Skala niebezpieczeństwa:  
  (36/100)

Usuń wirusa Chromium (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Lis 2020

stworzone przez Linas Kiguolis - -   Chromium browser virus | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Chromium Virus to niebezpieczna przeglądarka stworzona z wykorzystaniem opensource'owego projektu

Obrazek wyświetlający Chromium

Pojęcie „wirus Chromium” jest wykorzystywane do opisywania złośliwych przeglądarek stworzonych z wykorzystaniem kodu Chromium. Istnieje długa lista złośliwych odmian przeglądarek, na przykład, wirus przeglądarkowy Chroomium bądź przeglądarka eFast, które pojawiły się w ciągu ostatnich paru lat. Po instalacji, mogą one nadpisać skróty rzeczywistej przeglądarki Chrome i zastąpić ją fałszywą wersją. Uważaj, gdyż malware tego typu jest szczególnie aktywne w Hiszpanii, we Włoszech, Portugalii, Stanach Zjednoczonych i innych.

Nazwa Wirus Chromium
Typ Porywacz przeglądarki
Poziom zagrożenia Średni. Nie uszkadza systemu, lecz może zmienić Rejestr i ustawienia przeglądarki.
Główny plik Chromium.exe
Objawy Wysokie użycie procesora, zamiana strony domowej przeglądarki, instalacja podejrzanych pasków narzędzi
Przeglądarki Chromium eFast Browser, Chroomium Browser, Tortuga Browser, Olcinium Browser, Qword Browser, Chedot Browser, BrowserAir Browser, Fusion Browser, BeagleBrowser, MyBrowser, Super Browser
Metoda dystrybucji Bundling oprogramowania, pobieranie aplikacji freeware i shareware, reklamy
Główne zagrożenia Przekierowania na złośliwe strony, zainfekowane reklamy, kradzież tożsamości
Jak odinstalować Aby odinstalować Chromium, skorzystaj z ReimageIntego bądź z poniższego poradnika

Wirusy przeglądarkowe Chromium nie są powiązane z Chrome ani z opensource'owym projektem Chromium. Zauważ, że wspomniany projekt sam w sobie jest prawdziwy i nie zawiera żadnego złośliwego kodu. Jest też otwarty dla każdego, kto chce utworzyć spersonalizowaną przeglądarkę. Tak jednak, jak każde inne narzędzie, może być też wykorzystany przez złych ludzi. Jeśli zauważysz, że twoja przeglądarka zachowuje się podejrzanie, sprawdź, czy nie została zastąpiona fałszywą wersją.

Projekt Chromium

Zazwyczaj użytkownicy zainfekowani wirusem Chromium nie zauważają nic dziwnego – celem tego podejrzanego dodatku jest wmówić im, że korzystają z normalnej wersji przeglądarki. Podejrzane przekierowania i irytujące okienka z reklamami szybko jednak ujawniają, że z przeglądarką jest coś nie tak – użytkownicy mogą zacząć rozglądać się za podejrzanymi programami bądź rozszerzeniami przeglądarki w systemie.

Niestety, wirus dobrze ukrywa swoje procesy. Z drugiej strony, jeśli sprawdzasz procesy Menedżera Zadań, możesz zauważyć proces Chromium.exe wyrózniający się zużywaniem dużej liczby zasobów systemu. By wykryć i usunąć malware Chromium z systemów Mac lub Windows, będziesz potrzebował skorzystać z oprogramowania anty-malware, takiego jak ReimageIntego lub Malwarebytes. Poradniki zamieszczone na dole także mogą się przydać.

Wirus ChromiumWirus Chromium to określenie, które opisuje oprogramowanie wspierane reklamami, a także złośliwą przeglądarkę opartą na kodzie źródłowym Chromium. Na tym obrazku widać przykład takiej właśnie przeglądarki a także przykład fałszywej prośby o aktualizacje oprogramowania Chrome Update.

Przedstawiony program śledzi twoją działalność w sieci za każdym razem, gdy z niego korzystasz. Dlatego też wirus Chromium obserwuje, jakie strony odwiedzasz, jakie reklamy klikasz i jakie treści wpisujesz. Takie informacje mogą być nastepnie zbierane przez strony trzecie i dostać się w ręce kogoś, komu nie można zaufać – poza tym, dane te służą zazwyczaj do dostarczania kierowanych reklam. Znaczy to, że mogą być wykorzystywane do serwowania Tobie zwodniczego, lecz interesującego kontentu.

Spodziewaj się masy chwitliwych reklam obiecujących niewiarygodne oferty oraz sugerujących wizytę na stronach przeznaczonych tylko dla dorosłych bądź proponujące instalację aktualizacji, o których nawet nie wiedziałeś, że ich „potrzebujesz”.

Uważaj, jeśli zauważysz, że twoja przeglądarka przekierowuje na określoną stronę za każdym razem, gdy ją uruchamiasz. Fałszywa przeglądarka Chromium może spróbować zmusić cię do korzystania z określonej wyszukiwarki tylko po to, by móc dostarczyć kilka sponsorowanych wyników, a następnie nakłonić Cię do ich kliknięcia.

Co więcej, porywacz podczas działania będzie stale nękać cię przekierowaniami i podobnymi problemami. Z powodu tego fenomenu, przeglądarka może przekierować cię na potencjalnie niezabezpieczone domeny bądź prosić o podanie informacji osobistych. Unikaj pozostawania na tych witrynach – zamiast tego skup się na usunięciu wirusa Chromium. 

Lista zwodniczych przeglądarek Chromium w 2018 roku

eFast Browser. Wirus eFast to zwodnicza przeglądarka, która po cichu zastępuje Google Chrome i zaczyna generować niekończące się reklamy i banery oraz umieszczać na stronach linki wyświetlające reklamy od razu, gdy ofiara najedzie na nie kursorem. Ciężko usunąć tą przeglądarkę – eksperci zalecają skorzystać z profesjonalnych aplikacji do wykrycia i eliminacji komponentów eFast. Jeśli myślisz, że twoja przeglądarka działa podejrzanie, może być to zasługą eFasta. Nie ignoruj problemu – sprawdź system pod kątem malware'ów zastępujących przeglądarkę tak szybko, jak to możliwe.

Chromium virus

Chroomium Browser. Chroomium to kolejna złośliwa adaptacja projektu Chromium. Ten niezwykle irytujący wirus zastępuje oryginalną przeglądarkę Chrome i zaczyna wyświetlać reklamy podczas każdej z sesji przeglądania. Pierwszą oznaką ataku tego wirusa jest obniżona wydajność przeglądarki. Poza tym, zauważysz inne typowe oznaki ataku, takie jak nieoczekiwane przekierowania bądź przeładowanie reklamami w wynikach wyszukiwania.

Tortuga Browser. Tortuga jest następnym dziełem bazującym na Chromium. Działalność tej przeglądarki szybko przekonała ekspertów do umieszczenia jej na liście „aplikacji niepożądanych” oraz „spyware'ów”. Przeglądarka promuje się jako bezpieczną, szybką i zoptymalizowaną przeglądarkę oferującą przeglądanie sieci wolne od zakłóceń. W rzeczywistości jednak tworzy masę rzeczonych zakłóceń (reklam) i każdego dnia przedstawia je użytkownikowi. Natychmiastowe usunięcie Tortugi może pomóc się pozbyć tych problemów.

Fałszywe przeglądarki Chromium

Olcinium Browser. Olcinium to potencjalnie niepożądana aplikacja także bazująca na Chromium. Podszywa się ona pod normalną przeglądarkę wyglądającą identycznie do Google Chrome. Po instalacji, zastępuje oryginalne skróty Chrome'a i zaczyna oferować ofierze swoje usługi. Niestety, nie za darmo – by móc korzystać z przeglądarki, ofiara musi każdego dnia stykać się z setkami reklam, co jest – conajmniej – irytujące.

Poza tym, reklamy od Olcinium mogą ukrywać linki kierujące na niezabezpieczone strony, a nawet instalować spyware i malware na Twoim komputerze. Jeśli chcesz, by twój sprzęt był bezpieczny, usuń Olcinium tak szybko, jak to tylko możliwe.

Chromium virus

Qword Browser. Jak tylko ta niepożądana aplikacja znajdzie się w systemie, ofiara zaczyna doświadczać niespodziewanych zmian na stronie domowej przeglądarki (zwodnicza aplikacja ładuje stronę Qword.com), stałe przekierowania URL, wyskakujące okienka i inne trudności. Problemy te spowalniają przeglądarkę i uniemożliwiają ofierze korzystanie z przeglądarki.

