Usuń wirusa Uigd (wirus) - Zawiera Metody Odszyfrowywania

Instrukcja usuwania wirusa Uigd

Czym jest Uigd ransomware?

Wirus plików Uigd może wpływać na urządzenie bardziej niż zwykłe pliki, więc usuń go jak najszybciej

Ransomware UigdZagrożenia mogą po cichu zainfekować urządzenie, ale notatka z żądaniem okupu wyjaśnia problem, gdy dane są zablokowane

Ransomware Uigd to wirus, który atakuje komputery z systemem Windows, wykorzystując różne metody infiltracji, związane głównie z dystrybucją złośliwych plików. Po przedostaniu się do urządzenia wykorzystuje algorytm szyfrowania , by zablokować wszystkie dokumenty, archiwa, wideo, muzykę i inne pliki. Drugim etapem infekcji jest dodanie do nich rozszerzenia .uigd. Następnie ransomware dostarcza notatkę z żądaniem okupu, _readme.txt, która zawiera instrukcję odnośnie tego, w jaki sposób odzyskać zaszyfrowane dane lub inne szczegóły, którymi cyberprzestępcy chcą się podzielić z ofiarami.

Twórcy tego malware opierają się na taktykach straszenia i fałszywych twierdzeniach na temat możliwości odszyfrowania plików, by skłonić ludzi do zapłacenia. Płatność jest dokonywana w kryptowalucie Bitcoin, a cyberprzestępcy oferują nawet 50% zniżki, jeśli okup zostanie zapłacony w ciągu pierwszych 72 godzin, bo pieniądze to ich główny i prawdopodobnie jedyny cel. W związku z tym, że osoby te nie dbają o twoją własność, eksperci zalecają trzymanie się od nich z daleka i zamiast tego – usunięcie wirusa.

Według twórców wirusa, ofiary muszą skontaktować się z nimi pisząc na adres support@sysmail.ch, supportsys@airmail.cc i podać swój osobisty identyfikator wymieniony w notatce z żądaniem okupu. Po wykonaniu tej czynności użytkownicy powinni otrzymać dalsze instrukcje i mogą przejść do płatności, która powinna skutkować otrzymaniem narzędzia deszyfrującego lub klucza. To zdarza się rzadko. Ogólnie rzecz biorąc, kontaktowanie się z przestępcami może prowadzić do strat finansowych i infiltracji bardziej niebezpiecznymi zagrożeniami.

Ransomware Uigd to rodzaj wirusa, który jest klasyfikowany jako ransomware ze względu na żądania okupu i blokowanie plików. Te zagrożenia znane są z uzyskiwania dostępu do komputerów użytkowników bez pozwolenia i szyfrowania wszystkich znajdujących się na nich plików. W ten sposób stojący za atakiem cyberprzestępcy mogą zażądać okupu w zamian za unikalny klucz. Istnieją jednak dodatkowe problemy, które stwarza to złośliwe oprogramowanie.

Szczegóły ransomware

Nazwa ransomware Uigd
Typ Kryptowirus, malware blokujące pliki
Rozszerzenie .uigd pojawia się po oryginalnej nazwie pliku i rodzaju pliku
Rodzina malware wirus STOP/ ransomware Djvu
Notatka z żądaniem okupu _readme.txt
Wysokość okupu 490$/980$ w Bitcoinach
Dystrybucja Pliki zostają dołączone do e-maili, dodane do cracków oprogramowania, cheatów do gier
Nazwy wykrywania Win32:CrypterX-gen [Trj], HEUR:Trojan.Win32.Strab.gen, Trojan.DownLoader44.46650, itp.
Eliminacja Narzędzia anty-malware to jedyne oprogramowanie, które może z pełnością usunąć infekcję z urządzenia
Naprawa Uruchom FortectIntego, by zająć się problemami z twoimi danymi systemowymi i wydajnością

Malware szyfruje wszystkie pliki za pomocą zaawansowanego algorytmu szyfrowania i dołącza do każdego z nich swoje unikalne rozszerzenie, np. plik ''zdjęcie.jpg'' zamienia się w ''zdjęcie.jpg.uigd'', przez co zmienione dane stają się bezużyteczne. Po zakończeniu szyfrowania wirus zostawia notatkę z okupem – wiadomość od twórców, która umieszczana jest na pulpicie.

Może pojawić się też w innych lokalizacjach na komputerze, takich jak foldery zawierające te zablokowane pliki. W notatce atakujący piszą, że są gotowi udostępnić narzędzie do odszyfrowywania za konkretną sumę pieniędzy, która ma zostać zapłacona w bitcoinie. Są to twierdzenia fałszywe i należy całkowicie zignorować taką wiadomość.

Blokujący pliki UigdInfekcje mogą wywoływać procesy, które zapewniają wirusowi trwałość, więc musisz jak najszybciej go usunąć

1. Usuń infekcję i dodatkowe pliki powiązane z malware

Ten rodzaj malware wypuszcza różne pliki wraz ze swoim ładunkiem, a następnie dołącza się do procesów, by upewnić się, że wszystko działa płynnie, blokując jednocześnie ważne funkcje na komputerze, które zakłócają procesy odzyskiwania plików. Ransomware Uigd próbuje zapewnić sobie trwałość za pomocą innych złośliwych procesów i aktywności, by użytkownicy nie mogli go z łatwością usunąć.

