Skala niebezpieczeństwa:  
  (25/100)

Usuń wirusa „Congratulations Dear Amazon User” (fake) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Wyskakujące okienko z „Congratulations Amazon User” wróciło na chwilę przed 2018 rokiem

Wirus "Congratulations Amazon User"

„Congratulations Amazon User” jest fałszywym powiadomieniem wykorzystywanym do kradzieży osobistych informacji użytkowników. Zanim uwierzysz, że otrzymałeś prezent od Amazona, sprawdź kilka razy nazwę domeny powiązanej z tym okienkiem.

Technicznie, wirus „Congratulations Amazon.com User” jest oszustwem internetowym atakującym komputery zainfekowane programami adware. Te programy mocno korzystające z reklam grają ważną rolę w implementacji tego kłamu, przekierowując użytkowników na złośliwą domenę, na której wyświetlana jest fałszywe okienko Amazona.

Użytkownicy często nabierają się na okienko „Congratulations Amazon User”, gdyż wykorzystuje ono rozmaite cechy powiązane ze stylem serwisu Amazon. Posiada nawet logo firmy na górze, co jeszcze bardziej podnosi wrażenie wiarygodności. Takie zwodnicze techniki nie są nowe i już zostały nie raz wykorzystane w oszustwach mailowych typu „Paczka nie została dostarczona”.

Niestety, wciąż istnieje wielu użytkowników, którzy nabierają się na takie sztuczki i zamiast usunąć oszustwo „Congratulations Amazon User”, nieświadomie infekują komputer dodatkowym malware czy ujawniają dane osobiste niezaufanym stronom trzecim. Adware ten może znaleźć się w każdym kraju, np Francji, Niemczech czy Hiszpanii – wszyscy powinni zachować ostrożność, by nie zainfekować swojego sprzętu.

Ilustracja przedstawiająca wirusa adware "Congratulations Amazon User"Powyżej znajduje się okienko "Congratulations Amazon User" wygenerowane przez złośliwy program adware. Zapamiętaj jego wygląd i postaraj się go unikać.

Więcej szczegółów o oszustwie

Zwykle pełna treść wiadomości wirusa „Congratulations Amazon User” wygląda następująco:

Congratulations Amazon User, you have (1) Amazon Gift reserved!
Every Thursday we choose 10 lucky users randomly from to receive 1 FREE gift from Amazon. This is our way to thank you for your continuous support for our products and services.
You can choose a PlayStation 4, $1000 Amazon Gift Card, or iPhone 7 plus.
To win all you need to do is to answer the following 4 questions.
Note: 10 randomly chosen users got this invitation and there are only a few prizes left.
You have 1 minute and 36 seconds to answer the following questions before we give the prizes to another lucky user. Good Luck!
Question 1 of 4:
Who founded Amazon?
Sergey Brin and Larry Page / Jeff Bezos / Steve Jobs

Powinieneś pamiętać, że ani Amazon, ani żaden inny sklep internetowy NIE BĘDZIE informował o loteriach na losowych stronach internetowych. Jeśli zobaczysz takie okienka na ekranie, najpewniej jesteś na celowniku oszustów.

Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, jest wyjście z oszukańczej strony lub natychmiastowe zamknięcie złośliwego okienka. Zalecamy też zatrzymać działanie przeglądarki, ponieważ przycisk zamknięcia takiej reklamy może ukrywać linki do kolejnych złośliwych stron i kliknięcie na niego może wywołać kolejne niechciane przekierowania.

Po wyjściu z przeglądarki, powinieneś uruchomić program ochronny, by przeskanować komputer i automatycznie wyeliminować adware i inne śmieci. Do efektywnego czyszczenia systemu zalecamy program ReimageIntego.

Nowa wersja oszustwa – Amazon Gift Card

Poinformowano nas o nowym oszustwie rozprzestrzeniającym się po sieci i wykorzystującym nazwę Amazon. Pojawia się ono przy przekierowaniu na Bigbrandgiftcards.com bądź na podobną niebezpieczną stronę i mówi o ankiecie kwalifikującej do konkursu, w którym można wygrać kartę podarunkową Amazon o wartości 1000$. Oczywiście, ankieta jest kolejnym oszustwem, wykorzystywanym do wyłudzania pieniędzy i informacji.