Chromium virus

Chedot Browser. Chedot to zwodnicza przeglądarka uruchamiająca na starcie stronę search.chedot.com, która szybko przekierowuje ofiarę na zmodyfikowaną wersję przeglądarki Chrome. Jest to robione, by przekonać ofiarę, że korzysta ona z normalnego Chrome'a (większość użytkowników Chrome korzysta z Google jako strony startowej). Kolejne akcje tej przeglądarki nie są jednak przyjemne i nie powinny być ignorowane.

Podejrzana przeglądarka utrzymuje się z reklam – znaczy to, że sprawdzi wszystkie możliwe sposoby na dostarczanie sponsorowanych ofert oraz reklam ofierze. Osoba korzystająca z Chedot może natrafić na reklamy w wynikach wyszukiwania, zobaczyć je w wyskakujących okienkach, banerach bądź też na całym ekranie. Reklamy te rzadko oferują coś użytecznego i tylko irytują ofiarę – lepiej więc wyeliminować Chedot.

Fałszywe przeglądarki Chromium

BrowserAir. To kolejna potencjalnie niepożądana aplikacja podszywająca się pod wersję Chrome'a. Ten projekt bazujący na przeglądarce Chromium nie jest zbyt użyteczny i nie powinien być wcale wykorzystywany przez użytkowników. Choć twierdzi, że jest „darmową, szybką i lekką” przeglądarką, działa zupełnie jak typowy program adware, powodujący przekierowania, wywołujący okienka z reklamami i psujący wrażenia z korzystania z sieci. Zaleca się usunąć wirusa BrowserAir, by zwiększyć wydajność komputera i zabezpieczyć sesje przeglądarkowe.

Chromium virus

Fusion Browser. Fusion to ledwie program bazujący na reklamach próbujący przebić oryginalną przeglądarkę Chrome. Stara się jednak zbyt mocno zmonetyzować usługi, przez cou żytkownicy nie traktują tej aplikacji jako użyteczna. Po prosty wyświetla zbyt wiele reklam i przekierowań, by szybciej generować przychód pay-per-click.Ta wątpliwa funkcjonalność przekonała ekspertów do ulokowania aplikacji w gronie spyware'ów, a także do oznaczenia jej jako potencjalnie niepożądana.

BeagleBrowser. BeagleBrowser od Lollipop Network, S.L. jest aplikacją potencjalnie niepożądaną, która przejmuje komputer ofiary i zaczyna wyświetlać jej irytujące reklamy. Choć twórcy tego oprogramowania przedstawiają je jako przeglądarkę „pomagającą stworzyć przyjazne otoczenie do surfowania po sieci”, program okazał się kolejnym adwarem podsuwającym płatny kontent swoim użytkownikom. Nie dziwi więc, czemu tak wiele użytkowników próbuje usunąć BeagleBrowser od razu po instalacji.

Przykłady fałszywych przeglądarek Chromium

MyBrowser. MyBrowser to podejrzana aplikacja próbująca przekonać użytkowników, by skorzystali z niej zamiast z oryginalnego Google Chrome. Niestety, brak użytecznych funkcji i stałe przekierowania przyniosły tej przeglądarce złą reputację. Jeśli zauważysz ją na komputerze, usuń natychmiast.

Super Browser. Reklamy od Super Browser są najpewniej najbardziej irytującą rzeczą, na jaką użytkownik może się natknąć. Stałe przekierowania i wyskakujące okienka podczas przeglądania sieci to coś, czego chcemy uniknąć. Komputery zainfekowane przez SuperBrowser nie mogą jednak działać inaczej. Dlatego też eksperci sugerują pozbycie się tej aplikacji tak szybko, jak to możliwe. Najszybszym sposobem na znalezienie jej wszystkich komponentów jest uruchomienie aplikacji ochronnej typu ReimageIntego.

Superprzeglądarka Chromium

Sposoby na instalację fałszywych przeglądarek Chromium

Możesz przypadkowo włączyć wirusa Chromium, gdy przyzwyczajony jesteś do instalacji nowych programów na ustawieniach „Standardowych” lub „domyślnych”. Ważnym jest zmodyfikować ustawienia instalacji, by zapobiec infiltracji niepożądanych programów.

Wszystko, co musisz zrobić, to skonfigurować instalację w odpowiedni sposób – wybierz instalację “Użytkownika” bądź „Zaawansowaną” i poszukaj podejrzanych, zaznaczonych pól z dziwnymi oświadczeniami przy nich.

Jeśli znajdziesz pola zapewniające zgodę na instalację nieznanych aplikacji, pasków narzędzi i podobnych rodzajów oprogramowania, nie kontynuuj instalacji, dopóki nie skonfigurujesz ich we właściwy sposób. Odznacz pola, a następnie kontynuuj proces instalacji. Na koniec, musimy też ostrzec, że fałszywe przeglądarki Chromium mogą być rozpowszechniane przez reklamy „Urgent Chrome Update„.

Część fałszywych wersji przeglądarek może dostać się do swoich ofiar wraz z instalacją nielegalnego oprogramowania. Zalecamy Tobie trzymać się z daleka od darmowych paczek dostępnych do pobrania ze strona torrentami i innych podejrzanych źródeł sieciowych. Umieszczenie ich w systemie może pozwolić złośliwym plikom na dostanie się do komputera.

Jak usunąć wirusa Chromium z systemów Windows and MacOS

Usuń wirusa Chromium z systemu Windows 10 tak szybko, jak tylko zauważysz, że twój Chrome zachowuje się w podejrzany sposób. Możesz chcieć sprawdzić wersję Chrome'a poprzez ustawienia przeglądarki. Pamiętaj jednak, że przestępcy mogą wyświetlić fałszywą wersję Chrome tylko, by przekonać ofiary, że korzystają z dobrej aplikacji. Nie powinieneś ufać informacjom znajdującym się w sekcji „O programie”.

By odnaleźć prawdę i ukończyć eliminację Chromium, zalecamy wykonać skan systemu z pomocą programu antymalware. Możliwe, że norweskojęzyczni użytkownicy mogą być częściej atakowani przez te aplikacje. Powinni więc być też bardziej czujni. Możesz też odinstalowac Chormium z pomocą poniższego poradnika.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Wirus Chromium snapshot
Wirus Chromium snapshotWirus Chromium snapshotWirus Chromium snapshotWirus Chromium snapshotWirus Chromium snapshot
Wirus Chromium snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Chromium:

Usuń Chromium z rodziny systemu Windows

Czasem łatwo jest odinstalować wirusa Chromium. Czasem nie – wszystko zależne jest od wersji wirusa. Jeśli zostałeś zainfekowany, powinieneś sprawdzić ostatnio zainstalowane aplikacje i odinstalować te podejrzane. Jeśli instrukcje te nie pomogły jednak rozwiązać problemu, masz do czynienia z bardziej rozbudowaną wersją malware'a. W takim wypadku zalecamy skorzystanie z programu anty-malware.

Dodatkowy sposób na pozbycie się malware'a Chromium:

 1. Otwórz Menedżer Zadań naciskając CTRL + ALT + DEL na klawiaturze.
 2. Upewnij sie, że jesteś w zakładce Procesy. Powinieneś zobaczyć wiele działających procesów Chromium. Kliknij na dowolny z nich i przejdź do lokalizacji pliku. 
 3. Powinien otworzyć się folder z plikiem. Poszukaj tam pliku explorer.exe. Zanim z nim cokolwiek zrobisz, cofnij się do Menedżera Zadań i Zakończ działanie wszystkich procesów Chormium.
 4. Po zamknięciu wszystkich procesów, przenieś plik explorer.exe z podanego folderu do Kosza na Pulpicie. Następnie kliknij na Kosz i wybierz Opróżnij Kosz.
 5. Teraz wybierz pozostałe pliki w folderze wirusa i przenieś je do Kosza. Ostatnią rzeczą, którą chcesz sprawdzić to lokalizacja folderu. Kliknij na Local. 
 6. Usuń folder, który zawierał malware Chromium. (może być on nazwany GamesBot bądź mieś też zupełnie inną nazwę!)
 7. Opróżnij Kosz, a następnie zastosuj się do kolejnych poradników, by pozbyć się pozostałych malware.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Chromium oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Chromium lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Chromium ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Chromium z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimChromium czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Chromium z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Chromium oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Chromium. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Chromium z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Chromium powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Chromium z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Chromium oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Chromium. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Chromium z Google Chrome

Aby pozbyć się tego porywacza z Chrome'a, zalecamy reset przeglądarki. Nie przejmuj się – zakładki i podobne informacje nie będą usunięte.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Chromium oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Chromium. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Chromium z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Chromium i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Chromium to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Chromium. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-chromium-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Chromium virus