Wirusy, które atakują twój system, mogą być poważne i uszkodzić ważne dane lub programy. Mógłbyś pomyśleć, że opłacenie okupu pomoże się ich pozbyć, ale powinieneś wiedzieć, że nie ma gwarancji, że to zadziała! Najlepszym sposobem jest usunięcie wszelkich infekcji za pomocą narzędzi anty-malware zanim wystąpią szkody.

Aplikacje, takie jak Malwarebytes czy SpyHunter 5Combo Cleaner mogą pomóc w usunięciu wirusa plików Uigd, ponieważ ich współczynniki wykrywania pokazują, jak skutecznie pomagały ludziom radzić sobie z tymi zagrożeniami. Złośliwe procedury mogą wywoływać poważne problemy, więc im szybciej usuniesz zagrożenie, tym szybciej możesz przejść do odzyskiwania plików. Zauważ, że deszyfrowanie i usuwanie wirusów to dwie oddzielne procedury.

Wirus plików UigdRansomware kontroluje inne procesy, gdy dane zostają zablokowane

2. Napraw wydajność systemu i dane

Kiedy komputer zostanie zainfekowany malware, jego system zostaje zmieniony, by działać w inny sposób, np. infekcja może zmienić bazę danych rejestru systemu Windows, uszkodzić uruchamianie i inne sekcje, usunąć lub uszkodzić pliki DLL, itp. Po uszkodzeniu pliku systemowego przez malware, oprogramowanie antywirusowe nie może już nic z tym zrobić i zostawia wszystko tak, jak jest.

Dlatego zdecydowanie zalecamy skorzystanie z jedynej w swoim rodzaju, opatentowanej technologii naprawy – FortectIntego. Nie tylko może naprawić uszkodzenia spowodowane wirusami po infekcji, ale jest także w stanie usunąć malware, które już włamało się do systemu dzięki kilku silnikom używanym przez program. Poza tym aplikacja jest w stanie naprawić różne problemy związane z systemem Windows, które nie są spowodowane przez infekcje malware, np. błędy niebieskiego ekranu, zawieszanie się, błędy rejestru, uszkodzone DLL, itp.

 • Pobierz aplikację klikając na link powyżej

 • Kliknij ReimageRepair.exe

 • Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, wybierz Tak

 • Wciśnij Instaluj i poczekaj aż program zakończy proces instalacjiReimage installation

 • Analiza twojego komputera rozpocznie się natychmiast

 • Po zakończeniu sprawdź rezultaty – zostaną one wymienione w Podsumowaniu

 • Możesz teraz kliknąć każdy z problemów i naprawić je ręcznie

 • Jeśli widzisz wiele problemów i uważasz, że trudno będzie je naprawić, zalecamy wykupienie licencji i naprawienie ich automatycznieReimage results

3. Wypróbuj możliwą opcję odszyfrowywania

Zagrożenie należy do rodziny o nazwie ransomware Djvu, która po raz pierwszy pojawiła się kilka lat temu. Obecnie twórcom zagrożeń udaje się nieco zmieniać kod i wypuszczać nowe wersje raz lub nawet trzy razy w tygodniu, więc użytkownicy i badacze mają trudności z opracowaniem narzędzi do analizy i odszyfrowywania.

Wcześniej zagrożenia powiązane z tą grupą można było odszyfrować, a wielu osobom udawało się odzyskać pliki wykorzystując jedno z narzędzi deszyfrujących uzyskanych przez zespół badawczy. Następnie używane były przede wszystkim identyfikatory offline, które były unikalne tylko dla danej wersji wirusa. Jednak ransomware Uigd i inne wersje korzystają teraz tylko z identyfikatorów internetowych. Są one tworzone indywidualnie dla każdego urządzenia dotkniętego infekcją.

Jeśli twój komputer został zainfekowany jednym z wariantów Djvu, powinieneś spróbować użyć deszyfratora Emsisoft dla Djvu/STOP. Ważne, by wspomnieć, że to narzędzie nie będzie działać w każdym przypadku – działa tylko wtedy, gdy dane zostały zablokowane za pomocą identyfikatora offline z powodu braku komunikacji malware z jego zdalnymi serwerami.

Nawet jeśli twój przypadek spełnia ten warunek, któraś z ofiar musi zapłacić cyberprzestępcom, uzyskać klucz offline, a następnie udostępnić go badaczom bezpieczeństwa z Emsisoft. W rezultacie możesz nie być w stanie przywrócić zaszyfrowanych plików natychmiast. Dlatego, jeśli deszyfrator twierdzi, że twoje dane zostały zablokowane za pomocą identyfikatora offline, ale nie można ich obecnie odzyskać, powinieneś spróbować później. Przed kontynuowaniem musisz również przesłać na serwery tej firmy zestaw plików – jeden zaszyfrowany i jeden zdrowy.

