Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Amazon 1Button App (Instrukcj usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Czy Amazon 1Button App jest aplikacją godną zaufania?

Amazon 1Button App

Wirus Amazon 1Button App, znany także jako The Amazon Browser Bar, jest pozornie przydatną aplikacją, która oferuje ludziom informowanie na bieżąco o najnowszych ofertach sklepów internetowych i zniżkach, udostępnianie narzędzi do tworzenia list życzeń i obiecuje kilka innych praktycznych funkcji. Jednak eksperci bezpieczeństwa zakwalifikowali ją jako potencjalnie niechciany program (PUP), a dokładniej, uważają, że jest to program typu adware.

Ta aplikacja uzyskała taki tytuł z kilku powodów. Przede wszystkim często używa innych darmowych programów do infiltracji komputerów bez pytania o zgodę użytkowników bezpośrednio. Przez ponad rok, ta podejrzana aplikacja została zaprogramowana w kompatybilności tylko z Internet Explorer. Jednak w chwili pisania tego tekstu, nie są już nowością raporty o porwanie przez Amazon 1button App Google Chrome, Mozilla Firefox i również przeglądarek Safari.

Na domiar złego, to nawet wydaje się być dostosowana do smartfonów, tabletów i może pracować zarówno na Windows jak i Mac OS. Kiedy zostanie zainstalowana, uruchamia proces AmazonBrowserBar.3.0.dll w Menedżerze zadań Windows, a może dodatkowo zainstalować chaotyczne dodatki, rozszerzenia przeglądarki lub paski narzędzi na każdej z zainfekowanych przeglądarek.

Większość z tych programów jest bezużyteczna i przeznaczona wyłącznie do celów monitorowania wzorców przeglądania i zbierajania danych nieosobowych. Ta informacja jest potrzebna, by adware mogło generować ukierunkowane reklamy. W szczególności, reklamy aplikacji Amazon 1button będą miały związek w nagłówkach i kontekście do ostatnio odwiedzonych stron internetowych, przeglądanych witryn oraz informacji wyszukiwanych za pośrednictwem wyszukiwarek.

Co więcej, te reklamy będą pojawiać się w dużych ilościach i ścigać cię wszędzie. Bądź ostrożny, nie klikaj na nie, jeśli nie chcesz skończyć na niektórych witrynach o złej reputacji. Poza tym, zebrane informacje mogą być łatwo udostępniane innym osobom trzecim, ponieważ Warunki Użytkowania aplikacji po prostu nie stanowią inaczej. Z tego powodu same usunięcie Amazon 1button App nawet nie powinno być kwestionowane.

Amazon 1Button App

Warto też wspomnieć, że niektórzy ludzie donoszą o problemach z przekierowaniami Amazon 1button App. Nawet jeśli to adware może dostarczyć Ci spersonalizowane reklamy, może rzeczywiście doprowadzić cię do zupełnie niepowiązanych stron internetowych.

Na przykład reklama, która oferuje dobrą ofertę na nowy samochód może wysłać cię do hazardu lub podejrzanego miejsca pobierania oprogramowania.

Upewnij się, że natychmiast opuścisz taką domenę i uruchomisz skanowanie komputera za pomocą renomowanego oprogramowania antywirusowego. Ignoruj przekierowania i nie ulegaj żadnym transakcjom on-line, które możesz być oferowany, bo może skończyć się to bardzo nieprzyjemnie. Można nawet znaleźć jakiegoś szkodnika na swoim komputerze!

Mimo tych wszystkich faktów, malware Amazon App 1button jest jeszcze częściowo uzasadnionym programem, który może wydawać się bardzo przydatnym dla niektórych ludzi.

Niemniej jednak, należy dokładnie zważyć na fakt, że program ten jest zwykle rozprowadzany wraz z innymi potencjalnie niechcianymi programami, takimi jak KMPlayer, Movie Wizard, MixVideoPlayer, Local Temperature i wiele innych. W przypadku, gdy masz go już zainstalowanego wraz z innym darmowym lub potencjalnie niechcianym programem, usuń aplikację Amazon 1button bez żadnych opóźnień.

