BleepingComputer otrzymał pozew sądowy od Enigma Software za fałszywe oświadczenia

Żyjemy w czasach nowoczesnych, więc nie jest zaskoczeniem, że ludzie są świadomi istenienia programów spyware. Wiedzą oni również, jakie oprogramowanie jest im potrzebne, aby zapobiec programom, które należą do tej kategorii. Jednak znalezienie wiarygodnego programu anty-spyware może być trudnym zadaniem, ponieważ istnieją dziesiątki różnych programów oferowanych obecnie w Internecie. Jedną z rzeczy, która sprawia, że proces ten jest bardzo trudny są agresywne praktyki handlowe, które są aktywnie wykorzystywane do promowania konkretnych programów anty-spyware. Jeżeli szukałeś programu anty-spyware i w końcu wybrałeś Malwarebytes, to może to oznaczać, że padłeś ofiarą BleepingComputer i wprowadzających w błąd informacji, które są dostępne na tej stronie. Jeśli jesteś zainteresowany, aby wiedzieć, jak daleko mogą posunąć się współpracownicy Malwarebytes, aby zwiększyć swoje prowizje, czytaj dalej.

BleepingComputer is sued by Enigma Software for false claims

BleepingComputer (lub BC) został uruchomiony w 2004 roku jako strona wsparcia technicznego. Od tego czasu oferuje ona kilka programów anty-spyware, w tym Malwarebytes, Emsisoft, SuperAntiSpyware i Hitman Pro. Podczas gdy większość jej gości uważa, że ta strona jest prowadzona przez wolontariuszy, którzy pracują nad BleepingComputer bez zysku, rzeczywistość jest zupełnie inna. Każde pobranie z tej strony generuje prowizje dla swoich właścicieli.

Gdy Enigma Software przedstawiła SpyHunter, ludzie z BC stali się nieco zaniepokojeni. Program był z tej samej kategorii co Malwarebytes Anti-Malware, więc, po odkryciu, że popularność SpyHunter rośnie, zaczęli za pomocą różnych technik przekonywanie użytkowników, że jest to „nieuczciwy” produkt. W celu utrzymania wysokości swojej prowizji dopuścili się:

  • banowania użytkowników postujących pozytywne komentarze na temat SpyHunter na stronie BleepingComputer;
  • promowania ich ‘porównania’ SpyHunter, Malwarebytes, oraz Iobit bez prawidłowego przetestowania tego oprogramowania, oraz nazywania SpyHunter ‘szkodliwym’ produktem;
  • wysyłania mylących komentarzy o niebezpieczeństwie SpyHunter na forach związanych z bezpieczeństwem. Możesz znaleźć te komentarze wszędzie, w tym Yahoo Answers, Quora, Reddit, Facebook i wiele innych stron.

Wydaje się, że szklanka się przepełniła kiedy Enigma software postanowiła pozwać Bleeping Computer za nielegalną działalność. Poza tym, członkowie BM zostali poinformowani, że Bleeping będzie starał się bronić swojej „wolności słowa” tutaj. Najbardziej zabawne jest to, że oficjalnie proszą ludzi do finansowania ich obrony. Zanim prześlesz im swoje pieniądze, proszę poczekaj, aż sąd ujawni, ile Grinler i inni członkowie tej strony zarabiają na codzień. Może właśnie ta sprawa sądowa pomoże nam także dowiedzieć się więcej o stosunkach między Marcinem Kleczyńskim (Malwarebytes) i BC, i czy jest on świadomy tego, co BleepingComputer twierdzi o SpyHunter.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach
Pliki
Software
Porównaj