Oracle zdecydował zastąpić Ask za pomocą Yahoo! w najnowszej aktualizacji

Oracle has decided to displace Ask with Yahoo! in Java updatesPrzez wiele lat, Oracle był obwiniany o dodawanie do aktualizacji oprogramowania Ask Toolbar. Idąc tą drogą autor oprogramowania Ask search zwiększał ilość użytkowników na co dzień korzystających z jego usług. Jezeli nigdy wczesniej nie słyszałeś o czymś takim jak bundling to jesteś szczęśliwą osobą, ponieważ nie doświadczyłeś jeszcze złośliwych technik jakimi na co dzień posługują się sprzedawcy. Mówiąc o Ask Toolbar należy powiedzieć że przez wiele lat jego autorzy wspierali oprogramowanie Oracle poprzez dodawanie toolbara jako domyślnej opcji do aktualizacji oprogramowania Java. W konsekwencji ludzie ktorzy maja tendencje do klikania cały czas przycisku 'Dalej’ znaleźli po procesie instalacji oprogramowanie search.tb.ask.com jako swoja domyslna strone oraz wyszukiwarke. Ludzie wielokrotnie sprzeciwiali sie stosowaniu tego typu technik, zwłaszcza jezeli chodzi o dodawnaie ich do sprawdzonych programów takich jak Oracle od Javy. Jednakze zamiast zaprzestać dodawania programów trzecich do instalek oprogramowania Java, Oracle zastępuje toolbar Ask toolbarem Yahoo!

Te wiadomości zostały ogłoszone w środę na generalnym spotkaniu. Założyciel Marissa Mayer omówił nową strategię marketingową firmy, w której niespodziewanie pojawiło się Yahoo. Niestety wiele detali nie zostało poprawionych i nadal niewiadomo jaką kwotę przeznaczy Yahoo Oracle za możlwość zebrania większej ilości użytkowników. Jednakże fakt faktem, Oracle promuję Yahoo! już od tego miesiąca instalując oprogramowanie Java zostaniemy zapytani o zgodę na zainstalowanie Yahoo! pominięci zostaną giganci tacy jak Google czy też Bing.

Nasi eksperci do spraw bezpieczeństwa cały czas nawołują do zdelegalizowania metody bundling, jednakze nie jest to łatwe zadanie do osiagniecia. Nieustanne ostrzeganie ludzi przynosi efekty, czesc uzytkownikow juz wie jak chronic sie przed setka roznego rodzaju potencjalnie niechcianych programow, robakow przegladarkowych i innych cyber zagrozen, programów adware, które nieustannie przenikaja do naszych komputerów przy okazji oprogramowania freeware, Java, Flash Player, Media Player i innych popularnych programów i aktualizacji. Udalo sie nam ustalic, ze ta sama strategie marketingowa przyjal twórca Delta-homes.com [Delta-homes.com], Omiga Plus, [Omiga Plus], mystartsearch.com [mystartsearch.com] , i innych robakow przegladarkowych. Oprócz tego ze spolecznosc uzytkownikow potepia bundling, jest jemu przeciwna i z wyraznia niechecia odnosi sie do tego typu praktyk stosowanych przez autorow oprogramowania wyszukiwarek internetowych to jednak cały czas ci drudzy robia wszystko aby tylko pozyskac nowych uzytkownikow. Pamietaj o tym ze niewazne czy zainstalujesz wyszukiwarke samodzielnie czy tez stanie sie to wbrew twojej woli to autor oprogramowania wygeneruje zysk pochodzacy z reklam, sledzenia uzytkownika, zmuszania ich do odwiedzania sponsorowanych stron oraz innych podobnych aktywnosci.

Dlatego tez jezeli chcialbys aby twoj komputer pozostal bezpieczny i ochronic go przed roznego rodzaju modyfikacjami czy tez zmiana strony domowej powinienes unikac wyszukiwarek takich jak Ask Yahoo czy tez inne podejrzane strony, które zawsze przynosza dodatkowe aplikacje jezeli cos z nich pobierzesz. Upewnij sie ze analizujesz kazdy krok instalacji zapoznajesz sie z kazdym detalem i odznaczasz miejsca mowiace ”Ustaw Yahoo jako strone dowa oraz domyslna wyszukiwarke w przegladarce Chrome, oraz Internet Explorer, dodatkowo przechodzac do nowej karty ustaw strone Yahoo w Chrome”. Oczywiscie jezeli chcesz korzystac z Yahoo nie mamy zadnych przeciwskazan, mozesz nawet korzystac z wyszukiwania Ask jezeli tylko zapragniesz. Jednakze za kazdym razem kiedy masz wybor i masz mozliwosc zainstalowania dodatkowych aplikacji za pomoca oprogramowania freeware powinienes traktowac to jako zagrozenie i jak najszbyciej calkowicie zakonczyc proces instalacji. Jest to rada naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa ktorzy chca pomoc uzytkownikom w walce o bezpieczenstwo ich komputerów.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Lubi uczyć nas w zakresie walki z wirusami...

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach
Pliki
Software
Porównaj