Skala niebezpieczeństwa:  
  (50/100)

Usuń wirusa Youtube (Darmowy poradnik) - Instrukcj usuwania

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Malware

Wirus na YouTube robi się coraz bardziej przekonujący

Przedstawienie uszkodzonej strony Youtube

Definicja „wirus YouTube” odnosi się do różnych rodzajów malware korzystających z nazwy sieci publokowania wideo w ten czy inny sposób. Zwróćmy uwagę na to, że oficjalna strona YouTube nie jest powiązana z tymi wirusami w żaden sposób. Zwykle, użytkownicy stykają się z identycznymi, lecz podrobionymi stronami YouTube. Poza tym fenomenem istnieje też kilka innych malware wykorzystujących autorytet serwisu:

 • Adware
 • Blokady pulpitu (fałszywe ransmware)
 • Fałszywe aktualizacja Flash Playera podszywające się pod witryny YouTube
 • infekcje przekierowujące przeglądarki

Zauważ, że oficjalna strona zawiera ozpoczęcie HTTPS, nie pyta się o aktualizację Flash Playera lub instalację jakichkolwiek dodatkowych kodeków. Jeśli jesteś przekonany, że jesteś na złej wersji domeny YouTube, usuń wirusa. ReimageIntego lub Malwarebytes mogą Tobie w tym pomóc. Zanim jednak przejdziemy do sposobów eliminacji wirusa, pozwól nam na przejrzenie dominujących przypadków YouTube'owego malware.

Adware czai się wśród fałszywych stron YouTube

Możliwe że najefektywniejsze przykłady prezentujące ten rodzaj wirusa to wirusy wiadomości Facebooka oraz wirusy wideo. Bez względu na to, że wirus powraca każdego roku, społeczność wirtualna wciąż się nie nauczyła.

W obu przypadkach, podrobiony link wideo jest rozprowadzany po społeczności Facebookowej. By przekonać łtwowiernych użytkowników do otwarcia pliku, wiadomość zawiera komentarz „[imię adresata] wideo”. Ostatnie przypadki oszustwa dołączają też zdjęcie profilowe adresata.

Co więcej, po kliknięciu na link wskazujący na losową stronę lub nawet na YouTube, użytkownicy kierowani są na fałszywą witrynę YouTube'a. By odtworzyć wideo, użytkownicy muszą włączyć okreslone rozszerzenie lub pobrać kodek. Niektóre przypadki malware proszą ofiary o instalację szemranych aplikacji. Takie akcje mogą poskutkować pobraniem adware na system operacyjny, a nawet ściągnąć na niego dużo bardziej wyszukane, wirtualne zło.

Youtube ransomware?

Jakkolwiek to niedorzecznie brzmi, istnieją przypadki rzeczonego ransomware YouTube. Na przykład, w czerwcu 2017 roku, zauważono blokadę pulpitu podająca się za YouTube'owy krypto-malware. Przeraziło to użytkowników, którzy naruszyli regulaminy serwisu.

By odzyskć dostęp do strony oraz do sprzętu, użytkownicy mieli wprowadzić specjalny kod. Na szczęście, eksperci znaleźli to hasło – law725. Co więcej, zagrożenie okazało się zwykłym dowcipem,  nie złośliwym wirusem. Z powodu popularności oficjalnej domeny, nie powinno się wykluczać jednak szansy na powstanie prawdziwego ransomware tego typu. Przykłady wirusa YoutubeWirus na Youtube atakuje społeczność wirtualną na nowe sposoby.

Fałszywe okienka Flash Player

Obecnie jest to najpowszechniejsza odmiana wirusa YouTube. Istnieje wiele odmian wirusa, w których użytkownicy trafiają na wiadomość domagającą się aktualizacji Flash Playera, by odtworzyć film znajdujący się na stronie.

Niestety, z powodu perswazywnego wyglądu takich alarmów, łatwowierni użytkownicy instalują fałszywą łatkę tylko po to, by odkryć obecność frustrującego adware, trojana kradnącego dane, a nawet prawdziwego krypto-malware. Pamiętaj, że system poinformuje o Flash Playerze wymagającym aktualizacji tylko i wyłącznie po zalogowaniu się do komputera.

