Skala niebezpieczeństwa:  
  (98/100)

Usuń wirusa Djvu (Poradnik usuwania wirusa) - Ostatnia aktualizacja, Wrz 2020

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Ransomware

Ransomware Djvu — blokujące pliki zagrożenie wędrujące pod różnymi nazwami, wliczając w to .djvus, .udjvu, .uudjvu, i innych

Wirus ransomware Djvu

Ransomware Djvu, znany też jako wirus pliku .djvu, to bardzo ryzykowna infekcja komputerowa, która modyfikuje Rejestr Windows dodając podejrzane komponendy do niego. Według licznych raportów, wirus ten jest powiązany z ransomware’m Stop – dokonuje on szyfrowania i dodaje jedno z poniższych rozszerzeń: .djvu, .djvus, .djvuu, .uudjvu, .udjvu lub .djvuq. Gdy wszystkie pliki staną się bezużyteczne, wirus tworzy dokument  _openme.txt informujący o skrytej inwazji i daje nieco więcej informacji na temat tego, co należy zrobić, by odblokować pliki. Cyberprzestępcy domagają się kontaktu od ofiar pod adresem helpshadow@india.com lub restoredjvu@firemail.com, w celu dyskusji na temat ceny dekryptera, a nawet dają 50% zniżki w wypadku odpowiedzi szybszej, niż w czasie 72 godzin. Bądź jednak ostrożny i nie daj się nabrać na puste obietnice – są one napisane tylko po to, by przekonać do zakupu dekryptera, który zazwyczaj okazuje się kolejnym oszustwem, wyłudzającym pieniądze od łatwowiernych użytkowników.

Nazwa Djvu
Kategoria Wirus ransomware
Podkategoria Malware
Rozszerzenia plików .djvu, .djvus, .djvuu, .udjvu, .uudjvu, .djvuq, .djvur
Żądanie okupu _openme.txt
Adresy e-mail oszustów
 • helpshadow@india.com;
 • helpshadow@firemail.cc;
 • restoredjvu@india.com;
 • restoredjvu@firemail.cc 
Na temat okupu Oszuści oferują 50% zniżki, jeśli ofiara skontaktuje się w ciągu 72 godzin
Zauważono modyfikację w Rejestrze Windows
Metody dystrybucji Zwodnicze załączniki e-mailowe
Eliminacja Użyj Reimage Reimage Cleaner Intego, by wykryć treści malware 

Po rozpowszechnianiu się przez kilka tygodni w sieci, ransomware wrócił z wersją wirusa Djvus. Jest to ten sam wirus szyfrujący pliki, wykorzystujący unikalne algorytmy szyfrujące do blokowania ważnych dokumentów znalezionych na zainfekowanym komputerze. W tym wypadku hakerzy korzystają z algorytmu RSA.

Nawet, jeśli dekrypcja może się wykonać trudna do wykonania przez doświadczonych użytkowników (nie możesz znaleźć klucza deszyfrującego w sieci), nie ma potrzeby spieszyć się z zapłatą przestępcom. Zauważ, że ci ludzie często próbują oszukać swoje ofiary z pomocą fałszywych obietnic. Sugerujemy przyjrzeć się pewnym sposobom odzyskiwania danych, które zamieściliśmy w tym artykule.

Bez względu na to, z jaką wersją wirusa masz do czynienia, żądanie okupu zostaje to samo. Jak widzisz w treści wiadomości, nie ma w niej żadnych szczegółów dotyczących pieniędzy:

———————— ALL YOUR FILES ARE ENCRYPTED ————————

Don’t worry, you can return all your files!
All your files documents, photos, databases and other important are encrypted with strongest encryption and unique key.
The only method of recovering files is to purchase decrypt tool and unique key for you.
This software will decrypt all your encrypted files.
What guarantees do we give to you?
You can send one of your encrypted file from your PC and we decrypt it for free.
But we can decrypt only 1 file for free. File must not contain valuable information
Don’t try to use third-party decrypt tools because it will destroy your files.
Discount 50% available if you contact us first 72 hours.

