20% loginów z Microsoftu zostało skradzionych przez hackerów – Używaj innego hasła dla każdego konta.

20% of Microsoft Logins Stolen by Hackers – Use Different Password For Every AccountNie jest nowością, iż w celu najlepszej ochrony używa się różnych haseł dla każdego konta. Dzisiejszy dzień udowodnił nam – nawet najlepsze firmy mogą zostać shackowane. Nie dopuśćcie do tego, aby hacker przejął kontrole nad wszystkimi kontami.

Konta Windows Live ID zostały zagrożone przez hackerów. Prawie 20% loginów zostało przez nich skradzione. Loginy należały do serwisów takich jak: Hotmail, Messanger oraz SkyDrive. Jednakże dwadzieścia procent jest to wielka liczba. Jeśli wziąć pod uwagę to, iż ludzie mają tendencje do używania takich samych haseł na różnych stronach in
Hackerzy nie śpią – jeśli znajdą dane konta na jednej stronie, spróbują również użyć tych samych loginów i haseł do wszystkich innych kont w systemie, aby znaleźć dane możliwe do kradzieży.ternetowych oraz kontach to liczba możliwych strat znacznie wzrasta.

Włamanie się do konta pocztowego, może oznaczać przejecie kontroli przez hackera praktycznie wszędzie, gdyż wiele haseł jest zapisanych właśnie w mailach.

Puenta z tego wszystkiego – NIE UŻYWAJ TYCH SAMYCH HASEŁ DO RÓŻNYCH KONT. Wszyscy wiemy, że ciężko jest zapamiętać wiele haseł; jednakże jest dużo managerów haseł, które Ci w tym pomogą – zapisują wszystkie hasła kiedy się rejestrujesz, wtedy nie masz powodu do użycia tego samego hasła kolejny raz oraz kolejny..

Istnieje dobra strona, która umożliwia sprawdzenie czy Twój login nie został shackowany: shouldichangemypassword.com. Jeśli znajdziesz tam swój email, oznacza to, że musisz zmienić swoje wszystkie hasła!

Przeczytaj także w innych językach
Pliki
Software
Porównaj