Jeśli komputer uruchamia Windows, zalecamy użycie ReimageIntego, który zawsze wykazywał bardzo dobre wyniki w radzeniu sobie z problemami natury PUP. Jeśli używasz Mac OS, spróbuj zastosować SpyHunter 5Combo Cleaner.

Co powinienem robić by zablokować dostęp tej aplikacji do mojego komputera?

Możesz zacząć otrzymywać reklamy od Amazon 1Button App, czy tego chcesz, czy nie. To dlatego, że ta aplikacja jest zazwyczaj dystrybuowana za pośrednictwem legalnego freeware i shareware lub jako dodatek do innych potencjalnie niechcianych programów.

W celu wykrycia i rezygnacji z Amazon 1button App oraz innych dodatkowych składników, które mogą być dodawane do pobranego pakietu oprogramowania, należy wybrać opcję „Zaawansowanej” lub „Niestandardowej” metody instalacji i sprawdzić wszystko krok po kroku.

NIE należy klikać przycisku „Dalej”, jeśli nie jesteś w stu procentach pewien, z jakimi warunkami się zgadzasz. W przeciwnym razie, można zaakceptować Amazon 1button App i jego odpowiedniki bez zamiaru ich instalacji.

Nawiasem mówiąc, zawsze zalecamy ludziom czytanie EULA, Polityki prywatności oraz wszelkich innych informacji, które uda Ci się znaleźć na temat wybranego programu, ponieważ może to pomóc ci zdecydować, czy jest to wiarygodne oprogramowanie, czy też nie.

Sugestie usuwania Amazon 1Button App:

W przypadku, gdy dałeś się już nabrać na zainstalowanie wirusa Amazon 1button App, masz dwie opcje. Możesz albo postępować zgodnie z instrukcjami, które są podane na końcu artykułu i usunąć infekcją ręcznie lub możesz zatrudnić jedno z narzędzi antywirusowych proponowanych poniżej, aby usunąć Amazon 1button App z komputera automatycznie.

Obie opcje mają swoje wady i zalety, ale jeśli szukasz dokładnego oczyszczenia systemu, zdecydowanie sugerujemy trzymanie się tej drugiej opcji.

Jest to z tego powodu, że podręcznik usuwania ręcznego Amazon 1button App nie ujawnia ani nie pozwala usunąć wszelkich innych niepotrzebnych plików lub programów, które mogą być wprowadzone na komputer oprócz Amazon 1button App. Tylko pełne skanowanie systemu przy użyciu zaktualizowanego narzędzia antywirusowego utrzyma pełny porządek.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Amazon 1Button App:

Usuń Amazon 1Button App z rodziny systemu Windows

Pozbywanie się Amazon 1Button App lub innego potencjalnie niepożądanego programu ręcznie jest zawsze ryzykowne, ponieważ może pozostawić niektóre składniki wirusa na komputerze bez echa. Tak więc, jeśli masz możliwość, należy przeskanować komputer za pomocą renomowanego oprogramowania antywirusowego. Jeśli nie masz takiej możliwości, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Amazon 1Button App oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Amazon 1Button App lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Amazon 1Button App z systemu Mac OS X

Amazon 1Button App jest zakażeniem, które nie tylko atakuje system operacyjny Windows, jak większość PUP, ale może pojawić się również na Mac OS X. Jeśli jest to również przypadek z twoim urządzeniem, nie wahaj się, aby przeskanować go za pomocą profesjonalnego skanera antywirusowego. Jeśli nie masz możliwości, aby to zrobić, możesz spróbować wyeliminować wirusa przy użyciu instrukcji przedstawionej poniżej.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimAmazon 1Button App czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Amazon 1Button App z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Amazon 1Button App oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Amazon 1Button App. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Amazon 1Button App z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Amazon 1Button App powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Amazon 1Button App z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Amazon 1Button App oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Amazon 1Button App. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Amazon 1Button App z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Amazon 1Button App oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Amazon 1Button App. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Amazon 1Button App z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Amazon 1Button App i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Amazon 1Button App. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Amazon 1Button App i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach