Usuń wirusa Mystarting123.com (Instrukcj usuwania) - Darmowy poradnik

Instrukcja usuwania wirusa Mystarting123.com

Czym jest Wirus Mystarting123.com?

Powody dla których nie powinieneś korzystać z wyszukiwarki Mystarting123.com

Mystarting123.com jest stroną, która to jest w stanie zastąpić twoją poprzednią stronę domową bez wyraźnego twojego pozwolenia . Program zmienia ustawienia przeglądarki, jest swego rodzaju robakiem przegladarkowym, ktory to nalezy do grupy potencjalnie niechcianych programow. Tego typu zlosliwa i denerwujaca aplikacja moze zaczac przekierowywac cie na strone hxxp:// Mystarting123.com/ za kazdym razem kiedy uzytkownik bedzie chcial wpisac jakikolwiek adres w pole adresu, otworzyc nowa karte czy tez nowe okno. Strona zostala zakwalifikowana jako generująca potencjalnie niechciane oprogramowanie i dostarczająca zmodyfikowane wyniki wyszukiwania. Strony tego typu dosc czesto przepelnione sa roznego rodzaju zlosliwymi reklamami, ktore wygladaja jak regularne wyniki wyszukiwania, jednakze klikanie na nie czesto zmusza ofiary do odwiedzania roznego rodzaju obcych stron, niektore z nich moga byc naprawde podejrzane. Roznego rodzaju strony reklamujace sie poprzez wyszukiwarke moga pokazywac roznego rodzaju podejrzane tresci, ktorych na pewno nie chcialaby widziec osoba przegladaja witryne.

Wyglada na to ze autorzy tego oprogramowania (które to prawdopodobnie jest powiazane z MyLuckySite123.com, InitialSite123.com, lub tez strona Mybeginning123.com) wlasciwie nie moze w mniejszym stopniu zajmowac sie ochrona uzytkownika ze wzgledu na to ze glowna checia oprogramowania jest skoncentrowanie sie na generowaniu pieniedzy poprzez klikniecia na stronach. Dlatego tez jezeli uzytkownik zdecyduje sie na wykorzystanie przedmiotowej wyszukiwarki to ryzykuje problemy z przekierowaniami oprogramowania Mystarting123 na strony zewnetrzne, ktore moga byc potencjalnie niebezpieczne. Tego typu aktywnosc staje sie denerwujaca, jednakze wkrotce stanie sie jasne ze nie jest tak latwo znalezc i usunac oprogramowanie Mystarting123. Ze wzgledu na to dosc czesto polecamy uzytkownikom wlaczenie pelnego skanowania systemu korzystajac z oprogramowanie antyszpiegujacego poniewaz bedzie ono w stanie szybko i sprawnie usunac zloslwie robaki z twojego komputera, z pewnoscia szybciej niz ma to miejsce w sposob manualny. Ze swojej strony polecamy skorzystanie z produktow FortectIntego oraz Malwarebytes.

Obraz wirusa MyStarting123.com

Mimo tego ze wyglada na to ze opisywany przez nas robak przegladarkowy przeniknal do przegladarki Mozilla Firefox jak i Google Chrome, nie jest powiedziane ze nie jest w stanie zainfekowac innych. Kolejnym problemem jest to aby robak przegladarkowy zadbal jednak o prywatnosc twojego komputera, powinienes zapoznac sie z jego dokumentami. Bylismy zszokowani kiedy udalo sie nam ustalic jakiego rodzaju informacje moze zbierac tego typu oprogramowanie, program moze zbierac dane wpisywane przez ciebie w wyszukiwarke, moze pragnac poznac historie przegladania, moze takze chetnie zasiegnac wiedzy na temat tego co chcesz odnalezc. Zebrane dane najczesciej sa wysylane do ciebie z powrotem w formie reklam. Zaraz po zainstalowaniu potencjalnie niechcianego oprogramowania mozesz nie tylko zostac zasypany reklamami, ale takze banerami w postaci wyskakujacych reklam na stronach ktore pragnales odwiedzic. Jezeli chcesz uniknac tego typu denerwujacych akcji powinienes czym predzej przejsc do usuwania oprogramowania Mystarting123.com

Wirus MyStarting123.comBadania pokazuja wyszukiwarke promowana przez robaka przegladarkowego MyStarting123.com. Jak tylko znajdzie swoja droge do komputera ofiary niemalze natychmiast zmienia ustawienia strony domowej i stara sie go zmusic do korzystania z niej.

W jaki sposób zainstalowałem tę denerwującą aplikację?

Większość potencjalnie niechcianych programów przemieszcza sie razem z darmowym oprogramowaniem i idac ta droga moze przeniknac do systemu uzytkownika za jego troche nieswiadoma zgoda ( w wiekszosci przypadkow). Uzytkownik dosc czesto wpada w pulapke w momencie kiedy pominie wazne ustawienia w procesie instalacji. Najczesciej w opcji instalacji ogolnej czy tez standardowej istnieje kilka wzmianek o tym ze uzytkownik zgadza sie na instalacje rekomendowanych programow razem z glownym oprogramowaniem. Jezeli nie chcesz wyrazic na to zgody powinienes zawsze korzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika a nastepnie odznaczac aplikacje ktorych nie chcesz widziec. Dodatkowo polecamy niepobieranie zlosliwych aplikacji pochodzacych od innych witryn, nie ma znaczenia czy bedzie to samodzielny program czy tez rozszerzenie do rpzegladarki. Denerwujace dodatki moga zostac zainstalowane w dosc latwy sposob, jednakze usuwanie ich to juz trudniejsze zadanie. Jezeli przez przypadek zainstalujesz opisywanego przez nas robaka przegladarkowego zapoznaj sie z ponizsza instrukcja aby sie go skutecznie pozbyc.

Skuteczne metody usuwania Mystarting123.com

Teraz, kiedy juz wiesz czym jest wirus Mystarting123.com to najwyzszy czas na to aby przedyskutowac skuteczne opcje usuwania oprogramowania. Mystarting123 moze zostac usuniety z twojego komputera korzystajac ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego, jednakze jezeli nie posiadasz takiego, zawsze mozesz sprawdzic sie i sprobowac usunac tego typu zagrozenie manualnie. Aby ulatwic ci to zadanie przygotowalismy tutorial ktory pomoze ci dokonac usuniecia oprogramowania Mystarting123.com. Instrukcje prezentujemy ponizej:

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Mystarting123.com

Odinstaluj z systemu Windows

Odinstaluj kazdy program, który przeniknal do twojego komputera bez twojej wiedzy i nie jest czescia systemu operacyjnego

Aby usunąć Wirus Mystarting123.com z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Wirus Mystarting123.com (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Mystarting123.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMystarting123.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Przegladarke Mozilla Firefox dosc latwo zainfekowac, dlatego tez powinienes przejrzec rozszerzenia zainstalowane na twoim komputerze i usunac te kojarzone z wirusem MyStarting123.

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Wirus Mystarting123.com i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Wirus Mystarting123.com po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Wirus Mystarting123.com. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Usun wszystkie dodatki ktore znajdziesz w przegladarce Google Chrome ktore zostaly zainstalowane bez twojej wiedzy..

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Wirus Mystarting123.com i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Mystarting123.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach