Usuń wirusa Initialpage123.com (Poradnik)

Instrukcja usuwania wirusa Initialpage123.com

Czym jest Wirus Initialpage123.com?

Jakie problemy może powodować wirus Initialpage123.com?

Wirus Initialpage123.com jest znany jako groźny porywacz przeglądrek, który może przejąć popularne przeglądarki internetowe. Porwanie może się zdarzyć, kiedy ludzie instalują nowe programy nieprawidłowo.
Tak więc, gdy ten potencjalnie niechciany program (PUP) wykorzystuje zalety złych nawyków użytkowników, wchodzi on do systemu. Będąc wewnątrz zmienia ustawienia przeglądarki W wyniku tego użytkownicy postrzegają stronę Initialpage123.com jako swoją stronę główną i domyślną wyszukiwarkę. Wszystkie próby zastąpienia tej domeny inną, kończą się porażką. Większość aplikacji tego rodzaju może zawierać dodatkowe argumenty w postaci różnych skrótów lub zainstalować obiekty wspomagające przeglądarkę (ang. browser helper objects), które chronią tego porywacza. Jakkolwiek, usunięcia witryny Initialpage123.com można wykonać na dwa sposoby. Możesz włożyć trochę własnego wysiłku i usunąć go ręcznie, albo możesz zastosować program typu anty-malware / anty-spyware, taki jak FortectIntego, i im jemu powierzyć to zadanie.

Usunięcie porywacza przeglądarki Initialpage123.com jest konieczne z kilku powodów. Przede wszystkim został on zainstalowany bez twojej wiedzy i dokonywał modyfikacji, nie pytając o twoje pozwolenie. Po drugie, ta prosto zaprojektowana wyszukiwarka może nie sprawować swojej głównej funkcji płynnie i wiarygodnie. Niemniej jednak daje wyniki z bazy danych Yahoo; mogą one jednak być nadal zmodyfikowane. Dlatego zamiast odpowiednich linków na stronie z wynikami możesz znaleźć materiały sponsorowane. Główne obawy dotyczą kwestii przekierowania strony Initialpage123.com. Kliknięcie na treści od innych firm może być niebezpieczne. Wyniki wyszukiwania lub reklamy mogą być przekierowywane do witryn zarażonych, wyłudzających informacje lub fałszywych serwisów pomocy technicznej . Korzystanie z tego narzędzia może zwiększyć szanse padnięcia ofiarą różnych cyberprzestępstw. Trzeci powód, dla którego warto pospieszyć się i usunąć Initialpage123.com, jest to, że ta aplikacja może gromadzić informacje osobiste użytkowników, takie jak imię i nazwisko, płeć, data urodzenia i kraj. Największym problemem jest to, że te zebrane szczegóły mogą być udostępniane lub sprzedawane osobom niepowołanym i współpracującym firmom. .

Wirus Initialpage123.comInitialpage123.com to podejrzana wyszukiwarka, która może podawać zmienione wyniki wyszukiwania.

Kiedy ten porywacz przeglądarki przejął kontrolę nad moimi wyszukiwarkami?

Wirus Initialpage123.com nie stanowi niebezpiecznej infekcji cybernetycznej, która może infekować komputery bez niczyjej pomocy. Potencjalnie niechciane programy potrzebują pomocy z innego oprogramowania. Tak więc aplikacje te rozprzestrzeniają się w pakietach oprogramowania. Jeśli podczas instalacji oprogramowania nie wybrano opcjonalnych aplikacji, nastąpiło przejęcie przez Initialpage123.com. Jeśli zainstalowano nowy program w konfiguracji szybkiej (Quick) lub standardowej (Standard), nie ma możliwości powstrzymania przechwytywacza przeglądarki przed wejściem do systemu. Jeśli nastąpiło szybkie przejście do konfiguracji zaawansowanej lub niestandardowej, prawdopodobnie przeoczono wstępnie wybrane oświadczenie, w którym zgodziłeś się zastąpić poprzedniego dostawcę wyszukiwarki. Zatem, potencjalnie niechciany program wkradł się do wnętrza twojego urządzenia przy użyciu niedawno zainstalowanego przez ciebie oprogramowania. Następnym razem upewnij się, że wybierzesz w kreatorze instalacji opcję zaawansowana / niestandardowa i dokładnie wykonaj każdy jej krok.

Jakie kroki należy podjąć aby usunąć Initialpage123.com z przeglądarki?

Porywacz przeglądarki Initialpage123.com nie należy do rodziny niebezpiecznych infekcji cybernetycznych. Potencjalnie niechciane programy nie mogą zaszkodzić systemowi, kraść informacji osobistych użytkownika ani szyfrować plików. Może to jednak pomóc niebezpiecznym cyberprzestępcom dotrzeć do ciebie. Z tego powodu należy usunąć urządzenie Initialpage123.com z urządzenia, gdy tylko poznasz tę wyszukiwarkę w przeglądarce. Jak wpominaliśmy na początku, istnieją dwie metody eliminacji. Pierwsza sugeruje samodzielne zbadanie systemu i usunięcie wszystkich elementów związanych z porywaczem przeglądarki. Przygotowane przez nas instrukcje poprowadzą cię przez tę procedurę. Można również wybrać łatwiejsze rozwiązanie i przeprowadzić automatyczne usuwanie Initialpage123.com. Ta metoda wymaga zainstalowania programu antywirusowego i skanowania komputera wraz ze zaktualizowanym narzędziem. W ciągu kilku minut wszystkie podejrzane wpisy zostaną usunięte. Następnie należy zresetować przeglądarkę i wybrać preferowany adres domowy i wyszukiwarkę.

[GI = microsoft-edge] Po przejęciu przez Initialpage123.com musisz naprawić Microsoft Edge, wykonując te instrukcje. [/ GI]

[GI = mozilla-firefox] Aby wyświetlić preferowaną stronę główną i używać wiarygodnej wyszukiwarki, musisz zresetować Mozilla Firefox. Proszę postępować zgodnie z instrukcjami poniżej. [/ GI]

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Initialpage123.com

Odinstaluj z systemu Windows

usunięcie Initialpage123.com wymaga sprawdzenia systemu i usunięcia wszystkich niepewnych programów z urządzenia. Upewnij się, że usuniesz wszystkie składniki powiązane z porywczem przeglądarek, bu uniknąć ponownego porwania.

Aby usunąć Wirus Initialpage123.com z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Wirus Initialpage123.com (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Initialpage123.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimInitialpage123.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj Google Chrome

Postępuj zgodnie zpo niższymi instrukcjami o usuń porywacza Initialpage123.com z Google Chrome całkowicie.

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Wirus Initialpage123.com i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Initialpage123.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach