Covid-19. Kwestie bezpieczeństwa online w trakcie kwarantanny: jak zarządzać swoją prywatnością

#ZostańWDomu Tech – Prywatny dostęp do Internetu VPN

Biorąc pod uwagę to, jak ewoluuje pandemia COVID-19, ludzi na całym świecie zachęca się do pozostania w domach wykorzystując hashtag #ZostańWDomu – niezależnie od tego czy są chorzy, czy nie. Te kampanie sprawiają, że ludzie spędzają więcej czasu online i są bardziej zainteresowani światem cyberbezpieczeństwa ze względu na przestępców działających w sieci oraz ich ingerencje . Z powodu tych przestępców, a także ich produktów, nawet praca i nauka w Internecie stają się ryzykowne .

Choć bycie poddanym kwarantannie wcale nie jest fajne, to spędzasz więcej czasu z osobami, które kochasz i masz w końcu czas, by obejrzeć wszystkie seriale Netflixa. Istnieje jednak wiele zagrożeń i problemów związanych z połączeniem i twoim bezpieczeństwem. Powstało wiele kampanii hakerów, które wycelowane są w usługi streamingu online, więc może skończyć się tym, że chcąc obejrzeć film narazisz się na korzystanie ze złośliwych stron.

Ponadto panika spowodowana sytuacją związaną z pandemią zachęca przestępców do wykorzystywania osób, które nie zwracają wystarczającej uwagi na szczegóły . Na szczęście, istnieje kilka narzędzi technologicznych, które mogą ułatwić ci życie w czasie, gdy jesteś zamknięty w domu i nie masz innej opcji niż tylko pozostać online. Prywatny dostęp do Internetu VPN lub PIA to jedno z nich. Oto jak działa.

Staying home during quarantine brings additional online privacy risks

Uczyń kwarantannę bardziej znośną dzięki usłudze VPN

VPN – lub wirtualna sieć prywatna – to narzędzie, które jest zazwyczaj używane z uwagi na prywatność i bezpieczeństwo, gdy jest się połączonym z Internetem. Zasada działania polega na tym, że usługa VPN wykorzystuje zdalne serwery, z którymi mogą łączyć się użytkownicy i zmieniać swój dedykowany adres IP na inny, z innej lokalizacji. To sprawia, że użytkownicy są praktycznie anonimowi i nie można ich zidentyfikować. Nikt, łącznie z rządem, twoim dostawcą usług internetowych czy też hakerami, nie jest w stanie dowiedzieć się co robisz w sieci, kiedy masz zmieniony adres IP .

Ponadto, po połączeniu się z serwerem VPN, twój ruch w Internecie jest natychmiastowo szyfrowany. Oznacza to, że stajesz się w 100% bezpieczny i chroniony przed hakerami i cyberatakami. W jaki sposób VPN może pomóc podczas kwarantanny związanej z koronawirusem?

Po pierwsze, biorąc pod uwagę, że wykorzystanie Internetu w tych dniach będzie wzrastało, wzrastać będzie również cyberprzestępczość. Już możemy zaobserwować wzrost ataków phishingowych, a nawet malware tworzone pod nazwą Coronavirus. A ponieważ większość twoich zakupów będzie dokonywana online, powinieneś upewnić się, że nie ma absolutnie żadnych szans na to, by ktoś uzyskał twoje dane bankowe, maile, hasła, zdjęcia lub jakiekolwiek inne wrażliwe dane.

Private Internet Access VPN

Ale to nie wszystko. Widzisz, gdy łączysz się z serwerem z innego kraju, wszystkie strony internetowe, na które wchodzisz, będą myśleć, że mieszkasz gdzieś indziej. To oznacza, że możesz uzyskać dostęp do mnóstwa bibliotek rozrywki z całego świata, łącząc się z różnymi serwerami i zmieniając swój adres IP. Pozwala to również obywatelom na uzyskanie wiadomości i innych informacji ukrywanych przed nimi przez rząd ich własnego kraju.

PIA oferuje rozszerzone opcje rozrywki podczas kwarantanny #ZostańWDomu

Widzisz, usługi streamingowe nie oferują tych samych treści we wszystkich państwach. Wynika to z praw autorskich. W większości przypadków jedna firma nie posiada globalnych praw do własności lub tytułu, chyba że są to ich własne treści. Na szczęście istnieje sposób na obejście tego ograniczenia.

Strony ze streamingiem wiedzą jakie treści mogą ci pokazać, opierając się na twoim adresie IP. Twoje IP jest oczywistą wskazówką odnośnie twojej lokalizacji. Ale ponieważ PIA zmienia twój adres IP na jakiś z innego miejsca, oznacza to, że będziesz w stanie obejść wszelkie geo-ograniczenia, które odtąd napotkasz .

Covid-19. Online safety issues during the quarantine: how to manage your privacy

Korzystając z Prywatnego dostępu do Internetu VPN, możesz uzyskać dostęp do całkowicie innych katalogów streamingowych na platformach takich jak Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, HBO Go, BBC iPlayer i innych. Możesz też nawet zacząć używać usług streamingowych, które nie zostały jeszcze uruchomione w twoim kraju, takich jak Disney Plus czy Apple TV+.

Wystarczy połączyć się z zagranicznym serwerem z poziomu aplikacji PIA. Upewnij się, że wybierasz serwer kraju, który posiada treści lub platformę streamingową, na których ci zależy. Uruchom stronę ze streamingiem i ciesz się wszystkimi treściami, które są zablokowane w twoim kraju.

A to nie wszystko, gdyż dużą część rozrywki online stanowią pliki do pobrania. PIA pozwala ci także na uzyskanie najszybszych możliwych prędkości pobierania. A ponieważ torrenting z prawnego punktu widzenia należy do szarej strefy, dzięki Prywatnemu dostępowi do Internetu, możesz stać się anonimowy i za każdym razem zachować prywatność przy pobieraniu plików.

Uzyskaj Private Internet Access

Dlaczego warto wybrać Prywatny dostęp do Internetu?

PIA jest jedną z najbardziej niezawodnych spośród istniejących usług VPN. Nigdy nie prowadzi żadnych rejestrów aktywności online użytkowników. Możesz więc mieć pewność, że zachowujesz całkowitą prywatność i nikt nie wie co robisz w sieci. Niezależnie od twoich umiejętności technicznych, Prywatny dostęp do Internetu PIA jest jedną z najprostszych w obsłudze aplikacji VPN. Aby się połączyć wystarczy jedno kliknięcie lub stuknięcie, a wszystkie twoje dane zostaną natychmiast zaszyfrowane.

Private connections due to VPN service

Co więcej, dzięki tylko jednej subskrypcji na Private Internet Access VPN, możesz podłączyć maksymalnie do 10 urządzeń jednocześnie. Będziesz więc w stanie zapewnić bezpieczeństwo i ochronę wszystkim swoim urządzeniom i odblokować treści streamingowe na dowolnym urządzeniu posiadającym ekran.

I na koniec, niczego nie ryzykujesz, ponieważ PIA oferuje także 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Jeżeli nie jesteś w 100% zadowolony z Prywatnego dostępu do Internetu PIA, masz 30 pełnych dni, aby poprosić o zwrot pieniędzy, a my ci je zwrócimy.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Gabriel E. Hall bada malware z pasji i pracuje z UsuńWirusa od ponad dekady.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach
Pliki
Software
Porównaj