Uważaj z aplikacjami na Androida: jedna trzecia z nich jest zainfekowana!

Nawiązując do ostatniego raportu wydanego przez British Telecom (BT), urządzenia z systemem Android są bardziej podatne na szkodliwe oprogramowanie – Po konferencji NetEvent Americans zostało ujawnione, iż jedna trzecia aplikacji jest zainfekowana. Oczywiście, dlatego ponieważ popularność smartfonów ciągle wzrasta i liczy już 400 milionów użytkowników na świecie.

Uważaj z aplikacjami na Androida: jedna trzecia z nich jest zainfekowana!

BT twierdzi, że powodem tak wielkiej liczby zainfekowanych smartfonów jest to, iż użytkownicy Androida rozpoczęli korzystanie z innych źródeł do ściągania aplikacji zamiast Sklepu Google Play. Oczywiście spowodowane jest to pieniędzmi.. Alternatywne źródła nie zwracają należytej uwagi na kontrole szkodliwego oprogramowania, przez co mają większy wskaźnik infekcji złośliwym oprogramowaniem. Jednakże, Sklep Google Play mimo, iż jest kontrolowany, nie można powiedzieć, że nie ma w nim żadnego ryzyka zainfekowania złośliwym oprogramowaniem..

W 2011 roku, 63% szkodliwych aplikacji biorąc pod uwagę wszystkie systemy operacyjne, należało właśnie do Androida. Szkodliwe oprogramowanie skutecznie rozpowszechnia się przez fałszywe rynki aplikacji.. Nawiązując do BT, fałszywe markety aplikacji na androida są zdolne zainfekować miliony urządzeń opartych na systemie Android. Jednakże, badania nie potrafią podać dokładnych przykładów aplikacji zarażonych złośliwym oprogramowaniem.

Podziękowania dla BT oraz innych firm zajmujących się zabezpieczeniami, użytkownicy Androida dzięki temu mogą być lepiej zorientowani oraz uświadomieni o zagrożeniu. Złośliwe oprogramowanie rozpowszechnia się cały czas, należy temu zapobiegać..
Źródło: forbes.com

Pliki
Software
Porównaj