Usuń wirusa Coin Locker

Instrukcja usuwania wirusa Coin Locker

Czym jest Wirus Coin Locker?

Czym jest wirus Coin Locker?

Coin Locker (znany też jako CoinLocker lub Coin Locker malware) jest najnowszym programem ransomware, który może niezauważony przeniknąć do twojego komputera. Mówimy tak nie bez powodu – jak tylko program przeniknie do komputera to skanuje system i szyfruje pliki z następującymi rozszerzeniami: 3fr, accdb, ai, arw, bay, cdr, cer, cr2, crt, crw, dbf, dcr, der, dng, doc, docm, docx, dwg, dxf, dxg, eps, erf, indd, jpe, jpg, kdc, mdb, mdf, mef, mrw, nef, nrw, odb, odm, odp, ods, odt, orf, p12, p7b, p7c, pdd, pef, pem, pfx, ppt, pptm, pptx, psd, pst, ptx, r3d, raf, raw, rtf, rw2, rwl, srf, srw, wb2, wpd, wps, xlk, xls, xlsb, xlsm, xlsx, i tak dalej. Program może także dodawać zaszyfrowane rozszerzenia do każdego pliku i pozostawiać użytkowników bez żadnej możliwości otworzenia ich. W tym celu ludzie najczęściej oferują zakup klucz odszyfrującego, którego można użyć do odblokowania plików. Jedną z ważniejszych rzeczy w walce z tym wirusem jest to że może być używana do blokowania plików – to już wiemy i jest tak w rzeczywistości, wszystkie pliki sa zablokowane uzywajac tak zwanego kodu Cesarza (metoda która wymaga tylko zamiany znaków w specyficznej kolejności) nie jest to wybitnie trudne do odszyfrowania, jednakże chyba wiesz ze odszyfrowanie tego bez tej wiedzy zajelo by ci znacznie wiecej czasu? Mimo tego nadal polecamy ci unikanie płacenia 'okupu’ za odszyfrowanie plików który wynosi od 50 do 500 dolarów. Po pierwsze nigdy nie mozesz byc pewny czy ten program pomoze ci odzyskac pliki czy tez nie. Po drugie placac haracz wspierasz hakerów i ich przyszłe niechlubne czyny. Jezeli ciagle jeszcze jestes zdolny do korzystania swoich plikow to powinienes pomyslec o ich zabezpieczeniu. Po pierwsze będziesz potrzebował silnego oprogramowania antyszpiegujacego, który pomoze ci chronic swoj komputer przed działaniem oprogramowania Coin Locker. Powinienes takze zabezpieczyc kopia zapaowa swoje wazne pliki i trzymac je w bezpiecznym miejscu na swoim komputerze. Wiecej informacji znajdziesz w kolejnych paragrafach.

W jaki sposób Coin Locker może przeniknąć do mojego komputera?

Podobnie do Cryptowall [Cryptowall], CTB Locker [CTB Locker], Cryptolocker [Cryptolocker] i wielu innych zagrozen, Coin Locker jest rozpowszechniany zazwyczaj poprzez zainfekowane maile, które sa zazwyczaj zainfekowane załącznikami, które starają się namówić ludzi na pobranie ich do systemu. Prosze zawsze pamietac ze wiekszoc podejrzanych maili ma na celu przechytrzenie uzytkownika i sprawienie zeby myslal ze ma do czynienia z powazna firma. Dodatkowo autorzy tych programow caly czas aktywnie dzialaja aby ludzie sciagneli ich zainfekowane zalaczniki, ktore moga miec postac rachunku, fotografii, pliku muzycznego lub tez calkiem innego formatu. Jezeli nie znasz nadawcy wiadomosci i widzisz bardzo duzo błędów gramatycznych, stylistycznych w jego wiadomosci to powinienes zaachowac czujnosc i usunac tego typu wiadomosc ze swojej skrzynki. W przeciwnym wypadku mozesz odkryc ze dostajesz tego typu komunikaty przy próbie otwarcia swoich plików:

You have been infected with the Coin Locker malware.
All files on this system have been encrypted.
To regain access to your files you will need the Coin Locker decryption software.
To obtain our software you will need to access the deep web with TOR, download TOR here:

Launch TOR and navigate to our website:

Follow the steps on the site to use the decryption software and your files will be unlocked.

Jeżeli właśnie teraz patrzysz na ten komunikat na swoim komputerze to nie powineiens dluzej czekac poniewaz liczy sie kazda minuta. aby ograniczyc liczbe zaszyfrowanych plikow prosze uruchom wlasnie teraz skanowanei systemu sprawdzonym oprogramowaniem antyszpiegujacym.

W jaki sposób usunąć Coin Locker?

Jeżeli chciałbyś pozbyć się oprogramowania Coin Locker powinienes przeskanowac swoj komputer programem FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes. Tego typu aplikacje pomoga ci pozbyc sie niechcianych i niebezpiecznych programow ransomware. Aby przywrocic swoje pliki postaraj sie przywrocic swoje pliki za pomoca programow R-Studio lub też Photorec.

Na końcu warto dodać że powinieneś zacząć myśleć o ochronie przed tego typu infekcjami poniewaz ich dystrybucja z kazdym miesiacem jest coraz wieksza. Aby sie przed nim chronic mozna korzystac z wczesniej wymienionych plikow. Oprocz tego nie nalezy zapominac o sporządzaniu kopii zapasowej (powinna byc robiona tak czesto jak to tylko mozliwe). Mozesz takze skorzystac z dysków zewnętrznych, płyt CD, DVD, Google Drive, chmury Dropbox, Glicker i innych rozwiazan. Polecamy takze upewnienie sie ze pliki z ktorych korzystasz sa dostepne tylko dla niektórych grup i prawdziwych uzytkownikow, a nie robotów.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach