Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Ourluckysites.com (zaaktualizowano, Sty 2021) - Poprawiony poradnik

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Ourluckysites redirects can be dangerous – here's what you should know about them

Wirus Ourluckysites.comNaukowcy przyglądają się wynikom zapewnianym przez wirusa Ourluckysites.com. To niezwykle podejrzana wyszukiwarka, która może dostarczać niebezpieczne rezultaty.

Jeśli rozglądasz się za nową wyszukiwarką, pod żadnym pozorem nie wpadnij w pułapkę wirusa Ourluckysites.com. Ten protencjalnie nie chciany program ma swoje pochodzenie w tej samej grupie spyware, z której pochodzą wirusy initialsite123.com oraz initialpage123.com.

Te niechciane programy klasyfikowane są jako porywacze przeglądarki. Eksperci od cyber-brzpieczeństwa zalecają zawsze wystrzegać się styczności z takim oprogramowaniem. Po instalacji, Ourluckysites.com zmienia stronę domyślną oraz stronę nowej karty w przeglądarkach Chrome i Firefox.

Użytkownik spotka się wtedy ze stroną Ourluckysites.com za każdym razem, kiedy otwiera przeglądarką lub tworzy nową kartę. Sama strona ma miarę prosty design, który sprawia wrażenie rzetelnej wyszukiwarki na pierwszy rzut oka.

Jednakże – nawet jeśli strona wygląda Tobie na bezpieczną, nie zapominaj o tym, że stała się domyślną witryną bez twojej wiedzy. To tylko jeden z powodów, dla których zalecamy nie wahać się z usunięciem porywacza Ourluckysites.com. Innym z powodów są przekierowania, doświadczające „szczęśliwych użytkowników” witryny.

Opisany silnik wyszukiwani ma jedną znaczącą wadę – podczas wyszukiwania nie skupia się na wysokiej jakości wyników, tylko na enerowaniu przychodu poprzez sponsorowane rezultaty. Z tego powodu strona wyników jest wypełniona przez linki odsyłające do rozmaitych stron trzecich. Nie daj się przekonać do korzystania z tej wyszukiwarki nawet, jeśli mówi o wynikach dostarczanych przez Yahoo – pamiętaj, że wyniki wyszukiwania mogą być dowolnie zmienione (więcej na temat wirusa przekierowań Yahoo).

Wisienką na torcie jest zbieranie danych związanych z przeglądaniem przez wirusa podczas pobytu w systemie. Do katalogu wirusa trafiają między innymi: historia przeglądania, wyszukiwane hasła, geolokacja urządzenia, czy też adresy IP. Wszystko to może zostać przetransferowane na serwer OurLuckySites i wykorzystane do analizy rynku. Może być też odsprzedane innym firmom. Jeśli obchodzi Cię twoja własna prywatność, lepiej pozbyć się Ourluckysites.com bez zbędnego przeciągania.

Dane te mogą zostać użyte, by podrzucać Tobie pod wzrok ciekawie wyglądające wyniki oraz reklamy. Te, po kliknięciu, mogą przekierować Cię na groźnie wyglądające strony internetowe, których normalnie nigdy byś nie odwiedził. By rozwiązać problem zalecamy trzymania się instrukcji od naszych ekspertów i zakończenie ich skanem systemu w wykonaniu rzetelnych programów takich, jak ReimageIntego czy Malwarebytes.

Wyjaśnienie metod dystrybucji Ourluckysites

Niestety, większość programów uznawanych za potencjalnie niechciane wciąż może być postrzagana za legalne – ich aktywność balansuje na cienkiej linii oddzielającej rzeczy dozwolone od tych zakazanych.

Jedną z rzeczy czyniącą takie metody legalnymi, jest ich sposób dystrybucji – technicznie, takie programy mogą być tylko i wyłącznie zainstalowane za zgodą użytkownika. Jednakże, takie aplikacje podczepiają sie do innych darmowych rogramów i ukrywają swoją obecność przed osobami korzystającymi z Domyślnej/Standardowej instalacji – wybieranej zwykle przez osoby nie mające czasu na zagłębianie się w szczegóły procesu instalacji oprogramowania.

Wiele programów dołączadodatkowe komponenty i przedstawia je jako „polecane”, nawet jeśli ów polecenie zostało wykupione za pieniądze przez twórcę dodatku. Jeśli chcesz uniknąć instalacji takiego oprogramowania, wybieraj instalacją Zaawansowaną/Użytkownika i odznacz pola przy programach, których obecności w instalatorze się nie spodziewałeś..

Najlepsze sposoby na rozwiązanie problemu przekierowań Ourluckysites.com

Jeśli szukasz sposobu na usunięcie wirusa Ourluckysites.com, trafiłeś w dobre miejsce. Tutaj możemy zapewnić nawet dwa sosoby na pozbycie się złośliwej aplikacji – ręczny oraz automatyczny.

Jeśli nie poszukujesz programu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo dla twojego komputera, możesz usunąć opisanego porywacza ręcznie – po prostu użyj podanych instrukcji. Jeśli zaś szkasz pachowaj ochrony komputera i chcesz zlikwidować problem w najszybszy sposób, zdobądź program automatycznie usuwający malware. Listę takich programów możesz znaleźć poniżej.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Ourluckysites.com virus snapshot
Ourluckysites.com virus snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Ourluckysites.com:

Usuń Ourluckysites.com z rodziny systemu Windows

Usuń wszystkie programy, które edług Ciebie mogą pomagać OurLuckySites.com zostać na twoim sprzęcie.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Ourluckysites.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Ourluckysites.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Ourluckysites.com ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Ourluckysites.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimOurluckysites.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Ourluckysites.com z Mozilla Firefox (FF)

Pozbądź się dodatku OurLuckySites i innych rozszerzeń powiązaych z tym niezwykle podejrzanym wirusem atakującym przeglądarki

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Ourluckysites.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Ourluckysites.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Ourluckysites.com z Google Chrome

Poniższy poradnik fachowo wyjaśni, jak usunąć porywacza przeglądarek ourluckysites.com. Możesz taż znaleźć rozszerzenie przeglądarki nazwane OurLuckySites. Skasuj je natychmiast.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Ourluckysites.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Ourluckysites.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-ourluckysites-com-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Ourluckysites.com virus