Usuń wirusa Palq (wirus) - Zawiera Metody Odszyfrowywania

Instrukcja usuwania wirusa Palq

Czym jest Ransomware Palq?

Wirus Palq to infekcja tworząca żądanie okupu _readme.txt z przerażającą wiadomością od przestępców

Wirus PalqRansomware kontroluje procesy, by zapewnić sobie trwałość

Ransomware Palq to kryptowirus oparty na algorytmach i technikach szantażu. Zagrożeniu udaje się zainfekować komputer, gdy dana osoba używa cracków oprogramowania albo pobiera różne nielegalne programy i elementy. Torrenty i pirackie platformy to główne metody wykorzystywane przez tę rodzinę ransomware, Djvu, do rozprzestrzeniania jej złośliwych produktów.

Użytkownicy zgłaszają głównie, że malware pojawiło się podczas pobierania produktów Adobe, Photoshopa lub pirackich wersji takich gier jak NBA od FIBA i innych popularnych produktów. Dzieje się to szybko, a natychmiast po tym, jak zagrożenie dokonujące infiltracji uruchomi szyfrowanie na komputerze, cenne pliki otrzymują rozszerzenie .palq. To wskazuje na zagrożenie blokujące pliki, więc gdy dane są nie do otwarcia, a plik ma to konkretne rozszerzenie po oryginalnej nazwie pliku, to wiesz, ze ransomware zainfekowało twój komputer.

Początkowa procedura infiltracji jest dyskretna, a użytkownicy zauważają problem tylko dlatego, że system działa wolniej lub w końcu, gdy ransoware Palq dostarczy plik z żądaniem okupu, _readme.txt. Czasami jednak to zagrożenie może nawet iść na skróty i wyświetlić fałszywe wyskakujące okienka Windows Update, by zamaskować problemy z wydajnością i prędkością. W ten sposób ofiary nie mogą wykryć infekcji i w rezultacie kończą z zablokowanymi plikami.

Cyberprzestępcy żądają płatności w kryptowalutach, najlepiej w Bitcoinie, by odzyskać dane. To ransomware zostało nazwane Palq, ponieważ szyfruje pliki w docelowym systemie i oznacza je unikalnym dodatkiem. Następnie wirus straszy ofiary, że wszystkie ich informacje będą niedostępne lub trwale uszkodzone – chyba że zakupią drogie narzędzie deszyfrujące.

Płatność musi zostać przekazana przed jakimikolwiek innymi krokami i może wynosić $490 lub $980 po 72 godzinach. Suma rośnie, a zniżka powinna zachęcić ludzi do szybszej płatności, ale żaden ekspert nigdy nie zaleca płacenia okupu. Badacze zauważają, że wyczyszczenie komputera z oprogramowania ransomware to jedyny sposób na pozbycie się wirusa i przywrócenie plików.

Tekst w pliku z żądaniem okupu:

UWAGA!

Nie martw się, możesz przywrócić wszystkie swoje pliki!
Wszystkie twoje pliki, takie jak zdjęcia, bazy danych, dokumenty i inne ważne pliki są zaszyfrowane z wykorzystaniem najsilniejszego szyfrowania i unikalnego klucza.
Jedynym sposobem na przywrócenie plików jest zakup narzędzia do odszyfrowywania i unikalnego klucza.
To oprogramowanie odszyfruje wszystkie twoje zaszyfrowane pliki.
Jakie masz gwarancje?
Możesz wysłać jeden ze swoich zaszyfrowanych plików ze swojego komputera, a my odszyfrujemy go za darmo.
Ale za darmo możemy odszyfrować tylko 1 plik. Nie może on zawierać ważnych informacji.
Możesz pobrać i zobaczyć jak działa narzędzie deszyfrujące:
hxxps://we.tl/t-pk3SGFlmek
Cena prywatnego klucza i oprogramowania deszyfrującego wynosi $980.
Możliwa jest zniżka 50%, jeśli skontaktujesz się z nami w ciągu pierwszych 72 godzin. Wtedy cena będzie wynosić $490.
Pamiętaj, że nigdy nie przywrócisz swoich plików bez zapłaty.
Sprawdź swój folder ''spam'' w skrzynce mailowej, jeśli nie otrzymasz odpowiedzi w ciągu 6 godzin.

Aby uzyskać oprogramowanie, którego potrzebujesz, wyślij wiadomość na nasz e-mail:
manager@mailtemp.ch

Rezerwowy adres e-mail do kontaktu z nami:
supporthelp@airmail.cc

Twój osobisty identyfikator:

Celem każdego twórcy ransomware jest zarabianie. Przestępcy nakłaniają ofiary do kontaktu przez dwa podane maile, manager@mailtemp.ch, supporthelp@airmail.cc, wraz z osobistym identyfikatorem. Szczegóły płatności i informacje kontaktowe są wymienione w pliku tekstowym, który pojawia się na pulpicie.