——————————————————————————————————-

To get this software you need write on our e-mail:
helpshadow@india.com

Reserve e-mail address to contact us:
helpshadow@firemail.cc

Your personal ID:

Oszuści stojący za rozpowszechnianiem takich wirusów, jak ransomware Djvu, będą się jednak domagać tylko kryptowaluty. Najbardziej pożądaną jest Bitcoin, który jest też normalnie wykorzystywany na świecie. Hakerzy domagają się takiego rodzaju zapłaty, ponieważ transfer kryptowaluty nie wymaga żadnych określonych szczegółów – z tego powodu jest on kompletnie niewykrywalny. Pozwala to zaś hakerom na oszukiwanie ofiar bez ryzyka, że zostanie się złapanym.

Jeśli próbujesz odzyskać swoje zaszyfrowane dane, usuń najpierw wirusa ransomware Djvu. Jeśli nie zrobisz tego najpierw, twoje pliki mogą zostać znowu zaszyfrowane, a cyberzagrożenie wciąż pozostanie na komputerze. Następnym razem upewnij się, że odpowiednio zastosujesz się do bezpieczeństwa danych. Dobrą poradą będzie przechowywanie danych na zdalnym serwerze bądź urządzeniu dostępnym tylko dla Ciebie. W taki sposób nikt inny nie będzie w stanie dostać się do danych.

Usuwanie ransomware’a Djvu wymaga wiele uwago. Dlatego też powinieneś zostawić ten proces odpowiedniemu oprogramowaniu komputerowemu. Sugerujemy skorzystać z takiej aplikacji, jak Reimage Reimage Cleaner Intego lub SpyHunter 5Combo Cleaner, która wykryje treści będące złośliwymi plikami zagnieżdżonymi w systemie. Jeśli wszystkie podejrzane komponenty zostały z powodzeniem usunięcie, ransomware nie powinien powrócić po wszystkim do komputera.

Powinieneś wiedzieć jeszcze jedną rzecz na temat wirusa plików Djvu: może on umieszczać złośliwe komponenty w systemie. Co więcej, może tak umożliwiać kolejne infekcje, usuwać ukryte kopie woluminu i dodawać niepożądane treści do rejestru Windows. Gdy zauważysz to zagrożenie, pozbądź się go tak szybko, jak to tylko możliwe.

Wyjaśnienie wersji wirusa Djvu

Wirus Djvu został zauważony w sieci pod koniec 2018 roku. Badacze malware zidentyfikowali go jako jedna z wersji ransomware’a STOP. Wraz z nowym rokiem, wirus zaczął jednak korzystać z innych rozszerzeń, by pomóc użytkownikom odnaleźć zaszyfrowane pliko między nietkniętymi. Żądanie okupu wciąż jest nazwane _openme.txt oraz ulokowane w każdym folderze z zaszyfrowanymi danymi. Poniżej możesz znaleźć więcej informacji na temat każdej z wersji:

Wirus Djvus

Ransomware pliku Djvus pojawił się na chwilę przed Nowym Rokiem. Twórcy wirusa nie zmienili w nim wiele – możemy zobaczyć, że adresem do kontaktu stał się nowrestoredjvu@firemail.cc. Dopdatkowo, wirus wciąż oferuje 50% zniżki dla tych, którzy skontaktują się z twórcami w ciągu 72 godzin. Niestety, ludzie informują o licznych sytuacjach, w których znaleźli wirusa w systemie, chmurach, a nawet na dyskach bezmyślnie podpiętych do zaatakowanego komputera. Niektóre wersje wirusa STOP są rozszyfrowywalne. Nie tyczy się to jednak wirusa Djvus.

