Skala niebezpieczeństwa:  
  (97/100)

Wirus Amazon. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Jake Doevan - -   Amazon trojan | Rodzaj: Trojany
12

Co robi dodatek wirus Amazon na twoim komputerze?

Amazon virus

Wirus Amazon jest niebezpieczną cyber infekcją, która jest używana przez cyber przestępców do nielegalnego pozyskiwania danych personalnych swoich ofiar. Jego typowym zachowaniem jest rozpowszechnianie się w formie maila pfishingowego, który informuje użytkownika o przedmiotach ze sklepu Amazon.com.

Po poinformowaniu użytkownika że potrzebuje wydrukować pocztową etykietę razem z numerem przesyłki aby dostać swoją paczkę ofiara musi otworzyć załączony dodatek do maila. Jednakże, nasi eksperci ostrzegają, że ten dodatek nie służy do tego aby poinformować użytkownika o większej liczbie detali o przedmiocie, którego nawet nie kupiłeś. Z łatwością może być wykorzystany do zbierania o tobie poufnych danych.

Proszę zawsze sprawdzać źródło, z którego dostajemy przesyłki przed otwarciem e-maila ze sklepu Amazon. Dodatkowo należy przeskanować swój komputer sprawdzonym programem antywirusowym aby upewnić się, że twój komputer został sprawdzony i na pewno nie jest zarażony wirusem Amazon.

W jaki sposób mogę się zarazić wirusem Amazon?

Jak już wspomnieliśmy, wirus Amazon polega na wyświetlaniu mylących maili, które starają się przechytrzyć ofiarę do ujawnienia swoich personalnych danych. Niektóre z nich informują o zamówienia paczki, którą właśnie zamówiono, inne mówią o kradzieży lub też dawno nieodwiedzanych kontach i zwracają się z prośbą o ich aktualizację.

Proszę zawsze ignorować tego typu maile jeżeli widzisz że nie zostały wysłane oficjalną drogą tj, przez pracowników Amazon. Jeżeli ściągnąłeś podejrzany załącznik do maila lub też wszedłeś na nieznany link oznacza to bardzo duże niebezpieczeństwo dla twojego komputera. Oznacza to że pewnie został on zainfekowany wirusem Amazon.

Jeżeli będzie przechowywany w systemie to może z łatwością nagrywać litery, które wpisujesz na klawiaturze czy też wykradać poufne dane bankowe. Aby skutecznie bronić się przed tego typu kradzieżami twoich danych powinieneś usunąć wirusa Amazon tak szybko jak to tylko możliwe

Jak mogę skutecznie usunąć wirusa Amazon?

Jeżeli sądzisz że twój komputer mógł zostać zainfekowany wirusem Amazon powinieneś przeskanować swój komputer sprawdzonym programem antywirusowym, wysoce polecamy do tego celu programy takie jak Reimage czy też Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia wirus Amazon zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania wirus Amazon. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Amazon:

Usuń Amazon korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Amazon

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Amazon.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Amazon korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Amazon. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Amazon

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Amazon i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus lub Malwarebytes Anti Malware

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-amazon-virus.html

Poradniki w innych językach