Jeśli twój komputer został zainfekowany wariantem Djvu, to istnieje szansa, że badacze bezpieczeństwa z Emsisoft mogą przeprowadzić dogłębne przywrócenie plików. Jeśli w twoim przypadku ta opcja nie działa ze względu na użycie identyfikatora online, nie poddawaj się! Poniżej wymieniamy alternatywne metody – po prostu próbuj, aż któraś zadziała. Ważne, by usunąć zagrożenie przed naprawianiem plików.

Nazwa Ransomware Palq
Typ Kryptowirus, blokowanie plików
Rodzina Ransomware Djvu/STOP
Rozszerzenie pliku .palq
Notatka z żądaniem okupu _readme.txt
Żądana kwota $490/$980
Dane kontaktowe manager@mailtemp.ch, supporthelp@airmail.cc
Dystrybucja

Złośliwe pliki załączone do maili, pirackie pakiety, strony z malware

Usuwane

Najlepszy sposób na usunięcie infekcji z systemu – aplikacje antywirusowe oparte na silnikach wykrywania AV

Naprawa systemu

Kiedy tego typu infekcja się rozprzestrzenia, komputer zostaje w znacznym stopniu uszkodzony, więc określone funkcje wymagają naprawy. Możesz rozwiązać niektóre problemy związane z uszkodzeniami spowodowanymi przez wirusa korzystając z FortectIntego

Rodzina ransomware Djvu jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych malware w kategorii blokowania plików. Od czasu wprowadzenia pod koniec 2017 roku, co tydzień wypuszczano wiele wersji z nowymi funkcjami. Kodowanie jest wystarczająco zaawansowane, więc nie trzeba go mocno zmieniać. Każda wersja ma swój własny znacznik pliku, taki jak .palq, ale e-maile i żądanie okupu od jakiegoś czasu nie były zmieniane i zawierają ten sam tekst od 2019 roku. Inne wersje, które odkryto w ciągu ostatniego miesiąca:

Wszyscy najnowsi członkowie tej rodziny wykorzystują technologię szyfrowania RSA 2048, co sprawia, że są niezwykle trudni do odszyfrowania. Ofiary są zmuszane do płacenia, bo przestępcy twierdzą, że nie ma innego sposobu na odzyskanie dostępu do plików – jeśli nie zapłacą, poufne informacje wyciekną lub zostaną utracone na zawsze! Przestępcy mogą stwierdzać różne rzeczy, by nastraszyć ludzi i zmusić ich do płacenia. Zignoruj wiadomość i kontynuuj usuwanie wirusa.

Plik wirusa PalqBlokowanie plików może mieć związek z innymi infekcjami, np. trojanami lub robakami

Krok 1. Usuwanie zagrożenia

Cyberprzestępcy mogą nie mieć racji twierdząc, że nie ma innych metod, by odzyskać twoje pliki. Jak wspomnieliśmy wcześniej, firmy stale współpracują z osobami, które padły ofiarą ransomware i zapewniają darmowe oprogramowanie deszyfrujące, aby nie musiały one płacić przestępcom ani grosza za to żmudne zadanie. Jednak wymaga to czasu.

Jeśli masz godne zaufania narzędzie anty-malware, możesz zająć się swoim komputerem. SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes mogą znacząco pomóc. Mogą przeprowadzić pełne skanowanie komputera i wyszukać wszelkie zagrożenia, oszczędzając ci sporo czasu i wysiłku. To, że ransomware Palq przedostało się do twojego systemu i zaszyfrowało pliki nie jest niestety jedynym problemem z twoim komputerem.

Gdy komputer zostaje zainfekowany malware, jego system zostaje zmieniony, by inaczej działać, np. infekcja może zmienić bazę danych rejestru systemu Windows, uszkodzić ważne uruchamianie i inne sekcje, usunąć lub uszkodzić pliki DLL, itp. Kiedy system zostaje uszkodzony przez malware, oprogramowanie antywirusowe nie może już dłużej nic z tym zrobić, pozostawiając go takim, jaki jest. W konsekwencji użytkownicy mogą doświadczać problemów z wydajnością, stabilnością i użytecznością, a czasami wymagana może być pełna ponowna instalacja systemu Windows.

Dlatego też zalecamy wykorzystanie jedynej w swoim rodzaju opatentowanej technologii naprawy FortectIntego. Dzięki wykorzystaniu kilku silników ten program nie tylko naprawi uszkodzenia po infekcji wirusem, ale może również usunąć malware, które już włamało się do systemu. Poza tym aplikacja jest w stanie naprawić różne problemy związane z systemem Windows, które nie są wywołane przez infekcję malware, np. błędy niebieskiego ekranu, zawieszanie się, błędy rejestru, uszkodzone pliki DLL, itp.

 • Pobierz aplikację klikając powyższy link

 • Kliknij ReimageRepair.exe

 • Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, wybierz Tak

 • Naciśnij Zainstaluj i poczekaj aż program zakończy proces instalacji
  Reimage installation

 • Analiza twojego komputera rozpocznie się natychmiastReimage scan

 • Po zakończeniu sprawdź wyniki – będą wymienione w Podsumowaniu

 • Możesz teraz kliknąć każdy z problemów i naprawić je ręcznie

 • Jeśli widzisz wiele problemów, które wydają ci się trudne do naprawienia, zalecamy, abyś wykupił licencję i naprawił je automatycznie.