Wirus Djvuu

Ransomware Djvuu został odkryty w grudniu 2018 roku. Jak sama nazwa sugeruje, dodaje on wspomniane rozszerzenie do zmienionych plików użytkownika. Żądanie okupu wciąż nazwane jest _openme.txt i wyświetla wiadomość zachęcającą ofiary do kontaktu z adresem restoredjvu@india.com lub restoredjvu@firemail.cc. Wirusa Djvuu nie można rozszyfrować. Korzysta on z szyfrowania RSA, które czyni pliki bezużytecznymi. Prywatne klucze deszyfrujące znajdują się na serwerze hakerów.

Ransomware Uudjvu 

Ransomware Uudjvu to nieznacznie zmieniona wersja wirusa Djvu pojawiająca się na atakowanych systemach z pomocą wspólnego okna PirateBay – w taki sposób próbuje wykraść dane użytkownika z różnych kont, by następnie wykorzystać je w kolejnych oszustwach. Twórcy tego wirusa nie mieli na myśli domagania się okupu. Pliki jednak wciąż są szyfrowane z wykorzystaniem mieszanki szyfrów AES i RSA. Zaatakowane pliki następnie otrzymują rozszerzenie .uudjvu. Nie zalecamy kontaktować się z hakerami – możesz w taki sposób zwiększyć liczbę szkód w komputerze. Najpierw usuń wirusa, następnie przejdź do odzyskiwania plików. W tym celu wykorzystaj kopie zapasowe bądź zewnętrzne, profesjonalne oprogramowanie.

Ransomware Djvuq

Ransomware Djvuq to wersja podobna do pierwotnych odmian wirusa Djvu. Szyfruje on też pliki z pomocą algorytmów i oznacza zakodowane zdjęcia, dokumenty i archiwa rozszerzeniem .djvuq. Żądanie okupu, w tym wypadku, także zostaje ulokowane w pliku _openme.txt wraz ze zniżką w wypadku szybkiego kontaktu pod wcześniej wykorzystywanymi adresami restoredjvu@india.com oraz restoredjvu@firemail.cc. 

Ransomware Udjvuq

Ransomware pliku Udjvuq także pojawił się w grudniu 2018 roku, w ślad za poprzednimi, identycznymi wersjami. Cyberprzestępcy stojący za tym zagrożeniem wciąż skupiają się na szyfrowaniu i oznaczaniu plików w celach wyłudzania. Żądanie okupu mówi jednak, że jedynym sposobem na odzyskanie plików jest zapłata. Według twórców, inne programy deszyfrujące nie uzyskają podobnych rezultatów, a dodatkowo ich dekryptor otrzymasz ze zniżką, jeśli skontaktujesz się z nimi w ciągu pierwszych 72 godzin. Szczegóły, wraz z tymi samymi adresami mailowymi, znajdują się w pliku _openme.txt.

Wirus DjvuWirus Djvu - ransomware zdolny do wniknięcia do komputera poprzez spam i zwodnicze załączniki.

Wirusy ransomware rozpowszechniają się poprzez spam

Według ekspertów cyberbezpieczeństwa z LosVirus.es, infekcje ransomware mogą pojawić się na komputerze z powodu otwierania spamu bądź załączników do niego. Niektóre wiadomości e-mail, które pozostawiają oszuści, mogą zawierać szkodliwe linki w liście bądź podejrzane pliki załączone do wiadomości. Uważaj na takie wiadomości, nie otwieraj ich, jeśli wyglądają podejrzanie w jakikolwiek sposób. 

Co więcej, możesz wykryć, że coś jest nie tak, jeśli wiadomość zawiera liczne błędy językowe, i jeśli pochodzi od nieznanego nadawcy. Nie wszystkie wiadomości tak mogą jednak wyglądać. Czasem oszuści podszywają się pod międzynarodowe organizacje. Jeśli nie spodziewasz się niczego ważnego, lepiej nie sprawdzaj takich wiadomości. Jeśli potrzeba, możesz skontaktować się bezpośrednio z odpowiednią instytucją.

