Skala niebezpieczeństwa:  
  (9/100)

Usuń Youtubnow.com (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Youtubnow.com to strona, która pozwala na konwersję wideo z YouTube'a, choć strona ta spamuje także użytkowników reklamami

Youtubnow.com

Youtubnow.com to strona oferująca darmową konwersję wideo z YouTube'a na różne formaty wideo, takie jak MP3 czy MP4. Takie rodzaje stron są bardzo popularne i zazwyczaj posiadają dużą bazę użytkowników – użytkownicy widzą taką stronę jako łatwy sposób do darmowego pobierania i konwersji wideo.

Niestety, Youtubnow.com, wraz z wieloma innymi stronami, nie jest bezpieczna w użyciu – często przekierowuje użytkowników na podejrzane strony oferujące potencjalnie niepożądane aplikacje, proponujące własne rozszerzenia, a także pytają się użytkowników o włączenie powiadomień, dzięki którym reklamy mogą wylądować bezpośrednio na ich pulpitach.

Co więcej, zauważono użycie Youtubnow.com przez wiele różnych adware. Dlatego też, jeśli przeglądarka Google Chrome, Safari, Internet Explorer, Mozilla Firefox lub inna przekierowuje na tą stronę lub jej poddomeny i jesteś adresatem wyskakujących okienek, banerów, ofert, itd. Istnieje prawdopodobieństwo, że twój komputer jest zainfekowany przez adware. Ten rodzaj infekcji często korzysta ze schematu pay-per-click, który może przynieść wydawcy przychód.

Na koniec, korzystanie ze stron-konwerterów może być uznane za nielegalne pod pewnymi warunkami. Jest powód, dla którego YouTube nie zapewnia przycisku pobierania (podobnie, jak inni dostawcy wideo i muzyki, jak Spotify lub Vimeo) – treści objęte prawami autorskimi mogą być tylko pobrane od wydawców i powinno się za nie płacić. Dlatego też, pobieranie filmów objętych prawami autorskimi z Youtubnow.com jest uznawane za piractwo.

Nazwa Youtubnow.com
Typ Adware
Kategoria Aplikacja potencjalnie niepożądana
Objawy Dostarcza reklamy pop-up, przekierowuje i umieszcza treści komercyjne w regularnie odwiedzanych stronach
Dystrybucja Bundle oprogramowania, zwodnicze reklamy, domeny
Taktyka Przekierowuje ruch online w celu monetyzacji odwiedzin i generuje przychód wydawcy
Głowne zagrożenie Zbiera dane użytkowników i śledzi ich nawyki online
Usuwanie Skorzystaj z zaufanych narzędzi anty-malware, by oczyścić system, usuń Youtubnow.com wraz z innymi niepożądanymi aplikacjami

Jak tylko wylądujesz na stronie Youtubnow.com, ta zapyta się o włączenie powiadomień:

www.youtubnow.com wants to

Show notifications

Allow   Block

Jest to kolejna sztuczka, która pozwoli na wpuszczenie kolejnych agresywnych reklam. Tym razem jednak zobaczysz je bezpośrednio na pulpicie – nawet, kiedy twoja przeglądarka nie jest wykorzystywana. To może nie tylko zaburzyć cykl pracy komputera, ale też obniżyć wydajność całego urządzenia. Dlatego nigdy nie zgadzaj się na wyświetlanie powiadomień przez Youtubnow.com.

Łatwo nazwać tą stronę wirusem Youtubnow.com – jej reklamy są całkowicie niezabezpieczone. Podczas naszych testów znaleźliśmy przekierowania do fałszywych aktualizacji Java, oraz oszustw typu „Your Windows 10 is infected with (2) viruses”, które w konsekwencji nagabywały do pobierania potencjalnie niebezpiecznych aplikacji. Bez wątpienie, nie pobieraj i nie instaluj czegokolwiek, co jest promowane przez Youtubnow.com; może on zainfekować twój komputer malwarem.Przekierowania Youtubnow.com

W wypadku, gdy oferowana aplikacja Youtubnow została zainstalowana, powinieneś się przejąć dalszą degradacją wrażeń z przeglądania sieci oraz śledzeniem informacji. Niepożądane aplikacje zazwyczaj zbierają wiele informacji nieidentyfikujących użytkownika, takich jak:

 • Adres IP;
 • Kliknięte linki;
 • Odwiedzone strony;
 • Dodane zakładki;
 • Dane techniczne;
 • Wyszukiwane hasła, etc.

Uważaj, że niektóre z powyższych danych mogą być danymi prywatnymi. Przykładowo, adres IP jest uznany za informacje osobiste w niektórych stanach USA, a także w krajach Europejskich. Dodatkowo, śledzone hasła mogą wystawić twoje dane osobiste – imię, nazwisko, adres itd- na światło dzienne. Na koniec, wszelkie zebrane dane mogą byc wykorzystywane w kampaniach malvertisingowych.

Wirus Youtubnow.comYoutubnow.com jest cyberzagrożeniem skupiającym się na przekierowywaniu ruchu online na sponsorowane domeny i strony wypełnione reklamami.

Treści komercyjne pojawiające się na ekranie po ataku Youtubnow.com są generowane pod użytkowników i przekonywać ich do pobierania/zakupu dodatkowych treści czy narzędzi Ponieważ materiał bazuje na zebranych danych, sprawia to wrażenie użyteczności i atrakcyjności.

Lepiej usuń Youtubnow.com tak szybko, jak to możliwe, by uniknąć podobnych sytuacji oraz infiltracji ze strony innych aplikacji. Ta niepożądana aplikacja może automatycznie instalować treści w przeglądarce poza wyświetlaniem zwodniczych stron i domen. Musisz przeskanować w pełni komputer, by pozbyć się ich wszystkich raz, a dobrze.

Skorzystaj z ReimageIntego lub z podobnego antywirusa w celu usunięcia Youtubnow.com. Możesz też zlikwidować aplikację ręcznie – po prostu zastosuj się do instrukcji zawartych poniżej.

Ponieważ Youtubnow.com prosi też o włączenie powiadomień ze strony, powinieneś przejść przez każdą z nich i naprawić ustawienia zmienione przez niepożądaną aplikację. W tym celu:

 • Wejdź w ustawienia Zaawansowane przeglądarki;
 • Znajdź Ustawienia strony lub treści w sekcji Prywatność i bezpieczeństwo;
 • Opcja Powiadomienia powinna pojawić się na liście zablokowanych i zezwolonych stron.
 • Znajdź Youtubnow.com i Zablokuj lub Usuń stronę z listy, wraz z innymi podejrzanymi stronami.

Wirus powiadomień Youtubnow.com

Podejrzane metody instalacji adware

Ludzie pobierają i instalują różne programy z sieci – jednocześnie, niechciane aplikacje mogą dostać się do systemu bez pozwolenia, a nawet wiedzy. Do freeware'ów zostają dołączone potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z instalacją Szybką lub Domyślną. 

Możesz uniknąć wrobienia w instalację niechcianego oprogramowania lub narzędzi. Bundling oprogramowania pomaga rozpowszechniać takich intruzów po całym internecie – opcje Zaawansowana i Własna pozwalają pozbyć się dodatków jeszcze zanim zainstalujemy pożądane freeware. 

Gdy zostanie wybrana zaawansowana instalacja, zostanie pokazana pełna lista programów znajdujących się w paczce. Możesz więc usunąć niechciane programy bez ich instalacji, a dzięki temu uniknąć cyberinfekcji. W taki sposób unikniesz niechcianych infiltracji. Powinieneś też zabezpieczyć maszyną programem anty-malware, działającym co jakiś czas na komputerze.

Pozbądź się agresywnego zachowania Youtubnow.com usuwając adware z Twojego urządzenia

Użytkownicy, będący pod wpływem potencjalnie niepożądanej aplikacji typu adware lub porywacz przeglądarki powinni zauważyć, że potrzebny jest pełny skan systemu, dzięki któremu wszystkie elementy infekcji zostaną usunięte. Powinieneś pozbyć się Youtubnow.com tak szybko, jak to możliwe – dzięki temu rozszerzenia, narzędzia, aplikacje i inne pliki lub programy zainstalowane na komputerze mogą zostać zlikwidowane. 

Ręczne usunięcie Youtubnow.com także jest możliwe, choć może być nieco skomplikowane dla mniej doświadczonych użytkowników komputera. Dzieje się to dlatego, że przekierowania i inne agresywne aktywności mogą być powiązane z każdą aplikacją, która może być zainstalowana na urządzeniu – może być ciężko z dowiedzeniem się, jaki dokładnie program jest odpowiedzialny za niechcianą aktywność. Usunięcie aplikacji, których nigdy nie zainstalowałeś zawsze jest jednak dobrym pomysłem.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Youtubnow.com:

Usuń Youtubnow.com z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Youtubnow.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Youtubnow.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Youtubnow.com z systemu Mac OS X

Oczyść system z cyberzagrożeń i usuń Youtubnow.com

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimYoutubnow.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Youtubnow.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Youtubnow.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Youtubnow.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Youtubnow.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Youtubnow.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Youtubnow.com z Mozilla Firefox (FF)

Znajdź Youtubnow.com i zablokuj oraz usuń wszelkie treści powiązane z adware

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Youtubnow.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Youtubnow.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Youtubnow.com z Google Chrome

Zresetuj przeglądarkę, by pozbyć się niechcianych materiałów

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Youtubnow.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Youtubnow.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Youtubnow.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Youtubnow.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Youtubnow.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-youtubnow-com.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Youtubnow.com