Czym jest 7.hta? Czy powinienem go usunąć?

7.hta – plik budzący wątpliwości wśród użytkowników komputerów

7.hta to plik powiązany z aplikacją TeamViewer. Niektóre z programów ochronnych wykrywają go jako potencjalnie niebezpiecznego – często jest to jednak fałszywy pozytywny wynik. Badacze malware mówią jednak, że plik ten może być powiązany z wirusem Amazon Assistant. Dlatego też, jeśli twój antywirus ostrzega o potencjalnym zagrożeniu, nie powinieneś tego przeoczyć – powinieneś natomiast sprawdzić plik skanerami online bądź innymi aplikacjami ochronnymi.

Podsumowanie
Nazwa 7.hta
Rodzaj HTA
System operacyjny Windows
Powiązane aplikacje TeamViewer
Powiązanie z malware Wirus Amazon Assistant
Stan Wymaga dokładniejszych badań. Potencjalnie niebezpieczny
Aby usunąć 7.hta, zainstaluj FortectIntego i uruchom pełny skan systemu

Pliki HTA są plikami wykonywalnymi różnych aplikacji Windows. Plik 7.hta nie jest jednak ważnym komponentem systemu operacyjnego. Plik ten jest wykorzystywany przez TeamViewer'a, by wyświetlać oferty promocyjne. Plik ten znajduje się zwykle w następującej lokalizacji:

C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Temp\TeamViewer\Version9\7.hta

Użytkownicy komputerów poinformowali także, że program Avast oznacza 7.hta jako szkodliwy. Program ten określa ten plik jako IDP.Generic i blokuje go na komputerze. W większości przypadków jednak, ostrzeżenie to jest fałszywe – program oznacza ten plik jako złośliwy z jakiegokolwiek powodu.

By poznać, czy plik 7.hta jest złośliwy czy nie, powinieneś zaktualizować twój program ochronny i uruchomić pełny skan systemu. Aktualizacje mogą naprawić problem z fałszywymi wykryciami. Jeśli alarm wciąż pozostaje na komputerze, powinieneś sprawdzić też inną aplikacją. Jeśli druga aplikacja także uznaje, że plik ten jest niebezpieczny – twój komputer serio może być zainfekowany.

Twórcy malware często wykorzystują nazwy różnych procesów, by ominąć zabezpieczenia i wykonywać złośliwą aktywność w tle. Dlatego też, jeśli podejrzewasz, że możesz mieć do czynienia z wirusem 7.hta, powinieneś zadbać o bezpieczeństwo komputera. Następujące objawy identyfikują zainfekowane urządzenie:

  • obniżona wydajność;
  • awarie i niedziałające programy;
  • pojawianie się różnych błędów Windows;
  • instalacja nieznanych aplikacji;
  • usunięte bądź zaszyfrowane pliki;
  • zwiększona liczba reklam, wyskakujących okienek i banerów;
  • przekierowania na podejrzane strony;

Specjaliści ostrzegają też, że ten plik może być powiązany z wirusem Amazon Assistant. Jeśli zauważyłeś więc zwiększoną liczbę reklam Amazon, ofert sklepowych i porównywarek cen, mogłeś zainfekować sobie komputer tym cyberszkodnikiem.

Wszystkie te oznaki wskazują, że potrzebne będzie usunięcie 7.hta. Nie powinieneś jednak usuwać tego pliku ręcznie – może być to komponent jednej ze złośliwych aplikacji. Jeśli usuniesz tylko ten plik, może pojawić się ponownie. Musisz więc usunąć całe cyberzagrożenie.

By sprawdzić bezpieczeństwo i całkowicie usunąć 7.hta, musisz skorzystać z programu anty-malware i przeprowadzić skan systemu. Narzędzia takie, jak FortectIntego mogą zidentyfikować, oczyścić i naprawic komputer po ataku wirusa.

Sposób, w jaki plik znalazł się w komputerze

Plik 7.hta może być powiązany z różnymi programami i aplikacjami. Dlatego też plik ten może znaleźć się w systemie z określoną aplikacją. W niektórych przypadkach, taka aplikacja jest bezpieczna i przydatna. Zdarzają się jednak też odwrotne przypadki.

Niektóre aplikacje mogą być potencjalnie niepożądane i mogą wniknąć do komputer bez Twojej wiedzy. Może to się zdarzyć, gdy instalujesz aplikacje z wykorzystaniem opcji Szybkiej/Zalecanej. Ustawienia te nie wyjawiają, jakie zewnętrzne aplikacje są dołączone do głównego programu.

By uniknąć instalacji niepożądanych aplikacji i podejrzanych plików, musisz skorzystać z instalacji Zaawansowanej/Własnej i odznaczyć wszystkie sugerowane aplikacje. Dodatkowo, musisz się upewnić, że korzystasz z zaufanych stron udostępniających pliki i czytasz wszystkie dołączone dokumenty.

Upewnij się, że rzeczywiście musisz usunąć plik 7.hta3

Nie powinieneś się śpieszyć z usuwaniem pliku 7.hta. Plik ten może być potrzebny określonemu programowi. Dlatego powinieneś sprawdzić plik skanerem online bądź programem anty-malware.

Jeśli plik jest złośliwy bądź potencjalnie niebezpieczny, będziesz w stanie usunąć 7.hta odpowiednią aplikacją. Nie zalecamy usuwać tego pliku ręcznie – malware wykorzystujące ten plik wymaga kompleksowej eliminacji. Dlatego też, po skanie systemu, wszystkie złośliwe komponenty zostaną usunięte z systemu.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach
Software
Porównaj