Oszukany YouTube

Każda popularna witryna ma swojego złego bliźniaka – YouTube nie jest w tym wyjątkiem. Twórcy malware stworzyli tuziny stron bazujących na prostym triku – błędzie w słowie „youtube.” Ponieważ użytkownicy często mylą nazwę domeny, często też lądują na stronach phishingowych.

Mogą one też instalować wątpliwe rozszerzenia. Innymi słowy, takie strony mogą być rajem dla ukrytych kopaczy kryptowaluty. Nie są one widoczne dla innych użytkowników. Podczas, gdy oglądają oni wideo na fałszywej witrynie, kopacze malware wydobywają bitcoiny i inną krypto-walutę. W skrócie, z ich powodu możesz zauważyć, że strona pobiera ogromną liczbę zasobów komputera.

W takim wypadku musisz dokonać eliminacji wirusa YouTube tak szybko, jak to możliwe. By uniknąć trafiania na kopaczy krypto-waluty, zainstaluj wtyczkę anty-minerską, na przykład AdBlockNo Coin lub jakąkolwiek inną. Wybierz jednak mądrze, gdyż istnieją też podrobione wersje podanych rozszerzeń.

Trendy dystrybucji malware się zmieniają

W zależności od rodzaju wirusa Youtube różnią się sposoby zapobiegania i eliminacji. Aby uniknąć malware czy też złośliwego przekierowania wirusa YouTube, upewnij się, że nie zainstalujesz żadnej aktualizacji oprogramowania z przypadkowej strony.

Jeśli chodzi o wirusa wiadomości Facebooka, nie klikaj na linki wideo ani nie pobieraj obrazka podobno wysłanego przez znajomego. Spytaj się nadawcy na temat zawartości wysłanej wiadomości. Zauważ, że poprawny link często generuje obrazek przedstawiający zawartość filmu.

Jeśli przez przypadek pomyliłeś nazwę Youtube i znalazłeś się na dziwnie wyglądającej stronie, wyjdź z niej natychmiast i przeskanuj przeglądarkę. Powinieneś także zaktualizować swoją aplikację, jako że exploity, atakujące podatne na to funkcje przeglądarki, mogą także zasypać Cię fałszywymi wyskakującymi okienkami YouTube'a.

Kluczowe metody eliminacji wirusa YouTube

Czy zmagasz się z wirusem przekierowań YouTube, czy też dostałeś isę na podrobioną stronę, przeskanuj przeglądakę i komputer z pomocą programu anty-malware. Zaktualizuj go przez skanem. Automatyczne usunięcie wirusa YouTube też jest zalecane w wypadku blokad ekranu.

By odzyskać dostęp do najważniejszych funkcji systemu, wciśnij ALT+F4. Następnie uruchom komputer w Trybie Awaryjnym, jeśli potrzebne, i powtórz procedurę skanowania. Na koniec, warto zresetować ustawienia przeglądarki. Te działania usuną skrypty wirusa YouTube, jego ciasteczka oraz inne komponenty sieciowe. Zwróć uwagę, że YouTube'owe malware atakuje każdego użytkownika – bez względu na to, czy jesteś Anglikiem, Portugalczykiem czy Chińczykiem.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Youtube:

Usuń Youtube z rodziny systemu Windows

Wirusy YouTube szukają w e wszystkich przeglądarkach funkcji podatnych na atak.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Youtube oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Youtube lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Youtube ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Youtube z systemu Mac OS X

Użytkownicy Mac OS także powinni uważać na atak YouTube'owego malware, gdyż twórcy takich wirusów zaczynają coraz mocniej kierować się w ich stronę.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimYoutube czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Youtube z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Youtube oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Youtube. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Youtube z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Youtube powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Youtube z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Youtube oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Youtube. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Youtube z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Youtube oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Youtube. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Youtube z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Youtube i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Youtube to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Youtube. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-youtube-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Youtube virus