Te same hasła na wielu stronach internetowych są nadal wielkim problemem – NVIDA oraz Android Forum shackowane

Same passwords on multiple websites is still a great problem – NVIDIA and Android Forums hackedMusieliście słyszeć to setki razy – nie powinniście NIGDY używać tych samych haseł do różnych stron internetowych. Używanie tych samych haseł jest wielkim problemem wśród użytkowników internetu które prowadzi do możliwości shackowania w wielu miejscach. Jednakże, najnowszy news od NVIDA oraz Android Forum pokazuje nam, iż użytkownicy nie nauczyli się wciąż tego – co daje hackerom łatwy dostęp do różnych informacji osobistych.

Według władz NVIDIA, zostały podjęte kroki z celu zamknięcia jednego z działów forum: NVIDIA Developer Zone po ostatnim ataku hackerów. Podczas tego ataku hackerzy wydaje się użyli zahashowanych haseł użytkowników. Firma produkująca karty graficzne, oświadczyła, iż trwa badanie problemu oraz, że starają się przywrócić wszystkie funkcje bezpieczeństwa na forum.
Ponadto, firma bardzo naciska aby użytkownicy zmienili hasła, jeśli nie chcą kolejny raz dać szansy internetowym hackerom.

Ubiegły tydzień był również niezbyt szczęśliwy dla użytkowników Androida którzy stralici ważne dane zapisane na AndroidForums.com. Jedna czwarta z miliona loginów, haseł oraz innych danych została zahashowana, włącznie z administratorami. Jak można się domyślij, to forum zostało shackowane za próby wykradania maili oraz wykorzystywania ich do spamu.

Besides, Yahoo Voices, Formspring, Last.fm, eHarmony oraz LinkedIn powinny być zaliczone do miejsc prawdopodobnych ataków hackerów.

Upewnij się, że używasz różnych haseł na różnych stronach internetowych, oraz upewnij się, że są one trudne do zgadnięcia.

Źródło: http://nakedsecurity.sophos.com

Przeczytaj także w innych językach
Pliki
Software
Porównaj