 • Pobierz aplikację z oficjalnej strony internetowej EmsisoftUigd ransomware
 • Po wciśnięciu przycisku Pobierz na dole pojawi się małe okienko zatytułowane decrypt_STOPDjvu.exe – kliknij je.

  Uigd ransomware

 • Jeśli pojawi się komunikat Kontrola konta użytkownika, wciśnij Tak.

 • Zaakceptuj warunki licencji, wciskając Tak.
  Uigd ransomware

 • Kiedy pojawi się ostrzeżenie, wciśnij OK.

 • Narzędzie powinno automatycznie wyszukać dotknięte problemem foldery, choć możesz zrobić to także wciskając przycisk Dodaj folder na dole.
  Uigd ransomware

 • Wciśnij Odszyfruj.

W tym miejscu możesz uzyskać trzy wyniki:

 1. Odszyfrowano!” wyświetli się pod plikami, które udało się odszyfrować – można z nich znowu korzystać.

 2. Błąd: nie udało się odszyfrować pliku z identyfikatorem:” oznacza, że klucze dla tej wersji wirusa nie zostały jeszcze uzyskane, więc powinieneś spróbować później.

 3. Ten identyfikator wydaje się być identyfikatorem online, odszyfrowanie jest niemożliwe” – nie jesteś w stanie odszyfrować plików za pomocą tego narzędzia.

Nowa wersja ransomware pojawia się po 400 innych zagrożeniach, które zostały wypuszczane co tydzień. Oznacza to, że jest to jedna z wielu wersji, które nie przechodzą zbyt wielu zmian przed dodaniem ich do tej grupy. Takie cechy jak notatki z żądaniem okupu czy nawet e-maile kontraktowe czasem się zmieniają, ale dzieje się to rzadko. Ransomware Uigd pojawia się po innych niedających się odszyfrować wersjach, takich jak Xcbg, Iios, Eyrv. Aby usunąć infekcję, musisz polegać na pomocnych narzędziach, takich jak SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes i FortectIntego.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Uigd

Ransomware: przywróć swoje pliki korzystając z oprogramowania do odzyskiwania

W związku z tym, że wielu użytkowników nie przygotowuje odpowiednich kopii zapasowych danych zanim zostaną zaatakowani przez ransomware, często mogą oni utracić dostęp do swoich plików na stałe. Płacenie przestępcom także jest bardzo ryzykowne, ponieważ mogą oni nie dotrzymać obietnic i nigdy nie przesłać wymaganego narzędzia deszyfrującego.  

Choć może to brzmieć strasznie, to nie wszystko stracone – oprogramowanie do odzyskiwana danych może być w stanie pomóc w niektórych sytuacjach (w dużej mierze zależy to od wykorzystanego algorytmu szyfrowania, tego czy ransomware udało się ukończyć zaprogramowane działania, itp.). W związku z tym, że istnieją tysiące różnych odmian ransomware, nie można od razu stwierdzić czy oprogramowanie innych firm w twoim przypadku zadziała. 

Dlatego sugerujemy wypróbować je niezależnie od tego, które ransomware zaatakowało twój komputer. Zanim zaczniesz, istnieje kilka wskazówek ważnych podczas radzenia sobie z taką sytuacją: 

 • W związku z tym, że zaszyfrowane dane na twoim komputerze mogą zostać trwale uszkodzone przez oprogramowanie zabezpieczające lub do odzyskiwania danych, powinieneś najpierw wykonać ich kopie zapasowe – użyj dysku USB lub innej pamięci. 
 • Próbuj przywrócić swoje pliki z wykorzystaniem tej metody tylko po wykonaniu skanu za pomocą oprogramowania antywirusowego. 

Zainstaluj oprogramowanie do odzyskiwania danych

 1. Pobierz Data Recovery Pro.
 2. Kliknij dwukrotnie na instalator, by go uruchomić. 
  Ransomware: przywróć swoje pliki korzystając z oprogramowania do odzyskiwania
 3. Podążaj za wskazówkami na ekranie, by zainstalować oprogramowanie. Ransomware: przywróć swoje pliki korzystając z oprogramowania do odzyskiwania
 4. Gdy tylko wciśniesz Zakończ, możesz używać aplikacji. 
 5. Wybierz Wszystko lub zaznacz poszczególne foldery, z których chcesz odzyskać pliki. Ransomware: przywróć swoje pliki korzystając z oprogramowania do odzyskiwania
 6. Wciśnij Dalej.
 7. Na dole, włącz Głębokie skanowanie i wybierz, które Dyski chcesz przeskanować. Ransomware: przywróć swoje pliki korzystając z oprogramowania do odzyskiwania
 8. Wciśnij Skanuj i poczekaj na ukończenie. Ransomware: przywróć swoje pliki korzystając z oprogramowania do odzyskiwania
 9. Teraz możesz wybrać które pliki/foldery odzyskać – nie zapominaj, że masz także możliwość wyszukiwania po nazwie pliku!
 10. Wciśnij Odzyskaj, by przywrócić swoje pliki. Ransomware: przywróć swoje pliki korzystając z oprogramowania do odzyskiwania

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Uigd i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach