Najlepszy program anty-malware na 2021 rok

Wybór najlepszego programu anty-malware na 2021 rok jest obowiązkiem

Destruktywne cyberataki spowodowały już wiele problemów użytkownikom komputerów, firmom i miastom. Niestety, specjaliści przewidują, że sytuacja będzie jeszcze gorsza w przyszłym roku – zauważyliśmy już zwiększoną liczbę kopaczy kryptowaluty i innych groźnych wirusów.

Nie powinniśmy też zapomnieć o tym, że twórcy ransomware'ów, trojanów i innych malware wciąż rozwijają swoje dzieła – najnowsze ransomware'y potrafią nie tylko zaszyfrować cenne dane. Ich metody infiltracji są przygotowane w taki sposób, by wywołać uszkodzenia u jak największej liczby użytkowników sieci. Z tego powodu każda osoba połączona do sieci musi przemyśleć zdobycie programu anty-malware w celu ochrony danych przed przestępcami w 2021 roku.

Żeby pomóc Ci w wyborze najlepszego programu anty-malware na 2021 rok, zbadaliśmy wiele programów dostępnych na rynku. Dziś możemy podzielić się listą narzędzi, które przydadzą się w ochronie komputera.

Malwarebytes Premium oferuje szybki skan systemu oraz ochronę anty-ransomware

Screenshot of Malwarebytes Premium

Malwarebytes 4.0 to program anty-malware oferujący swoje możliwości na systemy Windows, Android oraz Mac. Jego twórcy dają 14 dni darmowego okresu próbnego, pozwalającego użytkownikom na przetestowanie funkcji i możliwości programu. Po zakończeniu tego okresu użytkownikowi zostają tylko funkcje anty-malware i anty-rootkit. Licencjonowana wersja tego czołowego programu anty-malware daje możliwość skorzystania z następujących funkcji:

 • ochrona czasu rzeczywistego blokująca próby dostania się do systemu;
 • pełna ochrona przeciwko lukom systemu czy oprogramowania, dzięki czemu nie zostaną one wykorzystane przez złośliwe aplikacje;
 • funkcja anty-ransomware;
 • funkcja naprawy systemu po atakach malware, spyware i rootkitów;
 • ochrona przed złośliwymi stronami internetowymi.

Malwarebytes 4.0 Premium posiada bardzo szybki skan systemu. Według niektórych testów, potrafi przeskanować cały komputer w 2,5 minuty. Średni czas skanowania przez inne programy wynosi około 45 minut. Jest jednak wada szybkiego skanu – może on obniżać wydajność komputera. Jako że jednak zajmuje to tylko parę minut, nie jest to zbyt poważną wadą.

Anty-malware ten znalazł się na liście CRNT Security 100 informującej o najlepszych narzędziach do cyberochrony. Malwarebytes zaś otrzymał 11 miejsce spośród 20 najlepszych twórców programów tego typu.

Najnowsza wersja (system Windows): 4.0
Rozmiar: 18.9 MB
Cena: $59.99

Zalety Wady Podsumowanie
Chroni przed exploitami i ransomware; Skan systemu może obniżyć wydajność komputera Malwarebytes Premium offeruje dobrą ochronę anty-wirusową i może być wykorzystywany z innymi programami antywirusowymi w celu zapewnienia maksymalnej ochrony komputera
Korzysta z detekcji bazującej na zachowaniu
Współpracuje z programami antywirusowymi
Wysoki stopień wykrywalności wirusów
Zapewnia ochronę czasu rzeczywistego
Chroni przed malware bazujących na dziurach typu zero-day

Webroot SecureAnywhere AntiVirus zapewnia najszybsze wyniki skanowania systemu

Screenshot of Webroot SecureAnywhere AntiVirus

Webroot SecureAnywhere AntiVirus jest jednym z najszybszych i najlepszych programów anty-malware dostępnych na rynku. Program potrzebuje tylko 20 sekund, by przeskanować komputer i wykryć złośliwe koomponenty. Dla porównania, Malwarebytes potrzebuje około 2,5 minuty, Norton 23 min, Kaspersky 33 min, a McAfee nawet i 46 minut. Pełny skan systemu może potrwać nieco więcej czasu.

Szybki skan systemu może negatywnie wpłynąć na wydajność komputera – podczas skanu wykorzystuje on okokło 30% mocy procesora. W stanie spoczynku wymaga on jednak mniej niż 1%.

Program zajmuje też tylko 15 MB na dysku. Ten mały anty-malware oferuje też wiele świetnych funkcji, takich jak ochrona przed kradzieżą tożsamości, bezpieczne przeglądanie sieci, ochrona antyphishingowa, ochrona kamery internetowej oraz – oczywiście – wykrywanie i eliminacja malware.

Program korzysta z metadanych, wzorców zachowania, bazy w chmurze i systemu detekcji heurystycznej do wykrywania złośliwych komponentów znajdujących się w systemie. W porównaniu do innych testów, Webroot jest oceniany w pobliżu średniej lub wyżej.

Najnowsza wersje (system Windows): 9.0.18.44
Rozmiar: 15 MB
Cena: $29.99

Zalety Wady Podsumowanie
Wysoka wykrywalność malware Nie posiada wyników niezależnych badań Szzybki i mały program anty-malware oferujący ochronę przed najnowszymi cyberzagrozeniami
Szybkie skany systemu Może spowalniać system podczas skanowania
Nie wymaga dużo miejsca na dysku
Ochrona przeciwko ransomware
Perfekcyjne wykrywanie złośliwych domen

Zemana AntiMalware zapewnia ochronę czasu rzeczywistego oraz przed atakami typu zero-day

Screenshot of Zemana AntiMalware

Zemana AntiMalware oferuje ochronę komputera w czasie rzeczywistym dla komputerów Windows. Potrafi on wykryć, zablokować i usunąć porywacze przeglądarek, adware, potencjalnie niepożądane aplikacje, ransomware, bootkity, rootkity i inne malware. Program posiada certyfikat OPSWAT zaewniający, że to narzędzie anty-malware jest zaufane i efektywne.

Jeden z najlepszych programów antymalware, posiada wersją darmową i premium. Podczas, gdy darmowa wersja działa jako skaner i chroni przed większymi cyberzagrożeniami, wersja premium zapewnia monitorowanie komputera w czasie rzeczywistym oraz ochronę przed zaawansowanymi zagrożeniami, takimi jak ransomware, malware typu zero-day czy rootkits.

Według niektórych testów, skan systemu przez ten program do usuwania malware może trwać nawet i 90 minut. W porównaniu do innych programów jest to czas dwa razy dłuższy niż przeciętny czas skanowania. Program zajmuje jednak jeszcze mniej miejsca niż Webroot – tylko 6 MB.

Najnowsza wersja (system Windows): 2.74.2.150
Rozmiar: 6 MB
Cena: 24.95 €

Zalety Wady Podsumowanie
Ochrona przed atakami typu zero-day Powolny skan systemu w porównaniu do innych aplikacji na rynku Mały program ochronny zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony przed zaawansowanymi cyberzagrożeniami. Powolny skan systrmu może być jednak problematyczny i może przeszkadzać w pracy z komputerem
Ochrona przed potencjalnie niepożądanymi aplikacjami
Usuwanie rootkitow i bootkitów
Ochrona czasu rzeczywistego

Bitdefender Total Security prezentuje świetne wyniki w niezależnych badaniach

The best anti-malware software of 2021

Bitdefender Total Security oferuje ochronę komputera, telefonu oraz online od razu po zakupie licencji. Program ten zasługuje, by być na liście najlepszych programów na 2021 rok, ponieważ zapewnia też sporo opcji związanych z bezpieczeństwem, takich jak:

 • Pełna ochrona danych;
 • Zaawansowana obrona przed zagrożeniami;
 • Zabezpieczenie kamery internetowej;
 • Wielowarstwowa protekcja przeciw ransowmare;
 • Anty-phishing;
 • Anty-oszustwa;
 • Anty-kradzież;
 • Bezpieczne przeglądanie sieci;
 • Funkcję bezpiecznych plików zabezpieczającą najważniejsze pliki przed modyfikacjami;
 • Detekcja i usuwanie malware.

Jak widzisz, ten malware oferuje wszystkie potrzebne funkcje ochronne, jakich możesz potrzebować do zabezpieczenia komputera, danych, ważnych informacji oraz tożsamości przed cyberprzestępcami. Dodatkowo, oprogramowanie to zawiera dodatkowe funkcje, takie jak ochrona sieci społecznościowych, kontrola rodzicielska czy Tryb Baterii chroniący żywotność baterii w laptopie czy smartfonie. Twórcy oferują 30-dniowy okres próbny, by można było przetestować wszystkie funkcje przed zakupem licencji.

Program ten jest też laureatem nagrody PC Mag Editors’ Choice w 2017 roku:

Jeśli chcesz wszelkich możliwych komponentów ochronnych w jednym zestawie, Bitdefender Total Security jest tym, czego potrzebujesz. Jest to mega zestaw ochronny będący Wyborem Redakcji. Neil J. Rubenking

Według testów AV-TEST przeprowadzonych w okresie sierpień/wrzesień 2018, Bitdefender Total Security otrzymał 5.94 z 6 punktów w kategorii Najwyższej Ochrony Przed Infekcjami. Ten sam test udowodnił, że program ma najniższy wpływ na wydajność komputera. Anti-malware otrzymał w tamtej kategorii 5.76 na 6 punktów. W obydwu kategoriach program okazał się lepszy niż takie programy antywirusowe, jak Kaspersky, Symantec, czy McAfee.

Minimalne wymagania systemu
System operacyjny: Microsoft Windows XP/Vista/7/8/8.1/10
Procesor Dual Core 1.6 GHz, 1 GB RAM
Wymagane wolne miejsce na dysku: 1.5 GB
Cena: € 43.99

Zalety Wady Podsumowanie
Wielowarstwowa ochrona przed ransomware Średnie wyniki bezpośrednich testów Bitdefender oferuje maksymalną ochronę komputera, prywatności i tożsamości na wszystkie twoje urządzenia, a także daje zapewnia dodatkowe funkcje
Dodatkowe narzędzia czyszczące komputer
Ochrona antywirusowa
Świetne wyniki w niezależnych laboratoriach badawczych
Ochrona anty-phishingowa
Ochrona kamery internetowej
Mały wpływ na wydajność komputera

Emsisoft Anti-Malware zapewnia świetną ochronę czasu rzeczywistego przed malware oraz ransomware

Screenshot of Malwarebytes Premium

Emsisoft Anti-Malware chroni przed ransomware, trojanami bankowymi, botami, tylnymi furtkami i programami potencjalnie niepożądanymi. Zapewnia tak ochronę komputerowi na systemie Windows przed wszelkimi cyberzagrożeniami, które mogą wywołać mniejsze lub większe szkody w systemie.

W teście ochrony czasu rzeczywistego AV-Comparatives, Emsisoft Anti-Malware zablokował 98.8% zagrożeń. Według testu ochrony przed Malware w marcu 2017 roku, anty-malware zablokował zaś 99.68% zagrożeń.

By osiągnąć takie wyniki wykrywania malware i znaleźć się na liście najlepszych programów tego typu na rok 2021, program korzysta z czterowarstwowej ochrony i podwójnego silnika skanera malware. Skaner Emsisoft Anti-Malware łączy funkcje antywirusa i anty-malware. To wyjaśnia wysoką wykrywalność zagrożeń. Posiada też własnej roboty „wykrywacz ransomware”, który zabezpiecza pliki przed wirusami je szyfrującymi.

Inną zaletą jest kompletny skan komputera w ciągu jednej minuty. W porównaniu do innych programów, ten działa efektywnie.

Najnowsza wersja (system Windows): 2017.11.0.8247
Rozmiar: 267.75 MB
Cena: € 19.98

Zalety Wady Podsumowanie
Detekcja malware i ransomware bazująca na zachowaniu Nie ma zbyt dobrych wyników w wykrywaniu phishingu Program ma świetne wyniku w ochronie i wykrywaniu malware. Zapewnia więc ochronę systemu poprzez skanowanie go w czasie rzeczywistym
Wysoka wykrywalność malware
Świetne wyniki blokady złosliwych domen
Szybki skan systemu
Dostarcza informacje i ostrzeżenia na temat malware
Ochrona czasu rzeczywistego

Bonus: Reimage – wielofunkcyjna aplikacja sprawiająca, że system jest bezpieczny i zoptymalizowany

Screenshot of Reimage

Reimage jest ponadprzeciętnym narzędziem, jakie chcemy przedstawić na końcu listy najlepszych programów anty-malware na 2021 jako dodatkowa aplikacja. Program ten ma dwa zadania:

 • naprawę komputera;
 • ochronę przed wirusami.

Te dwie funkcje potrafią znacząco poprawić stan komputera, ponieważ możesz tak nie tylko usunąć malware z systemu, lecz także naprawić zmiany wprowadzone przez złośliwe programy.

Podczas skanu systemu, Reimage Repair szuka wirusów, malware oraz uszkodzonych plików. W ty celu korzysta z silnika Avira AntiVir. Po usunięciu malware, naprawia też wszystkie błędy w systemie komputera. Zwykle, wliczają się w to następujące problemy związane z komputerem:

 • Błędy Windowsa;
 • Blue screeny;
 • Uszkodzone biblioteki;
 • Zawieszanie się komputera;
 • Uszkodzenia spowodowane wirusami;
 • Zapewnienie przywrócenia systemu.

Baza Reimage zawiera 25,000,000 ważnych komponentów systemu wykorzystywanych do naprawy uszkodzeń spowodowanych przez malware. Program jest przez to zdolny do przywrócenia komputera do poprzedniego stanu. Narzędzie to jest bardzo przydatne po ataku ransomware, ponieważ ten rodzaj cyberzagrożenia może zmieniać Rejestr Windows.

Reimage jest świetnym programem w tym, co robi. Bill Gordon, WeHateMalware.com

Program posiada trzy główne edycje: Windows, Mac oraz mobilną. Ostatnia z nich działa na systemie Android i można ją zdobyć za darmo,

Zalety Wady Podsumowanie
Naprawia uszkodzone pliki systemowe lub wpisy rejestru Nie zapewnia ochrony czasu rzeczywistego Reimage może być użyte jako narzędzie do usuwania malware oraz jako zestaw naprawczy
Naprawia główne błędy systemu Nie naprawia problemów związanych z innymi aplikacjami Jest to specjalne narzędzie zdolne do cofnięcia szków wywołanych przez wirusa bez resetowania komputera
Eliminuje bluescreeny Nie jest w stanie naprawić problemów sprzętowych
Podnosi wydajność komputera
Wykrywa i usuwa malware
Podnosi stabilność komputera
Posiada regularnie aktualizowaną bazę danych
O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach
Pliki
Software
Porównaj