpace.com jako zadanie priorytetowe na swojej liście spraw do załatwienia. Aby usunąć wirusa SearchesSpace.com, uruchom narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które pozwoli na jego wykonanie. Jeśli nie masz jeszcze takiego programu, możesz skorzystać z instrukcji podanych poniżej i usunąć intruza ręcznie.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa SearchesSpace.com:

Usuń SearchesSpace.com z rodziny systemu Windows

System operacyjny Windows jest głównym celem potencjalnie niechcianych programów i wirusów, ponieważ jest to najbardziej powszechnie używany system operacyjny na świecie. Jeśli podejrzewasz, że zostałeś zainfekowany, należy otworzyć Panel sterowania i wziąć sprawy w swoje ręce – wykonaj następujące kroki, aby usunąć wszystkie podejrzane programy, które mogły zostać wprowadzone do komputera bez twojej wiedzy.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj SearchesSpace.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj SearchesSpace.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń SearchesSpace.com ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń SearchesSpace.com z systemu Mac OS X

Jeśli twój komputer Mac działa podejrzanie, sprawdź, czy podejrzane aplikacje znajdują się w folderze Aplikacje. Pełne instrukcje dotyczące usuwania dziwnych aplikacji można znaleźć tutaj:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSearchesSpace.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń SearchesSpace.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj SearchesSpace.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania SearchesSpace.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa SearchesSpace.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to SearchesSpace.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń SearchesSpace.com z Mozilla Firefox (FF)

Firefox może zostać zainfekowany opisanym porywaczem, więc postępuj zgodnie z tymi instrukcjami i nie zapomnij odświeżyć Firefoksa.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz SearchesSpace.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie SearchesSpace.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń SearchesSpace.com z Google Chrome

Chrome to jedna z tych przeglądarek często zarażonych różnymi nieprzyjemnymi aplikacjami. Wytyczne te powinny pomóc Ci zlokalizować zacienione rozszerzenia, które mogą powodować, że SearchesSpace.com przekierowuje i uniemożliwia zmianę zmodyfikowanych ustawień przeglądarki.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz SearchesSpace.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie SearchesSpace.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń SearchesSpace.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj SearchesSpace.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez SearchesSpace.com to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania SearchesSpace.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-searchesspace-com-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: SearchesSpace.com virus