Strony, na które możesz być przekierowany przez oszustwo Karty Podarunkowej Amazona i podobne to między innymi Surveystarz.com, Gift-sale.stream, Bigbrandgiftcards.com, offers.boumio.com czy też Worldtradereklama.ru. Upewnij się, że będziesz się trzymać od nich z daleka i nigdy nie podzielisz się informacjami o sobie bez wiedzy, z kim masz do czynienia. By usunąć ów oszustwo, powinieneś wykonać pełny skan systemu oprogramowaniem ochronnym.

Rozpoznawanie fałszywych reklam i oszustw:

Fałszywe wiadomości typu “Congratulations Amazon User” bądź „$1000 Amazon Gift Card” są łatwe do zauważenia i nie zawsze informują o infekcji adware. Możesz natrafić na takie złośliwe okienko podczas przeglądania stron z nielegalną zawartością bądź też serwisów streamingowych.

Jeśli te powiadomienia są generowane rzez adware, nie zobaczysz ich tylko raz. Będą one regularnie się Tobie przypominać.

Zauważysz też inne reklamy w formie banerów, audio czy wideo, zajmujące miejsce na odwiedzanych stronach. Na koniec, przeglądarka znacznie spowolni ładowanie stron, a nawet będzie w stanie się zawiesić. Są to oznaki infekcji powiązanej z oszustwem „Congratulations Amazon User”.

Usuwanie reklam „Congratulations Amazon User”

Najlepszą taktyką, jaką możesz zastosować, jeśli chcesz usunąć z powodzeniem wirusa „Congratulations Amazon User” jest skan systemu profesjonalnym antywirusem. Reklamy są aktywowane rzez nieznany program adware – ręczne jego znalezienie będzie bardzo czasochłonne.

Aby usunąć oszustwo „Congratulations Amazon User” z iPhone’a lub iPada, musisz przeskanować urządzenie mobilnym programem ochronnym. W takim wypadku możesz skorzystać z ReimageIntego, wersji na Maca. Oczywiście, możesz też przejrzeć ostatnio instalowane aplikacje i odinstalować wszystkie podejrzane wpisy.

Jeśli jednak jesteś w sytuacji, w której nie możesz usunąć wirusa „Congratulations Amazon User” automatycznie, zalecamy sprawdzenie poradnika przygotowanego przez naszych ekspertów znajdującego się na końcu artykułu oraz ostrożne ukończenie wymienionych kroków.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Wirus "Congratulations Amazon User" snapshot
Wirus "Congratulations Amazon User" snapshotWirus "Congratulations Amazon User" snapshot
Wirus "Congratulations Amazon User" snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa „Congratulations Dear Amazon User”:

Usuń „Congratulations Dear Amazon User” z rodziny systemu Windows

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa z systemu Windows znajduje się poniżej:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj „Congratulations Dear Amazon User” oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj „Congratulations Dear Amazon User” lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń „Congratulations Dear Amazon User” z systemu Mac OS X

Żeby pozbyć się oszustwa „Congratulations Amazon.com User” z Maca, musisz znaleźć aplikacje wyglądające na podejrzane. Upewnij się, że odinstalujesz je, by pozbyć się zwodniczych powiadomień i przekierowań.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nim„Congratulations Dear Amazon User” czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń „Congratulations Dear Amazon User” z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj „Congratulations Dear Amazon User” oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania „Congratulations Dear Amazon User”. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa „Congratulations Dear Amazon User” z Microsoft Edge

Aby wyeliminować malware powiązane z tym oszustwem, będziesz musiał zresetować przeglądarkę. Skorzystaj z tej instrukcji, by kompletnie zresetować MS Edge:

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to „Congratulations Dear Amazon User” powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń „Congratulations Dear Amazon User” z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz „Congratulations Dear Amazon User” oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie „Congratulations Dear Amazon User”. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń „Congratulations Dear Amazon User” z Google Chrome

By ukończyć usuwanie niepożądanych aplikacji, zresetuj przeglądarkę i cofnij zmieną ustawień zmodyfikowanych podczas pobytu wirusa w komputerze. W Google Chrome reset wykonuje się w następujący sposób:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz „Congratulations Dear Amazon User” oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie „Congratulations Dear Amazon User”. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń „Congratulations Dear Amazon User” z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj „Congratulations Dear Amazon User” i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania „Congratulations Dear Amazon User”. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-congratulations-amazon-user-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: „Congratulations Dear Amazon User” virus