Subskrybuj

Zaaktualizowany

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat bezpieczeństwa oraz spyware? Rozpocznij subskrypcję newslettera UsuńWirusa!
Klikając przycisk informujesz o tym, że rozumiesz, że usunwirusa.pl będzie przetwarzć i przechowywać informacje zamieszczone w formularzu, wliczając też wszystkie aktualizacje, zależnie od Polityką Prywatności.

 

Subscribe to 2-Spyware newsletter

UsuńWirusa jest źródłem wiadomości na temat cyberbezpieczeństwa, malware, spyware oraz poradników eliminacji wirusów cieszącym się dobra opinią. Każdy artykuł jest przygotowany przez doświadczonego eksperta IT, który stare poszerza swoją wiedzę i chce podzielić się wiadomościami z innymi użytkownikami – zarówno profesjonalistami, jak i niedoświadczonymi.

Cyberprzestępcza ekonomiw wpływa na nasze Internetowe życie i cząsto korzysta z naszej niewiezy na temat ochrony. W efekcie, cyberprzestępstwa są tak częste, co rzeczywiste odpowiedniki. Bez wątpienia znajomość najnowszych trendów związanych z malware jest w dzisiejszym świecie koniecznością.

W przeciwieństwie do powszechnej opinii, kliknięcie na podejrzany link nie jest jedynym sposobem pozwalającym hakerom na dostęp do Twojego komputera oraz informacji osobistych.

Obecnie, przestępcy potrafią bezproblemowo dostać się do komputera, jeśli opóźniasz aktualizację regularnie używanego oprogramowania, o czym przypomina komputer. Poza tym, komputer może paść ofiarą ataku od razu po odwiedzeniu ulubionej strony. Oczywiście, jest wiele niespodziewanych technik używanych przez cyberprzestępców, by dostać się zdalnie do komputera lub do przechowywanych na nim informacji.

Niełatwo jest jednak chronić się przed malware, phishingiem lub oszustwami – yberprzestępcy zwykle zmieniają techniki, jakich uzywają do zwodzenia użytkowników komputerów. Nie istnieje metoda ochrony pozwalająca na pełne bezpieczeństwo – kanciarze zmieniają techniki, z jakich korzystają do zwodzenia użytkowników. Nie istnieje metoda chroniąca koputer w stu procentach – oszuści potrafią szybko wymyślić obejścia na tradycyjne sposoby ochrony.

Zespół UsuńWirusa znajduje najważniejsze tematy o świecie cyberprzestępczym i przedstawia je użytkownikom w zrozumiałym języku. Jeśli chcesz poznać najnowsze sposoby oszukiwania stosowane przez kanciarzy i twórców malware, zapisz się do newslettera UsuńWirusa – dzięki temu najważniejsze informacje wylądują w Twojej skrzynce odbiorczej.

Bądż na bieżąco wraz z poranną kawką: dowiedz się jako pierwszy o najnowszych lukach w Androidzie, nowych odmianach ransomware'ów oraz strategiach phishingowych wykorzystywanych przez oszustów. Przejrzenie tych wiadomości trwa mniej niż 10 minut – nawet tyle może Ci pomóc uniknąć stania się ofiarą cyberprzestępstw.

Help us spread the word about rampageous computer viruses

Safety online is a matter of everyone's concern

Zespół 2-spyware zaprasza też webmasterów do dołączenia do walki przeciwko cyberprzestępcom oraz pomocy w szerzeniu wieści o zagrożeniach rozchodzących się po sieci. Plugin Virus activity to wielojęzykowy dodatek do strony internetowej, który dostarcza informacje o najnowszych i najniebezpiczeniejszych odmianach malware i spyware.

Widget ten wyświetla listę ostatnio odkrytych zagrożeń oraz tych, które ostatnio wznowiły działanie. Długość tej listy może być skonfigurowana poprzez podanie liczby wyświetlanych wirusów w opcjach.

Virus Activity WordPress plugin

Daj znać gościom swojej strony, że mogą oni szybko pozbyć się spyware

Dodaj plugin Virus Activity do panelu bocznego lub stopki strony i pozwól swoim użytkownikom być świadomym trendów związanych z zagrożeniami. Jeden rzut oka na widżet zaalarmuje użytkownika o kampanii malware, nowej wersji trojana bankowego lub o porywaczu przeglądarki rozpowszechnianym wraz z darmowymi aplikacjami.

Odwiedzający Twoją stronę otrzymają najświeższe informacje o agresywnych odmianach malware na Windowsa, Maca oraz Androida – lista jest aktualizowana regularnie. Sam dodatek jest bardzo elastyczny – potrafi on dopasować się automatycznie do dizajnu strony lub też pozwolić Tobie na dopasowanie jego wyglądu według własnych upodobań.