Dodatkowo, w niektórych przypadkach, wirusy ransomware mogą rozpowszechniać się poprzez zewnętrzne sieci. Wszystkie strony pochodzące z drugich źródeł mogą często nie posiadają wymaganej ochrony i nie spełniają wymagań bezpieczeństwa. Prowadzi to do ryzyka infekcji groźnym malware, np. ransomware. Zalecamy unikać wszelkich nieoryginalnych stron i podejrzanych hiperlinków, na które możesz się natknąć przeglądając sieć.

By pozbyć się wirusa Djvus, wykorzystaj zalecane oprogramowanie 

Aby usunąć wirusa Djvu, korzystaj tylko z zaufanego oprogramowania. Co więcej, możesz wykryć wszelkie treści malware, skanując komputer następującymi narzędziami:

Oprogramowanie to jest stworzone, by skrócić czas usuwania wirusów dla wszystkich użytkowników. Nawet, jeśli proces ten może trochę potrwać, bądź cierpliwy – szybko odkryjesz działanie tych aplikacji za przydatne.

Usuwanie ransomware’a Djvu wymaga wiele uwagi. Jest to powód, dla którego powinieneś zostawić ten proces profesjonalnym aplikacjom. Co więcej, po usunięciu wirusa, wykorzystaj kopie zapasowe plików. Wszystkie komponenty powiązane z ransomware muszą zostać usunięte, jeśli chcesz, by komputer pracował normalnie.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Ransomware Djvu snapshot
Ransomware Djvu snapshotRansomware Djvu snapshotRansomware Djvu snapshotRansomware Djvu snapshotRansomware Djvu snapshotRansomware Djvu snapshotRansomware Djvu snapshot
Ransomware Djvu snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Djvu:

Usuń Djvu korzystająć z Safe Mode with Networking

Włącz Tryb Awaryjny z Obsługą Sieci, by wyłączyć wirusa ransomware Djvu oraz jego złośliwą aktywność na komputerze:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Djvu

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner Intego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Djvu.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Djvu korzystająć z System Restore

Włącz Przywracanie Systemu, by dezaktywować wirusa. Jeśli potrzebujesz, skorzystaj z tych instrukcji:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Djvu. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage Reimage Cleaner Intego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Djvu

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Djvu z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jeżeli twoje pliki zostały zablokowane rozszerzeniem .djvu i zastanawiasz się, jak je przywrócić, zalecamy rzucić okiem na poniższe sposoby odzyskiwania danych. Niektóre z nich możesz uznać za pomocne.

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Djvu mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Użyj Data Recovery Pro, by przywrócić ważne dane:

Skorzystaj z tej aplikacji, jeśli chcesz przywrócić pliki zaszyfrowane przez wirusa ransomware Djvu:

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu Djvu.
 • Przywróć je

Poprzednie Wersje plików Windows także mogą pomóc w odzyskaniu dokumentów:

Spróbuj tej metody. Może być ona jednak bezowocna, jeśli wcześniej nie korzystałeś z funkcji Przywracania Systemu.

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Shadow Explorer może odzyskać dane:

Skorzystaj z tego narzędzia, jeśli wirus nie usunął ukrytych kopii woluminu. Jeśli jednak zdążył to zrobić, skorzystaj z powyższych metod.

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Obecnie nie ma dekryptera ransomware’a Djvu stworzonego przez badaczy i ekspertów cyberbezpieczeństwa.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Djvu i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Użytkownicy komputerów mogą ponieść różne straty z powodu cyber-infekcji lub własnych, błędnych działań. Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. Trzymaj się tego i wyrób w sobie nawyk codziennego lub cotygodniowego tworzenia kopii zapasowych plików.

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-djvu-ransomware.html
Poradniki w innych językach