Skala niebezpieczeństwa:  
  (11/100)

Usuń wirusa Mystarting123.com (Instrukcj usuwania) - Darmowy poradnik

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Powody dla których nie powinieneś korzystać z wyszukiwarki Mystarting123.com

Mystarting123.com jest stroną, która to jest w stanie zastąpić twoją poprzednią stronę domową bez wyraźnego twojego pozwolenia . Program zmienia ustawienia przeglądarki, jest swego rodzaju robakiem przegladarkowym, ktory to nalezy do grupy potencjalnie niechcianych programow. Tego typu zlosliwa i denerwujaca aplikacja moze zaczac przekierowywac cie na strone hxxp:// Mystarting123.com/ za kazdym razem kiedy uzytkownik bedzie chcial wpisac jakikolwiek adres w pole adresu, otworzyc nowa karte czy tez nowe okno. Strona zostala zakwalifikowana jako generująca potencjalnie niechciane oprogramowanie i dostarczająca zmodyfikowane wyniki wyszukiwania. Strony tego typu dosc czesto przepelnione sa roznego rodzaju zlosliwymi reklamami, ktore wygladaja jak regularne wyniki wyszukiwania, jednakze klikanie na nie czesto zmusza ofiary do odwiedzania roznego rodzaju obcych stron, niektore z nich moga byc naprawde podejrzane. Roznego rodzaju strony reklamujace sie poprzez wyszukiwarke moga pokazywac roznego rodzaju podejrzane tresci, ktorych na pewno nie chcialaby widziec osoba przegladaja witryne.

Wyglada na to ze autorzy tego oprogramowania (które to prawdopodobnie jest powiazane z  MyLuckySite123.com, InitialSite123.com, lub tez strona Mybeginning123.com) wlasciwie nie moze w mniejszym stopniu zajmowac sie ochrona uzytkownika ze wzgledu na to ze glowna checia oprogramowania jest skoncentrowanie sie na generowaniu pieniedzy poprzez klikniecia na stronach. Dlatego tez jezeli uzytkownik zdecyduje sie na wykorzystanie przedmiotowej wyszukiwarki to ryzykuje problemy z przekierowaniami oprogramowania Mystarting123 na strony zewnetrzne, ktore moga byc potencjalnie niebezpieczne. Tego typu aktywnosc staje sie denerwujaca, jednakze wkrotce stanie sie jasne ze nie jest tak latwo znalezc i usunac oprogramowanie Mystarting123. Ze wzgledu na to dosc czesto polecamy uzytkownikom wlaczenie pelnego skanowania systemu korzystajac z oprogramowanie antyszpiegujacego poniewaz bedzie ono w stanie szybko i sprawnie usunac zloslwie robaki z twojego komputera, z pewnoscia szybciej niz ma to miejsce w sposob manualny. Ze swojej strony polecamy skorzystanie z produktow ReimageIntego oraz Malwarebytes.

 Obraz wirusa MyStarting123.com

Mimo tego ze wyglada na to ze opisywany przez nas robak przegladarkowy przeniknal do przegladarki Mozilla Firefox jak i Google Chrome, nie jest powiedziane ze nie jest w stanie zainfekowac innych. Kolejnym problemem jest to aby robak przegladarkowy zadbal jednak o prywatnosc twojego komputera, powinienes zapoznac sie z jego dokumentami. Bylismy zszokowani kiedy udalo sie nam ustalic jakiego rodzaju informacje moze zbierac tego typu oprogramowanie, program moze zbierac dane wpisywane przez ciebie w wyszukiwarke, moze pragnac poznac historie przegladania, moze takze chetnie zasiegnac wiedzy na temat tego co chcesz odnalezc. Zebrane dane najczesciej sa wysylane do ciebie z powrotem w formie reklam. Zaraz po zainstalowaniu potencjalnie niechcianego oprogramowania mozesz nie tylko zostac zasypany reklamami, ale takze banerami w postaci wyskakujacych reklam na stronach ktore pragnales odwiedzic. Jezeli chcesz uniknac tego typu denerwujacych akcji powinienes czym predzej przejsc do usuwania oprogramowania Mystarting123.com

Wirus MyStarting123.comBadania pokazuja wyszukiwarke promowana przez robaka przegladarkowego MyStarting123.com. Jak tylko znajdzie swoja droge do komputera ofiary niemalze natychmiast zmienia ustawienia strony domowej i stara sie go zmusic do korzystania z niej.

W jaki sposób zainstalowałem tę denerwującą aplikację?

Większość potencjalnie niechcianych programów przemieszcza sie razem z darmowym oprogramowaniem i idac ta droga moze przeniknac do systemu uzytkownika za jego troche nieswiadoma zgoda ( w wiekszosci przypadkow). Uzytkownik dosc czesto wpada w pulapke w momencie kiedy pominie wazne ustawienia w procesie instalacji. Najczesciej w opcji instalacji ogolnej czy tez standardowej istnieje kilka wzmianek o tym ze uzytkownik zgadza sie na instalacje rekomendowanych programow razem z glownym oprogramowaniem. Jezeli nie chcesz wyrazic na to zgody powinienes zawsze korzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika a nastepnie odznaczac aplikacje ktorych nie chcesz widziec. Dodatkowo polecamy niepobieranie zlosliwych aplikacji pochodzacych od innych witryn, nie ma znaczenia czy bedzie to samodzielny program czy tez rozszerzenie do rpzegladarki. Denerwujace dodatki moga zostac zainstalowane w dosc latwy sposob, jednakze usuwanie ich to juz trudniejsze zadanie. Jezeli przez przypadek zainstalujesz opisywanego przez nas robaka przegladarkowego zapoznaj sie z ponizsza instrukcja aby sie go skutecznie pozbyc.

Skuteczne metody usuwania Mystarting123.com

Teraz, kiedy juz wiesz czym jest wirus Mystarting123.com to najwyzszy czas na to aby przedyskutowac skuteczne opcje usuwania oprogramowania. Mystarting123 moze zostac usuniety z twojego komputera korzystajac ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego, jednakze jezeli nie posiadasz takiego, zawsze mozesz sprawdzic sie i sprobowac usunac tego typu zagrozenie manualnie. Aby ulatwic ci to zadanie przygotowalismy tutorial ktory pomoze ci dokonac usuniecia oprogramowania Mystarting123.com. Instrukcje prezentujemy ponizej:

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Mystarting123.com:

Usuń Mystarting123.com z rodziny systemu Windows

Odinstaluj kazdy program, który przeniknal do twojego komputera bez twojej wiedzy i nie jest czescia systemu operacyjnego

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Mystarting123.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Mystarting123.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Mystarting123.com ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Mystarting123.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMystarting123.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Mystarting123.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Mystarting123.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Mystarting123.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Mystarting123.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Mystarting123.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Mystarting123.com z Mozilla Firefox (FF)

Przegladarke Mozilla Firefox dosc latwo zainfekowac, dlatego tez powinienes przejrzec rozszerzenia zainstalowane na twoim komputerze i usunac te kojarzone z wirusem MyStarting123.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Mystarting123.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Mystarting123.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Mystarting123.com z Google Chrome

Usun wszystkie dodatki ktore znajdziesz w przegladarce Google Chrome ktore zostaly zainstalowane bez twojej wiedzy..

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Mystarting123.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Mystarting123.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Mystarting123.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Mystarting123.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Mystarting123.com to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Mystarting123.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-mystarting123-com-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Mystarting123.com virus