Skala niebezpieczeństwa:  
  (20/100)

Wirus o nazwie Delta Search znany też jako Dealta-search.com, jest bardzo popularnym wirusem, który zdąrzył zadomowić się już na wielu komputerach na całym świecie, cały czas poszerza krąg swego działania, nawet w tej chwili nawet kilkanaście komputerów może być infekowanych tym wirusem. Wirus został zakwalifikowany do grona robaków przeglądarkowych, jego działanie opiera się na zmianie ustawień komputera oraz przeglądarki tak szybko jak tylko zadomowi się na komputerze swojej ofiary, przekierowuje ruch w sieci na stronę delta-search.com aby sztucznie zawyżyć jej popularność. W celu zmuszenia użytkownika do wejścia na tą stronę niezgodnie z jego wolą Delta Search zmienia ustawienia DNS komputera, zmienia ustawienia domyślnej wyszukiwarki internetowej oraz ustawienia strony. Można powiedzieć, że wirus infekuje wszystkie bardziej znane, liczące się przeglądarki (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome) które są zainstalowane na komputerze użytkownika i sprawia że jedyną dostępną wyszukiwarką jest delta-search. Może ci się wydawać, że ta wyszukiwarka jest jak każda inna, jednakże nie polecamy jej ze względu na śledzenie twoich wyszukiwać i przekłamania dotyczące wyników wyszukiwania.

Jak mogę się zarazić wirusem delta search?

Wirus Delta Search jest rozpowszechniany podobnie do innych cyber infekcji. Możesz ściągnąć to zagrożenie przypadkiem, razem z programem typu freeware albo shareware, albo po prostu odwiedzić niebezpieczną stronę. Jednakże, powinieneś wiedzieć że oprogramowanie malware, albo fałszywe oprogramowanie anty-szpiegujące także może zainstalować takiego robaka na twoim komputerze dlatego też zawsze polecamy manualne metody usuwanie wirusów. Od kiedy Delta Search infekuje system zmienia istniejące ustawienia. Typowym zachowaniem jest modyfikacja ustawień połączenia z internetem, strony domowej i głównej wyszukiwarki. Jeśli zdarzyło ci się zauważyć zmiany które nadeszły na komputerze, wkurzają cię ciągłe przekierowania powinieneś przeskanować swój komputer pod kątem wyszukania wirusa delta search. Zrób to już teraz, im dłużej czekasz tym bardziej twój komputer jest narażony i tym większe prawdopodobieństwo że złapiesz jakąś poważniejszą infekcję.

Jak usunąć wirusa delta-search?

Jeśli myślisz że twój komputer może być zarażony wirusem Delta Search sprawdź swój komputer uaktualnionym programem antyszpiegowskim. W tym celu polecamy przeprowadzenie pełnego skanu za pomocą programu SpyHunter i usunięcie wszystkiego co wykryje. Dodatkowo należy usunąć Delta Search z komputer w panelu sterowania z listy „dodaj usun programy” W tym celu kliknij menu Start, przejdź do menu Panel Sterowania przejdź do menu dodaj/usun programy, wybierz program delta search i wybierz uninstall. Jeśli zobaczysz toolbar delta search na liście usuń go także i dodatkowo należy go usunąć z poziomu przeglądarki

Instrukcja automatycznego usuwania wirusa Delta Search

Możesz usunąć Delta Search automatycznie korzystając z jednego z tych programów: SpyHunter, STOPzilla, Malwarebytes Anti Malware. Polecamy te aplikacje, ponieważ mogą one łatwo usunąć potencjalnie niechciane programy i wirusy ze wszystkich twoich plików i wpisów w rejestrze, które są z nimi związane.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania
Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Delta Search virus zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
poradnik usuwania Delta Search virus Gwarantujemy
zadowolenie
Download
poradnik usuwania Delta Search virus
Program jest kompatybilny z Microsoft Program jest kompatybilny z OS X
Aby usunąć Delta Search virus, zalecamy użycie SpyHunter Webroot SecureAnywhere AntiVirus. Upewnij się, że program wykrywa pasożyta w swojej obecnej wersji, instalując darmową wersję testową.
więcej niż 40.000.000 pobrań!

Alternatywne oprogramowanie

STOPzilla
Przetestowaliśmy program STOPzilla jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Delta Search virus (2014-09-24)
Malwarebytes Anti Malware
Przetestowaliśmy program Malwarebytes Anti Malware jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Delta Search virus (2014-09-24)
XoftSpy AntiVirus Pro
Przetestowaliśmy program XoftSpy AntiVirus Pro jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Delta Search virus (2014-09-24)
Defender Pro Ultimate Security Suite
Przetestowaliśmy program Defender Pro Ultimate Security Suite jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Delta Search virus (2014-09-24)

Delta Search virus snapshot

Delta Search virus snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Delta Search

Krok 1

Odinstaluj Delta Search oraz powiązane programy

Windows Mac OS X Krok 2
Windows 7 / Vista / XP
 • Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs).
Windows 8
 • Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program.
Odinstaluj Delta Search oraz powiązane programy
 • W tym miejscu, poszukaj Delta Search lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 • Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany.
Windows Mac OS X Krok 2

Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications.

Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimDelta Search czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash.

Krok 2

Usuń Delta Search ze skrótu Windows

Krok 3
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties.
 • Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Krok 3

Usuń Delta Search z każdej ze swoich przeglądarek internetowych

Internet Explorer Mozilla Firefox Google Chrome Safari Krok 4
Usuń niebezpieczne dodatki
 • Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons.
 • Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Delta Search oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable:
Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
 • Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 • W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany.
Zresetuj Internet Explorer
 • Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 • W tym miejscu zaznacz Reset.
 • Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Delta Search.
Internet Explorer Mozilla Firefox Google Chrome Safari Krok 4
Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
 • Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions.
 • W tym miejscu zaznacz Delta Search oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy.
Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
 • Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 • W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 • Kliknij na OK by zapisać zmiany.
Zresetuj Mozilla Firefox
 • Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information.
 • Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Delta Search.
Internet Explorer Mozilla Firefox Google Chrome Safari Krok 4
Usuń szkodliwe pluginy
 • Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions.
 • W tym miejscu, zaznacz Delta Search oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy.
Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
 • Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 • W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages.
 • Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową.
 • Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search.
 • Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny.
Zresetuj Google Chrome
 • Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 • Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings.
 • Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Delta Search.
Internet Explorer Mozilla Firefox Google Chrome Safari Krok 4
Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
 • Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences.
 • Tutaj wybierz Extentions i poszukaj Delta Search i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich.
Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
 • Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 • Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Delta Search to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony.
Zresetuj Safari
 • Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari....
 • Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Delta Search.

Krok 4

Dokoncz usuwanie wirusa Delta Search

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Delta Search i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze, aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: SpyHunter, STOPzilla lub Malwarebytes Anti Malware.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Poradniki w innych językach • gupi delte jak usunonc

  tempy delte dziwki jego wymysliły jeszcze wirusa złapie jak usunonc tebo sk********a

 • dżuma

  W zyciu nie widziałem tak niechcianego dodatku , który zainstalował się po ,, Cichu ” bez mojej zgody namoim laptopie.
  Żeby się go pozbyć z google chrome usunąłem z dodaj/usuń programy {nic nie pomogło } i dopiero usunąłem całą przeglądarkę google chrome i mam spokój. obecnie i na razie korzystam z IE 9

Polub nas na Facebooku
aktualności
Wirusy
Wiadomości w prasie komputerowej