Stosując odpowiednie narzędzie do naprawy systemu, nie musisz się martwić o przyszłe problemy z komputerem, ponieważ większość z nich można szybko naprawić przeprowadzając w dowolnym momencie pełny skan systemu. Co najważniejsze, możesz uniknąć żmudnego procesu przeinstalowywania systemu Windows, gdy coś pójdzie nie tak z tego czy innego powodu.

Krok 2. Sprawdzenie opcji deszyfrowania: częściowo możliwe w przypadku niektórych ofiar

Ransomware Palq to forma złośliwego oprogramowania, które wykorzystuje szyfrowanie, by zablokować twoje urządzenia i przetrzymywać wszystkie dane jako ''zakładników''. To przerażające doświadczenie, ale istnieją środki ostrożności, które możesz podjąć, jeśli wydarzy się najgorsze – nie płać! Dopóki ofiary płacą, twórcy ransomware będą nadal rozsyłać wirusy i czerpać zyski.

Poprzednie wersje można było przez jakiś czas odszyfrować. Teraz tylko nieliczne ofiary mogą odzyskać swoje pliki za pomocą wcześniej opracowanego narzędzia ze względu na ostatnie zmiany w technikach. Błędy w kodowaniu zostały szybko naprawione, a algorytmy szyfrujące zmienione, dzięki czemu są potężniejsze i trudniej je złamać.

Ransomware PalqZagrożenie może zaszyfrować dane i oznaczyć każdy element unikalnym rozszerzeniem

Połączenie z serwerem C&C gwarantuje, że nie ma identycznych kluczy, ponieważ zapłacenie pomogłoby osobom potrzebującym odpowiednich usług deszyfrowania. Proces odszyfrowywania wirusa Palq kosztuje, a po wszystkich swoich zapewnieniach przestępcy mogą w dalszym ciągu zostawić cię z zaszyfrowanymi plikami.

Jeśli twój komputer został zainfekowany którymś z wariantów Djvu, powinieneś spróbować użyć deszyfratora Emsisoft dla Djvu/STOP. Ważne, by wspomnieć, że to narzędzie nie w każdym przypadku zadziała – działa tylko wtedy, gdy dane zostały zablokowane za pomocą identyfikatora offline z powodu braku komunikacji malware z odległymi serwerami.

Nawet jeśli twój przypadek spełnia ten warunek, któraś z ofiar musi zapłacić przestępcom, uzyskać klucz offline, a następnie udostępnić go badaczom bezpieczeństwa z Emsisoft. W rezultacie możesz nie być w stanie natychmiast przywrócić zaszyfrowanych plików. Dlatego, jeśli deszyfrator twierdzi, że twoje dane zostały zablokowane za pomocą identyfikatora offline, ale nie można ich obecnie odzyskać, to powinieneś spróbować później. Przed kontynuacją musisz również przesłać na serwery firmy zestaw plików – jeden zaszyfrowany i jeden normalny.

 • Pobierz aplikację z oficjalnej strony Emsisoft.

 • Po wciśnięciu przycisku Pobierz powinno pojawić się na dole małe wyskakujące okienko zatytułowane decrypt_STOPDjvu.exe – kliknij na nie.
  Palq ransomware

 • Jeśli pojawi się komunikat Kontrola konta użytkownika, wciśnij Tak.

 • Zaakceptuj warunki licencji, naciskając Tak.

 • Gdy pojawi się Zastrzeżenie, naciśnij OK.

 • Narzędzie powinno automatycznie znaleźć dotknięte foldery, choć możesz również zrobić to klikając Dodaj folder na dole.Palq ransomware

 • Kliknij Odszyfruj.
  Palq ransomware

Upewnij się, że system jest wolny od ransomwre Palq i sprawdź to za pomocą takiego programu jak SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes. W ten sposób możesz prawidłowo usunąć wirusa i naprawić potrzebne funkcje do odzyskiwania systemu i plików. Podkreślmy jeszcze raz – nie rozważaj płacenia. Przestępcy nie dbają o twoją własność, więc płatność jest jedyną rzeczą, na której zależy twórcom wirusa.

Jeśli uda ci się usunąć infekcję, a wirus zostanie zatrzymany, możesz przywrócić zainfekowane pliki systemowe za pomocą FortectIntego i pozbyć się uszkodzeń spowodowanych wirusem, które prawdopodobnie uniemożliwiają procesy i uruchamianie określonych funkcji. System może zostać wyczyszczony,a pliki zaszyfrowane przez znanego wirusa Palq mogą zostać odzyskane. Zajmuje to trochę czasu, ale jest to możliwe. Możesz zastąpić te elementy odpowiednimi kopiami z kopii zapasowej lub usługi w chmurze. Jeśli potrzebujesz alternatywnych opcji – postępuj zgodnie z tym przewodnikiem.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach