Usuń wirusa Facebook “hahaha”

Instrukcja usuwania wirusa Facebook “hahaha”

Czym jest Wirus Facebookowy “hahaha”?

Facebookowy wirus “hahaha” jest złośliwym oprogramowaniem, które rozprzestrzenia się za pośrednictwem wiadomości prywatnej na serwisie Facebook. Podobnie jak w innych wersjach wirusów Facebooka, rozprzestrzenia się wokoło przez oszukiwanie ludzi w kliknięcia na link i pobierania Copy_0027.Zip, Pictr_357.Zip, Image0905.Zip i innych szkodliwych plików na swoje komputery. Zachęca on ofiary do ściągnięcia tych plików za pomocą skomplikowanej wiadomości, która jest zatytułowana „hahaha”. Tak szybko, jak każdy z wyżej wymienionych plików zip zostnaie pobierany, uruchamiany jest plik o rozszerzeniu JAR i złośliwe oprogramowanie rozpoczyna swoją działalność. Uważa się, że Facebookowy wirus „hahaha” jest stosowany głównie w celu kopania Bitcoinów. Jednakże, może być zaangażowany również w celu innych niebezpiecznych działań. Jeśli zauważyłeś, że prędkość komputera spadła, a Twoje konto Facebook zaczął wysyłać „hahaha” lub podobne wiadomości do swoich znajomych, komputer jest zainfekowany tym poważnym malware.

W jaki sposó może wirus Facebookowy “hahaha” zainfekować mój komputer?

Jak już wspomniano, wirus Facebookowy „hahaha” rozprzestrzenia się poprzez wiadomości „hahaha”, które są wysyłane za pośrednictwem prywatnej wiadomości Facebooka. W większości przypadków, to wyglądają one na to, że należą do znajomych, więc nie są zaskoczeniem, dlaczego to złośliwe oprogramowanie zostało pomyślnie wykorzystywane w celu rozprzestrzeniania się. Jeśli klikniesz na tę fałszywą wiadomość, automatycznie bierzesz udział w dystrybucji wirusa Facebookowego „hahaha” i twoi znajomi mogą zostać zainfekowani bez względu na to, jakiego systemu operacyjnego używają, Windows lub Mac. Poza tym, komputer zostaje włączony do maszyny górniczej Bitcoin i wykorzystywany jest do innych niebezpiecznych działań. Proszę, unikaj takich fałszywych wiadomości, bez względu na to jak godnie zaufania lub kusząco wyglądają. Jeśli już kliknąłeś w jej załącznik, należy sprawdzić, czy komputer niezostał zainfekowany wirusem Facebookowym „hahaha”. Przeczytaj następny paragraf w celu uzyskania więcej informacji na ten temat:

Jak pozbyć się wirusa Facebookowego “hahaha”?

Jeśli uważasz, że Twój komputer jest zainfekowany przez wirusa Facebookowego „hahaha”, należy przeskanować go za pomocą FortectIntego lub SpyHunter 5Combo Cleaner. W przeciwnym razie, możesz napotkać poważne problemy, takie jak dramatyczne spowolnienie działania systemu i infiltrację innego złośliwego oprogramowania. Należy również skontaktować się ze znajomymi z Facebooka i dać im znać o fałszywych wiadomościach, które pochodzą z twojego konta.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach